IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - ВУДУ магија
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ВУДУ магија

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 11>
Автор
Порака
joki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2548
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај joki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: ВУДУ магија
    Испратена: 21.Октомври.2005 во 23:18
abe sedev so edna drugarka i se dogovorivme  aj ke prajme vudu kukla na klasnana od tolku so ja ljubevme i planot neso se odlozi pa kazite vie da vidam dali imate iskustvo so vakvi cuda
Точачиња.
Кон врв
MaRy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Јули.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MaRy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Октомври.2005 во 00:38
zakon
eh da postoese vudu magija nemase da ostanat zivi lugje na svetov
ama neam dosega takvi iskustvo
sepak fala za idejata!
Ask not who i am, for i am everything you hate, everything you love, everything you wish you were, and the most dispised thought that comes to mind, simply put i am life.Who are you?
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Октомври.2005 во 08:46
Pa zarem moze neshto da se sluchi ako pravele najobichna kukla??
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
drakula Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Јули.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 498
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај drakula Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Октомври.2005 во 08:51
Originally posted by maja maja напиша:

Pa zarem moze neshto da se sluchi ako pravele najobichna kukla??


ги карав зариди самата помисла,која воопшто не е добра
drakula
Кон врв
Ghost Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Universe is my limit

Регистриран: 30.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 6109
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ghost Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Октомври.2005 во 16:16
neka be, neka praat, ej moze i mene edna da mi napraite??  onaka cisto radi dekoracija u sobata
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          
Кон врв
Crna mamba Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Октомври.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 75
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Crna mamba Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Октомври.2005 во 21:46

I jas mislam deka ako postoese takva magija nemase da imat zivot na zemjava ama sepak imat i takvi nesta na svetov.

Abe misterija...........

Yahoo
Кон врв
joki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2548
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај joki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Октомври.2005 во 23:04
PA vaka sosema si vo pravo deka ne trebit da igrame so takvi raboti i zato nisto ne se sluci i jas veruvam vo tie raboti ama mislam deka ne moze sekoj da pravi vudu ima odbrani luge za toa i imam citano deka vudu magijata moze da bide i dobra za da se pomogne nekomu
Точачиња.
Кон врв
Crna mamba Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Октомври.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 75
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Crna mamba Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Октомври.2005 во 17:30

e moze za to

ama sepak ne moze da si igrame so se i sesto zs koj znajt na kraj so ke ispadnit.........

joki TI za KLASNANA  nasa praese VUDU MAGIJA?!?!?!!?!

 

 

heloooooooooooooooooooooooo

Yahoo
Кон врв
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Октомври.2005 во 21:02

vudu magija postoi za onie koi veruvaat i koi znaat kako se pravi.....ama koj na drug loso mu pravi loso mu se vrakja!

spored mene najdobro e da ne se zafakjate so takvi raboti!!!!! stvarno e interesno da znaes kako se pravi i se okolu toa...ama da pokusas da napravis nesto takvo treba stvarno da ti fali nekoj straf vo glavata

and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....
Кон врв
joki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2548
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај joki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Октомври.2005 во 21:18
ne ma pa ti ivana l. mi rece aj demek da otvorime tema i taja neso si ja vudosvela klasnana ne jas, jas nogu si ja sakam klasnana 
Точачиња.
Кон врв
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Октомври.2005 во 22:31

btw.....ako i prajte vudu magija na klsnana vasa, mojte i na mojana...da ne e bez ic....

and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....
Кон врв
Ghost Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Universe is my limit

Регистриран: 30.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 6109
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ghost Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Октомври.2005 во 18:11
abe, do kaj ste so mojata kukla????
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          
Кон врв
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Октомври.2005 во 18:17
Ghost za tebe ne mozit da se napravit kukla.....ti si samo duh...
and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....
Кон врв
Ghost Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Universe is my limit

Регистриран: 30.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 6109
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ghost Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Октомври.2005 во 18:22
eeeeeeee ako de.. moze sekako, soberi malce vozduhce, malce pivtija ili puding i eteeeeeeeeeeeeeeee
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 11>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.