IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Исхрана и кулинарство
  Активни теми Активни теми RSS - Јадете ли со отворена уста?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Јадете ли со отворена уста?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
Прашање: ???
Одговор Гласови Статистика
3 [13,04%]
14 [60,87%]
1 [4,35%]
5 [21,74%]
Не може да гласате на оваа анкета

Автор
Порака
mistake Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 8613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mistake Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Мај.2009 во 14:05

.



Изменето од mistake - 02.Февруари.2011 во 17:21
Кон врв
IzGubEnA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1066
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IzGubEnA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Мај.2009 во 14:36
ponekogas mi se slucuva doseka dzvakam mastika da se zaboravam i da pocnam da mljackam...no brzo se osvestuvam i prestanuvam... a koga ke pocnam pred tatko mi da mljackam dobivam, onaka, ubistven pogled i moram da prestanam

Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Мај.2009 во 15:10
auuuuuuuuuuu ....... so mastikite golem problem ... koga mi se lepat gornata i dolnata vilica ...... i sto mastiki ovie sega , kako so neostik da gi mesaat тага тага тага
Кон врв
mistake Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 8613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mistake Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Мај.2009 во 15:14
 .

Изменето од mistake - 02.Февруари.2011 во 17:21
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Мај.2009 во 15:37
znam ....ne e za smeenje ... jas redovno placam koga mi velat , cekaj , da rucame nie pa ti podocna ..... плачење
Кон врв
Majkl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3019
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Majkl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Мај.2009 во 17:03
Koga sum vo drustvo, se drzam do manirite, koga sum sam, zavisi kako mi odgovara vo momentot. Mastika sekako deka treba da se dzvaka so otvorena usta, toa e stosot(i od stomatoloski aspekt e podobro).

Ova edna od evropskite gluposti pod maskata na ubavo odnesuvanje... A zatnat ako e nekomu nosot kako ce dise dur jade?

Za site onie koi uzivaat da jadat so otvorena usta nema da imaat nikakov problem dokolku pojdat da jadat vo drustvo so ludje od dalecniot istok(Kina, Japonija, J.Koreja i tn.) tamu da ne se mljacka i shlapka za vreme na jadenje e neprifatlivo.

Na toj nacin se stava do znaenje deka i vie ste prisutni no si ja gledate svojata rabota(jadenjeto) a ne tudjoto. Logicno...
Кон врв
THEPRINCESS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 29.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4676
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај THEPRINCESS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Мај.2009 во 02:17
Koa jadam ustata mi e zatvorena, ali mastika koa dzvakam nema sansi da zatvoram usta.

Изменето од THEPRINCESS - 31.Мај.2009 во 02:18
Кон врв
Палестинец Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Палестинец Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Мај.2009 во 02:18
Originally posted by THEPRINCESS THEPRINCESS напиша:

Koa jadam ustata mi e zatvorena, ali mastika koa dzvakam epten nemam oset kolku grdo izgledam.


Ај, ај...убава си ти.....не лажи....
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Мај.2009 во 03:21

Јас и кога јадам и тогаш зборувам
така да незнам во кои ќе ме вброите
битно имам по малку храна во устата и мисла мне изгледа грдо................
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Декември.2009 во 09:35
Originally posted by Majkl Majkl напиша:

Koga sum vo drustvo, se drzam do manirite, koga sum sam, zavisi kako mi odgovara vo momentot. Mastika sekako deka treba da se dzvaka so otvorena usta, toa e stosot(i od stomatoloski aspekt e podobro).

Ova edna od evropskite gluposti pod maskata na ubavo odnesuvanje... A zatnat ako e nekomu nosot kako ce dise dur jade?

Za site onie koi uzivaat da jadat so otvorena usta nema da imaat nikakov problem dokolku pojdat da jadat vo drustvo so ludje od dalecniot istok(Kina, Japonija, J.Koreja i tn.) tamu da ne se mljacka i shlapka za vreme na jadenje e neprifatlivo.

Na toj nacin se stava do znaenje deka i vie ste prisutni no si ja gledate svojata rabota(jadenjeto) a ne tudjoto. Logicno...



woooww изненадување so otvorena usta i maka si nemaat , hehehehгазење%20од%20смеење
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Декември.2009 во 09:51
разбира се ке не!!!!!
Кон врв
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јуни.2010 во 21:20
изненадување Никако!
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.
Кон врв
Omar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Too young to die...

Регистриран: 22.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 12633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Omar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јуни.2010 во 21:46
Само кога џвакам мастика црвенеење
Кон врв
Calipso Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Primarius

Регистриран: 26.Мај.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 44671
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Calipso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јуни.2010 во 22:30
Ne
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.