IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Медиуми
  Активни теми Активни теми RSS - Неумесни ТВ вести
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Неумесни ТВ вести

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 6>
Автор
Порака
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Неумесни ТВ вести
    Испратена: 18.Март.2009 во 14:33
прво да си кажам

седам дома и гледам поцнуват вести, или пак ручаме а на тв идат вести во 16

слушам на самиот почеток


ВО ГЕРМАНИЈА ЛИЦЕТО КК СЕ ЗАПОЗМАЛО СО ЛИЦЕТО ММ ПРЕКУ ИНТЕРНЕТ И СЕ ДОГОВОРИЛЕ ДЕКА ЌЕ ДОЈДЕ ЛИЦЕТО КК НА ГОСТИ КАЈ ЛИЦЕТО ММ И ТАМУ ЛИЦЕТО ММ ЌЕ ГО УБИЕ ЛИЦЕТО КК И ПОСЛЕ ТОА ЌЕ ГО ИЗЕДЕ.

не ми се верувало дека ова ми го пуштат на сред ручек или на пладневен одмор или пак било кога

или оно завчера


ЛИЦЕТО  АА СО СВОЈОТ ДРУГАР  ББ ГИ ПОДИГНАЛЕ ОД ИНТЕРНАТ ЌЕРКИТЕ НА ЛИЦЕТО АА 8 И 9 ГОДИШНИ И ГИ ОДНЕЛЕ НА МЕСТО ТТТ КАДЕ ГИ СИЛУВАА ЦЕЛИ ТРИ ДЕНА, СЕ ДОЗНАВА ДЕКА ТОА ГО ПРАВЕЛЕ ПОВЕЌЕ ОД 3 МЕСЕЦИ

или ова

ВО ВЕНЕЦУЕЛА СЕ СУРВАЛ АВТОБУС СО 100 ДЕЦА ВО ПРОВАЛИЈА

или ова последното


СЕ СУДИ НА ГЕРМАНСКИОТ МАИЈАК КОЈ 20 ГОДИНИ ЈА ЗАТВОРАЛ СВОЈАТА ЌЕРКА ВО ПОДРУМ И И НАПРАВИЛ 7 ДЕЦА, И ТАА И ДЕЦАТА БИЛЕ ЗАТВОРЕНИ 20 ГОДИНИ ВО ПОДРУМ

и ово за германецот го слушам веќе три дена на сите вести
бла бла бла до усеруење


ЈАС СМЕТАМ ДЕКА ВО ВЕСТИ НА НАШАТА РЕПУБЛИКА НЕСМАТ ДА СЕ ПРЕНЕСУВАТ ВАКВИ РАБОТИ, ПРВО КАЈ НАС СИ ИМА ПОЛИЦИЈА ИЛИ СУДОВИ КОИ ЌЕ СИ ГО РЕШАТ СЛУЧАЈОТ

некои вести треба да има, но со усул како , како предупредување дека има пак педофиски и инцесни случаеви и толку

на крај, мислам дека во секоја држава постојат грозни љуѓе но дали е испарвно ние ова да го слушаме секој ден и да зивееме под прихоза на фактите , кои тие луѓе го прават

секој ден, секој ден

БОЖЕ САЧУВАЈ ОД КУЛТУРА И ДЕГУТАНТНОСТА НА УРЕДНИЦИТЕ НА НАШИТЕ ТВ ВЕСТИ


ШО МИСЛИТЕ ВИЕ ИЛИ ЈАС СУМ НЕКОЈ МАНЏИЈА???????изненадување


Изменето од anakin - 18.Март.2009 во 14:36
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Март.2009 во 14:36
Не си манџија Анакин,и мене тоа премногу ми смета.
Уредувачката политика на вестите на сите национални телевизии е тотална катастрофа.
 
Ко во лудница да сме попладне од 16
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
zenmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Interceptor

Регистриран: 05.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4262
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zenmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Март.2009 во 14:37

Неумесен е светот ! Телевизиите само известуваат .

[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Март.2009 во 14:38
Абе ок е тоа Зен,ама за време ручек да ми презентира вест како некој моинструм силувал девојче или пак крв на загинати од автобуска несреќа,е дегутантна работа .

Изменето од fiks - 18.Март.2009 во 14:39
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Март.2009 во 14:39
Originally posted by zenmaster zenmaster напиша:

Неумесен е светот ! Телевизиите само известуваат .



ЈАС КАЖАВ ДЕКА ВО СЕКОЈА ДРЖАВА ПОСТОЈАТ ТАКВИ ГРОЗНИ РАБОТИ
НЕ БИ СЕ СЛОЖИЛ ДЕКА СВЕТОТ Е НЕУМЕСЕН ЦЕЛ ПО ДИФОЛТ

ТИ УБО СИ КАЖА ДЕКА САМО ПРЕНЕСУВААТ И ТОА НА ПРВО МЕСТО

НЕ ДАДЕ СВОЕ МИСЛЕЊЕ ТРЕБА ЛИ БАШ ТАКА ИЛИ НЕ

 
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
zenmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Interceptor

Регистриран: 05.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4262
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zenmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Март.2009 во 14:42
Originally posted by anakin anakin напиша:

Originally posted by zenmaster zenmaster напиша:

Неумесен е светот ! Телевизиите само известуваат .



ЈАС КАЖАВ ДЕКА ВО СЕКОЈА ДРЖАВА ПОСТОЈАТ ТАКВИ ГРОЗНИ РАБОТИ
НЕ БИ СЕ СЛОЖИЛ ДЕКА СВЕТОТ Е НЕУМЕСЕН ЦЕЛ ПО ДИФОЛТ

ТИ УБО СИ КАЖА ДЕКА САМО ПРЕНЕСУВААТ И ТОА НА ПРВО МЕСТО

НЕ ДАДЕ СВОЕ МИСЛЕЊЕ ТРЕБА ЛИ БАШ ТАКА ИЛИ НЕ

 
 
 
Реалноста е таква ! Јас секогаш сум бил ЗА вистината . Во времето кога се прикриваа тие работи го викавте едноумие .
Лично јас сум згрозен од тие работи кога ги гледам на ТВ .
 
Друже фикс....за време на топол оброк не го пуштај телевизорот оти глупости даваат голема%20насмевка
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Март.2009 во 14:46
РЕАЛНОСТА Е ТАКВА

НО, ШО АКО ИМА МНГУ ГЛЕДАЧИ КОИ ЈА ЗНААТ РЕАЛНОСТА НО
НЕСАКАТ ПОСТОЈАНО НЕКОЈ ДА ГИ ПОТСЕТУВА

ИНАКУ, НЕ УМЕСНО Е ДА КАЖЕШ НЕГЛЕДАЈ ВЕСТИ

ПА ЗА КОГО СЕ???,САМО  ЗА ТИЕ ШО ИМАТ СИЛЕН СТОМАК И ЗА ТИЕ МАНИЈАЧИШТА НА КОИ ИМ ТРЕБАТ ПОВЕЌЕ ИДЕИ ДО ДЕТАЈЛИ ОТИ НЕМАТ ВИШЕ ИДЕИ ШО ПОГРОЗНО ДА НАПРАВАТ



Изменето од anakin - 18.Март.2009 во 14:47
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Март.2009 во 14:48

Во ред е тоа за висината,ама кого го интересира дека се случила сообраќајна несреќа во Венецуела и загинале 5 мина?

 
Дај нешто интересно,некоја занимливост,денес во време каде светот шиба со 500 на саат има некоја вест што би се нашла интересна за вести на тв.
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
zenmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Interceptor

Регистриран: 05.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4262
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zenmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Март.2009 во 14:49
Немој мене да ми се дереш...јас немам никакво влијание на сторителите на тие дела ни па ги уредувам веститте !
Нека се знае кој што прави....има луѓе кои земаат плата за да го спречат тоа .
На фикс тоа му го кажав на шала ама тебе сериозно ти викам немој да гледаш вести ако имаш слаб стомак . Светот не е баш пријатно место за живеење...навикни се на тоа
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Март.2009 во 14:52
Абе Зен не е до слабиот стомак,мене лично не ми смета,добро може малку,ама кога ја гледам мајка ми како го врти погледот и прави некои фаци и офкања од такви нешта ми иде грдо и менувам канал одма.
А такви има голем број случаи.
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
zenmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Interceptor

Регистриран: 05.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4262
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zenmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Март.2009 во 14:54
Лееееле аман....шо сум ја крив за тоа . Имало немало шо можам јас да направам . Пазарна економија , за да ја  зголемат гледаноста им требаат скандали !
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Март.2009 во 14:55
КОЈ ПА КА\АЛ ДЕКА ИМАШ ВЛИЈАНИЕ

jas sum tuka na forum dolgo vreme i znam deka si nevlijatelen
samo barav mislenje od vas za vestite a ne za analiza ma mojot stomak
i toa seriozna analizaсмеење
aloooooooooooooooo me sledis?????

SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Март.2009 во 15:09
ami i izdavanje pedofilski spisanja vo kontext na pazarnata ekonomija moze da bide dobar biznis, koj da go znae, no sepak e zabraneto

jas vo princip nesum za zabrana na vestite nego da se napravi nesto da ne e tolku degunantno i da e prethodno najaveno lugjeto da gi islucat vestite, tie so sakat

manijacistata sigurno nema da gi islkucuvaat nego kje ci cekat so zadovolstvo

hehe



Изменето од anakin - 18.Март.2009 во 15:10
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
Dogi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dogi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Март.2009 во 15:11
кам даун, рилакс.
без нервози, таквите вести баш тоа сакаат и да го постигнат.
одамна сум на мислење дека, како што има спортски вести, некаде на крајот, па од пред некое време и бизнис вести, така треба да има и крвнички вести.
вести со крв, криминал, глупости од луѓе, за луѓе и врз луѓе.
па кој сака, нека си седи и нека си гледа.
а не да ми отвараат главни вести со „Денеска изгинаа 50 луѓе во автобус“!!!
оти не ја спомнаа баба ми кога умре, бог да ја прости, или тоа не е душа? не е интересно за народ, а?
само не знам како не им е срам, да мислат дека печалат на туѓи несреќи.
нема потреба заради тоа, сега вие овде да преминувате во држ, недај ситуација.
Јас сум мајстор!

Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 6>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.