IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство
  Активни теми Активни теми RSS - Мали деца-мали проблеми, големи- големи проблеми?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Мали деца-мали проблеми, големи- големи проблеми?

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
Biba_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Непоправлив оптимист

Регистриран: 18.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13718
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Biba_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Мали деца-мали проблеми, големи- големи проблеми?
    Испратена: 19.Април.2009 во 14:11

Не ретко ми се случило, шетајќи така со синчето, да ме застане некоја бабичка и да ми рече:-"Биди среќна и уживај додека го држиш за раче".

Ме интересира вашето искуство за тоа дали има и колку е голема вистината  во оваа изрека?



Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Април.2009 во 14:24
Секој период од мајчинството има многу убавини.
Периодот бременост, првото мрдање во стомакот, огромната желба за заштита, разговорот со уште не роденото бебе е нешто што секоја жена го доживува и ги жали мажите бидејки се сиромашни за едно прекрасно чувство. Тогаш сите велат, радувај се додека го носиш во тебе, сегде можеш да одишголема%20насмевка.
Периодот на растење- откривање на светот околу себе, првите паѓања и раскрвавени коленца па солзичките и оној поглед полн наивност дека ќе помине болката кога мама/тато ќе го бубне удренотот местоголема%20насмевка
Поаѓање во училиште, па сакам/не сакам да пишувам, па незнаеш ти учителката рече поинакузбунетост, па шетање со јорганчето од детска во спална и сонувањето страшни соновиизненадување, па првите уценич
Тинејџерскиот период, малите бунтовнициух, па по 100 пати во денот се прашуваш зошто не ги изеде кога беа мали и слатки, па првите љубави, високите телефонски сметкиух, заклучувања во купатило со саати,
Па матурските, па првите положени испитиголема%20насмевка, па доживувањето кога еден ден осознаваш дека пред себе имаш зрел, млад човек полн знаење ( дури во некои области повеќе и од самата тебе) . Божееее колкава ли гордостголема%20насмевка
Проблеми, мали/големи, послатки здравјеголема%20насмевка


Изменето од mamamd - 19.Април.2009 во 14:25
Кон врв
Popi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1664
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Popi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Април.2009 во 15:41
I jas mislam taka.  Sekoj period si ima svoja ubavina...od zacnuvanjeto do samostalnosta. 
 
Moite ne se uste adolescenti...pogolemite sega navleguvaat vo pubertetot...megutoa i ovoj period za nekogo e "nedaj boze" i postojano velat; kako ne bese bebe uste...
 
Mene licno me raduva koga gi gledam kako poleka se preobrazuvaat vo sopstveni licnosti....i duri sega pocnuvam da gi sogleduvam blagodetite na  majcintvoto!  Koga ke mi napravat kafe samite...koga ke me potsetat na nesto sto jas sum zaboravila...koga ke recat "tisina mama spie".....
 
Toa ne znaci deka vo meguvreme nemalo i losi raboti...ni se loselo i za vreme na nosenjeto, pa pak sme se raduvale za niv....sme se kozele na porogjaj, pa pak sme bile nasmeani koga ni go dale v'race....sme placele koga prv pat ni se razbolelo....nervirale koga ke ni go skinale omilenoto cveke koga ke proodi i pocne da faka naokolu....koga nekogas ke donese nekoja poslaba ocenka od skolo....ne ja iscistile sobata....rasturile nasekade...megutoa seto toa se zaborava isto kako i sto sme preminale i niz tezinata na ragjanjeto pa sme rodile uste edno...ili dve...љубов  големо%20гушкање
 
 
 
 
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,846 секунди.