IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Хардвер и софтвер
  Активни теми Активни теми RSS - DIVX преводи
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

DIVX преводи

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
vlatkoilievski Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 26.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vlatkoilievski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: DIVX преводи
    Испратена: 26.Април.2009 во 17:41
Kako mozam simnatiot DIVX film so prevod da go gledam na DVD player? Se e vo red simnato, no koga ke go snimam DIVX filmot na CD i ke probam da go gledam na DVD player, ne go vadi prevodot. Kakov format treba da bide prevodot za da go prepoznae playerot. Inaku imam DVd player marka PANASONIC.
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Април.2009 во 17:46
a so da go gledas na DVD pleer
koga ima BS player za toa
голема%20насмевка
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Април.2009 во 17:47
ako si go narezal na cd kako Xvid i pleerot ti go podrzuva toj format
imas meni vo nego za subtitle
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
Перун Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Април.2005
Локација: МК
Статус: Офлајн
Поени: 1141
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Перун Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Мај.2009 во 13:46
Originally posted by vlatkoilievski vlatkoilievski напиша:

Kako mozam simnatiot DIVX film so prevod da go gledam na DVD player? Se e vo red simnato, no koga ke go snimam DIVX filmot na CD i ke probam da go gledam na DVD player, ne go vadi prevodot. Kakov format treba da bide prevodot za da go prepoznae playerot. Inaku imam DVd player marka PANASONIC.


Прво, dvd Плеерот мора да подржува титлови (преводи).
Најсигурната проверка е кога титлот:
  1. е во .srt формат
  2. се наоѓа во истиот фолдер како и филмот (.avi)
  3. има идентично име на фајлот (освен екстензијата avi/srt) како и филмот (.avi fajlot)
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.