IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Вежбање
  Активни теми Активни теми RSS - Во здраво тело здрав дух
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Во здраво тело здрав дух

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 5>
Автор
Порака Обратен редослед
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Август.2012 во 00:21
,,,e navistina e mnogu korisen ,,,osobeno koga si kiven na nekoj/a ,,,,i mu dishesh ,,,pravac vo lice,,,,ангел,,,
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
FeaR Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
False Evidence Appearing Real

Регистриран: 15.Септември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 5307
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај FeaR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Август.2012 во 22:26
vo zdravo telo zdrav duh ali na mene ne mi se jade luk забава
"А ти поарен да не си?" -македонски начин на прифаќање критика
Кон врв
alan ford Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Techno thief

Регистриран: 02.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 10782
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alan ford Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Март.2008 во 21:05
jas vezbam NON-STOP....Prvo vezbam uste dodeka spijam...se prefrlam na edna strana,pa na druga strana..pa pernica megu noze (nova,uspesna tehnika,probajte)...pa glavata visi nadole od krevetot..kako i da e..edno 100-na vezbi pravam samo spiejki.Potoa stanuvam...sednuvam na foteljata i meditiram (umstveno vezbam) edno 2-3 casa....Posle mediacijata..se razgibavam malku so kolut napred..kolut nazad....pa cucnjevi..do 15-20....Doaga 12.00 casot i legnuvam na trosedot..u horizontala..vezbam so ocite i prstite na desnata raka...Ke go fatam dalecinskiot upravuvac i site programi (okolu 60-na) kolku sto gi ima na kablovskata gi vrtam napred-nazad...I taka edno 4-5 casa..(Makedonski prosek..mora da fatam)...Posle vezbite na prstite na desnata raka...doagaat na red prstite na levata raka..pa sednuvam pred pc-to i vezbam so niv...taka edno 6-7 casa...kao pomlad zabusavav..pa mesto da gi vezbam prstite na opstoprifateniot nacin so dalecinskiot upavuvac,ke izigrav edno 3-4 pati dzeben bilijard...i taka..Ama vidov nema rezultati...pa si rekov RE RAD i DISCIPLINA....i taka ...imase uste nekoi vezbi za pred spienje...ali ne sakam site tajni da vi gi otkrijam
VEZBAJTE DECA...VO ZDRAVO TELO-ZDRAV DUH
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Март.2008 во 20:25
Povtorno razmisluvam aktivno da pochnam so Yogata...
Koga toa go rabotam doma i sama bez instruktor...malku
zabushavam.....prekrasno se chuvstvuvav koga imav obvrska
dva pati nedelno da odam...

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
BidiFit Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 454
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BidiFit Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Март.2008 во 20:18
Оваа девиза ме води, затоа успевам!!!!
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2008 во 17:39
Девизата е генијална, ама треба многу самоконтола и самодисциплина. Им завидувам на сите што се придруваат да неа и ги поичитувам во исто време.
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Декември.2007 во 23:09
Немам време да правам нешто за здравјето. Доволно ми е што духовно се чувствувам здрав и мислам дека постојано и телото и духот ќе ми бидат здрави.
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Октомври.2007 во 21:46
Originally posted by Barbika Barbika напиша:

Mnogu cesto go slusame ova i mnogu cesto uste mali ne ucele kako da postapuvame za da bideme zdravi!
Kolku ima vistina vo ova i sto se pravite vie za da se cuvstvuvate zdravi?!



Да, вистината е дебела.
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2006 во 11:00
Originally posted by batt's batt's напиша:

eve nekoe sovetce za toa kako da se ublazi zapalenieto na muskulite:

* legnete vo kada so topla voda i opustete se
* istegnuvajte gi muskulite, na toj nacin ke se namali mlecnata kiselina koja se nasobrala vo muskulite i ja predizvikala bolkata
* posle treningot istegnete se i napravete edno krugce so brzo odenje
* stavete mraz na zapalenite muskuli

dozvolete mu na teloto da se oporavi

Мој совет со долгогодишно вежбање...
Се е ок ова што кажа мило, јас не сум практикувала воопшто мраз.. Туш да и тоа многу топол, перед легнување или после вежбање половина час се растопува 1 лажичка мед во пола чаша вода се испива и воопшто нема да има запаление..
Питај  паталца EmbarrassedEmbarrassed тоа ми се случува секогаш кога форсирам и тоа многу форсирам..WinkWinkWink
Кон врв
Antoaneta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Јуни.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 292
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Antoaneta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2006 во 16:35
Originally posted by beleg beleg напиша:

Koga ima mnogu jak vospalitelen proces(znachi koga e tolkavo da ne mozete voopshte da se pomrdnet od bolki)samo analgetik i miruvanje..nishto drugo ne pomagaBig%20smilei da chekate vreme da pomine



Tocno niz ova sum pominala...zeznav ednas rabota pa imav jako vospalenie!
Кон врв
oblachinja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Март.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 4990
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oblachinja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Ноември.2006 во 07:08

Koga ima mnogu jak vospalitelen proces(znachi koga e tolkavo da ne mozete voopshte da se pomrdnet od bolki)samo analgetik i miruvanje..nishto drugo ne pomagaBig%20smilei da chekate vreme da pomine

Кон врв
batt's Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2268
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај batt's Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Ноември.2006 во 06:52
pa drzi i ova okolu jakoto vospalenie.

znaes razlicno deluvaat ovie raboti kaj lugeto. vo sekoj slucaj dobro e da se znaat nekolku nacini pa da se proba i da se vidi sto ke pomogne.

mene na primer mi deluva koga imam zapalenie ako napravam po edna serija togas brgu mi pominuva. ama go sakam cuvstvoto na lesno zapalenie na muskulite:)
Кон врв
Antoaneta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Јуни.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 292
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Antoaneta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Ноември.2006 во 12:04
Batt's edno prasanje da ne e mrazot malku stres za muskulite dokolku se pojako vospaleni znam preporacuvaat i nekoi analgetici...mislam deka mrazot e vo red ama dokolku vospalenosta e umerena!?
Кон врв
batt's Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2268
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај batt's Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Ноември.2006 во 19:12
eve nekoe sovetce za toa kako da se ublazi zapalenieto na muskulite:

* legnete vo kada so topla voda i opustete se
* istegnuvajte gi muskulite, na toj nacin ke se namali mlecnata kiselina koja se nasobrala vo muskulite i ja predizvikala bolkata
* posle treningot istegnete se i napravete edno krugce so brzo odenje
* stavete mraz na zapalenite muskuli

dozvolete mu na teloto da se oporavi
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 5>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,297 секунди.