IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести > Избори
  Активни теми Активни теми RSS - Можно ли е албанците и симпатизерите на Бошковски
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Можно ли е албанците и симпатизерите на Бошковски

 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
Автор
Порака
oon Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Мај.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 397
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oon Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Можно ли е албанците и симпатизерите на Бошковски
    Испратена: 25.Март.2009 во 18:34


Дали можно е албанците и симпатизерите на Бошковски и Нано Ружин за председателските избори да гласат за Љубомир фрчкоски со цел по секоја цена да се влези во ЕУ и НАТО.?????


Дали не чека изненадување?
Според некои експерти тоа било можно,но сепак останува да се види

Изменето од oon - 25.Март.2009 во 19:06
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Март.2009 во 18:38
sosem ocekuvano i realno ........... dokolku sakame mir i stabilnost ,  realno  i  razumno resenie ........... zosto , po najlosite scenarija , tesko deka kje imame mir i stabilnost dokolku poftorno ni bidat odlozeni pregovorite za pridruzuvanje vo istite не%20знам
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Март.2009 во 18:57
Темава ја префрлив во Избори, продолжете ја дискусијата овде.


И секако дека е можно еден дел да гласаат за Фрчко.
Барем оние што сакаат во НАТО и ЕУ по секоја цена.
Еве го денес Бошковски потрчал кај Бранко на консултации т.е. на пазарење или ценкање...
Не ми е јасно само како брат Љубе ќе ги натера дел од вмровците кои го гласаа, да го дадат гласот за Фрчко???
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Март.2009 во 19:03
Originally posted by anastea anastea напиша:

Темава ја префрлив во Избори, продолжете ја дискусијата овде.И секако дека е можно еден дел да гласаат за Фрчко.Барем оние што сакаат во НАТО и ЕУ по секоја цена.Еве го денес Бошковски потрчал кај Бранко на консултации т.е. на пазарење или ценкање...Не ми е јасно само како брат Љубе ќе ги натера дел од вмровците кои го гласаа, да го дадат гласот за Фрчко???


Никако нема да ги натера...
Се виде уште од почеток на неговото кандидирање кој му е ментор и кој стои зад него...
Денес само се потврди...
Бошковски дефинитивно ќе застане зад Фрчко но дали народот ќе застане зад Бошковски...
Во секој случај добро е што предавниците се собират на купче, така се попрегледни...

Кон врв
Rafiz Aliti Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 111
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Rafiz Aliti Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Март.2009 во 19:04
KE vidime za kogo ke glasame
Кон врв
Pacifist Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јули.2008
Локација: Switzerland
Статус: Офлајн
Поени: 1618
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pacifist Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Март.2009 во 19:21
Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Originally posted by anastea anastea напиша:

Темава ја префрлив во Избори, продолжете ја дискусијата овде.И секако дека е можно еден дел да гласаат за Фрчко.Барем оние што сакаат во НАТО и ЕУ по секоја цена.Еве го денес Бошковски потрчал кај Бранко на консултации т.е. на пазарење или ценкање...Не ми е јасно само како брат Љубе ќе ги натера дел од вмровците кои го гласаа, да го дадат гласот за Фрчко???


Никако нема да ги натера...
Се виде уште од почеток на неговото кандидирање кој му е ментор и кој стои зад него...
Денес само се потврди...
Бошковски дефинитивно ќе застане зад Фрчко но дали народот ќе застане зад Бошковски...
Во секој случај добро е што предавниците се собират на купче, така се попрегледни...

a zosto predavnik ... zatoa sto ne mu se dopagja politikata na gruevski ????!!!!!! ... e ba majkata , do koga ke ja delite makedonija na patrioti i predavnici , na anticki i sloveni , na bukefali i tn. i tn. ...
posle toj abdalot izleguva so izjava deka makedoncite se obedineti od vnatre pa zatoa se pocituvani od nadvor ... kaaaaaakva llaga ... za zal na makedonija i se slucuva bas sprotivnoto a najgolem vinovnik za ova e segasnata vlast ...  
....INDEPENDENCE IS BETTER THAN SEX...
http://www.youtube.com/watch?v=7c7GdLlVrwo&feature=related
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Март.2009 во 21:03
Originally posted by Pacifist Pacifist напиша:

Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Originally posted by anastea anastea напиша:

Темава ја префрлив во Избори, продолжете ја дискусијата овде.И секако дека е можно еден дел да гласаат за Фрчко.Барем оние што сакаат во НАТО и ЕУ по секоја цена.Еве го денес Бошковски потрчал кај Бранко на консултации т.е. на пазарење или ценкање...Не ми е јасно само како брат Љубе ќе ги натера дел од вмровците кои го гласаа, да го дадат гласот за Фрчко???
Никако нема да ги натера... Се виде уште од почеток на неговото кандидирање кој му е ментор и кој стои зад него... Денес само се потврди... Бошковски дефинитивно ќе застане зад Фрчко но дали народот ќе застане зад Бошковски... Во секој случај добро е што предавниците се собират на купче, така се попрегледни...

a zosto predavnik ... zatoa sto ne mu se dopagja politikata na gruevski ????!!!!!! ... e ba majkata , do koga ke ja delite makedonija na patrioti i predavnici , na anticki i sloveni , na bukefali i tn. i tn. ...

posle toj abdalot izleguva so izjava deka makedoncite se obedineti od vnatre pa zatoa se pocituvani od nadvor ... kaaaaaakva llaga ... za zal na makedonija i se slucuva bas sprotivnoto a najgolem vinovnik za ova e segasnata vlast ...  


Види сега народ како народ неможеш да го обвиниш за предавство мегутоа можеш да ги обвиниш оние што народот го заведуваат, го лажат, го манипулират само со една цел, остварување на лични интерси...
Инаку јас тоа што го кажувам на форумот сигурно не е од памет...
Ме интересира како ти лично ќе го оквалификуваш следниот потег на Љубе:


ЉУБЕ ГО ПРОДАВА ЈОХАН, ОДБИВА ДА СВЕДОЧИ ВО ХАГ

Љубе Бошкоски одбива да сведочи во одбрана на Јохан Тарчуловски во Хаг.



Членови на адвокатскиот тим се револтирани што Бошкоски наместо да покаже поддршка и да се појави пред судот на статусната конференција која се одржа минатата недела, испратил само „загари“ кои ќе внимаваат што се ќе биде кажано.

Потврда за лошата соработка даде и адвокатката на Бошкоски, Едина Рашидовиќ - Бошкоски ќе сведочи ако тоа не е спротивно на неговите интереси, вели таа.

Извор Сител...


Дали ова не е предавство според тебе...???
Кон врв
Паланчански Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2007
Локација: Dubrovnik
Статус: Офлајн
Поени: 1655
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Паланчански Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2009 во 11:57
Ако е точно, не може да се окфалификува на друг начин. Тоа е ПРЕДАВСТВО. А за гласањето... кога би можело да се провери колку од оние што го дадоа гласот за Бошковски сега ќе го дадат за Фрчкоски.... Јас мислам дека ќе бидат малку. Јас го ценев Бошковски, но да го дадамм гласот за Фрчкоски... И тоа е ПРЕДАВСТВО. Не можам да гласам за вториот по ранг мафијаш во РМ.
Не знаев што е среќа, додека не се оженив. Но сега веќе е доцна.
Кон врв
lilica Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Август.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 548
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lilica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2009 во 16:08
Воопшто не е предавство да си го чуваш грбот.Бошковски има семејство,деца,жена.Ако некој ја искористил неговата љубов кон татковината за остварување на свои,лични,ниски страсти, тогаш логично е сега Бошковски да дува и на матеница.
Ако размислуваме во правецот - дали Јохан би сведочел за Бошковски? - одговорот е НЕ.Зошто да сведочи? Додека Бошковски отвараше фронтови, сите „патриоти“ од ВМРО-ДПМНЕ извадија лекарски уверенија дека децата им се глуви или слепи или неспособни да држат оружје,ги пратија низ Европа своите деца, за да го остават Бошковски да се снаога сам.
Е сега, неможе Бошковски да е предавник!Заради тоа доби и толку гласови и заради тоа лугето го ценат.А гласовите кои беа за него најнормално е да се дадат на Фрчко,бидејки е посоодветен за таа функција од Ѓ.Иванов.Албанците само со присила може да гласаат за Иванов,знаат тие со кого си имаат работа.А Ахмети со својата маска неможе да ја сокрие вистината - не се трпи со ДПМНЕ.
Кој бара ќе најде.
Кон врв
Red`Black Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 25.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 845
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Red`Black Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2009 во 21:06
BOJKOT :-0 od albancite.... :) 
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2009 во 22:58
kako lesno menuvate mislenja , do vcera brat Ljube bese nacionalen heroj, pa kakov docek mu napravivte , a denes e predavnik iako vie mu go svrtivte grbot.

eden del od glasovite na Ljube ke odat za Ivanov , no mozebi pogolemiot del ke odat za Frcko
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2009 во 23:00
Тешко дека до тоа ќе дојде. Ама една народна вели: ,,НИКОГАШ НЕ ВЕЛИ НИКОГАШ,,. Мислам дека е доволно јасно.
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
MKD Fighter Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 24.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 55
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MKD Fighter Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2009 во 21:13
Da, da,da,da,da Vmro e vo golema panika. Se plasat i toa mnogu, narodot e protiv niv i protiv toa ni edna LOPATA nemoze da im pomogne.
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2009 во 21:19
Originally posted by MKD Fighter MKD Fighter напиша:

Da, da,da,da,da Vmro e vo golema panika. Se plasat i toa mnogu, narodot e protiv niv i protiv toa ni edna LOPATA nemoze da im pomogne.



Извини не те разбрав , КОЈ НАРОД Е ПРОТИВ ВМРО???

Грците, Бугарите , Србите ....кој???

Кандидати за претседател
Ѓорге Иванов     343.374 гласа
Љубомир Фрчкоски     200.316 гласа

И тоа со забоден нож во грб (читај Љубе Бошковски)...


Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.