IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Медиуми
  Активни теми Активни теми RSS - Диско селектор
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Диско селектор

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
GoXI Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Август.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 105
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај GoXI Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Диско селектор
    Испратена: 13.Мај.2009 во 15:16
Dali nekoj ja slusa ovaa radio emisija? Sto mislete za nea? se zadrza so decenii na branovite na makedonskoto radio, dali zatoa so e kvalitetna?
cekam komentari
Кон врв
GoXI Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Август.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 105
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај GoXI Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Мај.2009 во 01:03
A za Dragan B. Kostic ke dadete nekoj komentar? 
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Мај.2009 во 01:16
Драган Б.Костиќ е човекот кој може да каже милион зборови во секунда а никогаш да не биде напорен и досаден
со самото тоа што емисијата се задржа толку долго во етерот пофалбите се излишни

Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Мај.2009 во 01:17
Драган Б. Костич е најголемиот радио водител на нашиве простори  и ќе остане како таков.
Емисијата му е легендарна,иако не сум ја слушал со години,нему како радио ди џеј му нема равен.
Човекот е жива легенда, и секоја чест за негоголемо%20гушкање
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
Prolaznik Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 25.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Prolaznik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Мај.2009 во 13:20
Ednostavno najdobar! Prosto e zacuduvacki kolku ovaa legenda na makedonskoto radiovoditelstvo znae...I po tolku godini,e daleku pred site drugi po site parametri koisto eden vrven radiovoditel treba i mora da gi poseduva.Steta sto e del od pomalku eksponirano radio (ne po negova vina),bidejki na toj nacin ne moze da dopre do site (osobeno do pomladite generacii) i muzicki da gi educira,bidejki od razni Elviri,Jovani,Vrcaci,Magazini,i Tonci Huljic produkcii preku k..
Covekot poseduva isklucitelna sposobnost da bide pred mikrofon sekoj den po nekolku casa,i voopsto da ne bide nitu naporen nitu neinteresen za negoviot slusacki audiorium.Sekoja cest za energijata koja ja ima vo nego istovremeno da gi prati novite muzicki trendovi,i da bide muzicki istoricar niz vremeto...
Negovite nastapi kako DJ,se posebna prikazna.Sposobnost da gi polni elitnite klubovi vo sekoj makedonski grad tolku godini nanazad e nesto sto ne moze da go ima sekoj vo sebe...
Sekoja cest!
Кон врв
GoXI Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Август.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 105
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај GoXI Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Мај.2009 во 02:41
jas ne sum bil na nekoj negov nastap kako Dj samo imam slusnato  deka pravi odlicni retro zurki. Imam slusnato deka ja poseduva najgolemata kolekcija na muzika vo Makedonija a moze i posiroko i deka poveketo nosaci na zvuk mu se retki ploci. pred nekoj mesec procitav nekade deka nekoj dosol da mu ja kupi taa kolekcija za koa toj pobaral milioni samo ne se sekavam tocno na brojkata.
Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Мај.2009 во 13:46
Аххх уште се сеќавам на слоганот ми одекнува во ушите Диско Селектор -со ехо ефект кога бев детиште.
Драган Б.Костич што да се каже за него, неговите дела говорат, може предавања да им држи на сите радио-водители на светско ниво
Супер е човекот и повеќе од супер, само така нека продолжи, роден е да биде тоа што е.
Beauty fades, dumb is forever
Кон врв
Dogi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dogi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Мај.2009 во 12:59
прекрасна емисија, одличен водител!
Јас сум мајстор!

Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)
Кон врв
abracadabra Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 18
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај abracadabra Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Мај.2009 во 20:13
Единствената емисија којашто ја слушам на Македонското радио е секако Диско селектор.А за Драган Б со точка Костиќ-се најдобро.Кога бев дете водеше емисија на телевизија(пред 25-30 години) и поради неговиот стил на водење ја засакав музиката.Ако не се лажам тогаш и почнаа поактивно да се емитуваат музички спотови,а ние ги снимавме на ВХС...ха-ха
Хммм...можеби си во право,а можеби и не!?!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.