IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Медиуми
  Активни теми Активни теми RSS - АБ Канал
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

АБ Канал

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: АБ Канал
    Испратена: 28.Април.2009 во 06:39
Se zgolemuva brojot, poveke konk*rencija, belkim ke donese pokvalitetni programi. Da se nadevame deka nema istite emisii da gi gledame i na ovoj kanal samo vo razlicen termin
АБ Канал и официјално стартува со работа
Кон врв
abracadabra Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 18
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај abracadabra Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Мај.2009 во 19:42
Пошто каналот е на газдата на Вечер,најпартискиот весник во светот,а знаеме дека таму уредник е Латас-најѓубрето од таканаречен новинар,нема ни да го меморирам на телевизорот за да не ми го расипат!!!
Кон врв
Calipso Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Primarius

Регистриран: 26.Мај.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 44671
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Calipso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Мај.2009 во 19:50
Да поцекаме малце,да видиме што ке понудат.Добро ке ни дојде малце свезина.
Кон врв
Ateist Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Јуни.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 757
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ateist Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јуни.2009 во 00:42
Originally posted by abracadabra abracadabra напиша:

Пошто каналот е на газдата на Вечер,најпартискиот весник во светот,а знаеме дека таму уредник е Латас-најѓубрето од таканаречен новинар,нема ни да го меморирам на телевизорот за да не ми го расипат!!!


зарем латас???
Сигурен си во информацијава момче???
Да бидеш верник е исто како да си слеп, а да раскажуваш за светлината (Атеист)
Кон врв
abracadabra Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 18
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај abracadabra Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јуни.2009 во 13:10
100%,ама зборувам за Вечер!А сигурно ако почнат да емитуваат нормална програма со вести итн. и таму ке го има главниот збор.

Хммм...можеби си во право,а можеби и не!?!
Кон врв
Novak Nastich Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Јануари.2012
Локација: Mauzdonia
Статус: Офлајн
Поени: 364
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Novak Nastich Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2012 во 09:49
Moja koleska ima 26 god. sin i do zavcera deckovo rabotese u AB kanal.Rabotese se i sesto..selektirase dnevni nastani za informativnite emisii,zanimlivosti,kompjutersko/graficka obrabotka,montaza...i se bese vo red edno izvesno vreme..Gi trpel site ispadi i sranja od strana na Melita Rakocevic,ali vcera koleskata mi kaza deka dal otkaz so pricina deka mu doslo doku*ca..
Ja prasav da ne se zakacil nesto so Melita,a ovaa mi vika
-Ma ne,taa debelata (zenata na gazdata/sopstvenikot na televizijata) po rabotnoto vreme mu rekla da ostane i treta smena da raboti kako cuvar..nemalo koj da ja "cuva" AB-tv
Mantijata e Klovnovski kostum sto go nosat dvorskite shutovi na nebesniot dvor
Кон врв
Schatzii7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unglaublich

Регистриран: 19.Октомври.2011
Локација: Lost somewhere
Статус: Офлајн
Поени: 7055
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Март.2012 во 22:38
Не знам кој им ја следи програмата...
последниов месец кај мене нивната програма е во црно-бело издание,
сите одат напред а овие се враќаат наназадсмеење
Или можеби проблемот е нешто во кабловската и дигиталнатазбунетост Не верувам, сликата на останатите канали е џам.
»Wenn ein Deutscher einen Zug ausrauben möchte, kauft er sich als erstes eine Fahrkarte.« :) (Lenin 1917)
Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2012 во 00:55
Кај мене на кабловска ги нема воопшто. Не дека ми фалат многу...
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,266 секунди.