IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - НЕСРЕЌНИТЕ ЛУЃЕ СЕ ЛОШИ
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

НЕСРЕЌНИТЕ ЛУЃЕ СЕ ЛОШИ

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2728293031 54>
Автор
Порака Обратен редослед
Cvekence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2509
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Cvekence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Мај.2009 во 23:50
Originally posted by alexa alexa напиша:

И јас така мислам, несрекните лиѓе се огорчени, а огорчените се сурови и никој не сакаат.
Тоа го знам од сопствено искуство.




cekaj malce ti si ogorcena i nikoj nejkes ili drug nekoj e ogorcen i tebe ne te saka?ama kako go izvede zaklucokot neso od tipot:"Gospod e ljubov,ljubovta e slepa znaci steve wonder(ray charles ako sakate) e Gospod".spored mene bez navreda ova nema vrska so vistinata.nesreknite se samo nesrekni i moze da sakaat mnogu povise luge od bilo kogo(moze i zatoa se nesrekni)
respect my authoritaaa
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Мај.2009 во 14:55
Ме прашува еден директор што би правел кога би добил многу пари на бинго или нешто слично.
 -  Ало ? Рекетарско друшто  “ Исчашена радост “ ? Ај да ми излупате едни директорски говеда на штаки да одат.
И послем дур идете со штаки и цвилите, ја дотрчувам демек изненадено и згозено осудувајќи го вандалскиот чин како запад кога ги осудуваше терористите, а со прст не мрдаше и уште ги помагаше. “ Кои ѓубриња ви го сторија ова, леле колку ми е жал ! “
А он „ Ич не ти е смешно ова “
А ја „ Ааа, не плазење 
Кон врв
alexa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 261
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alexa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Мај.2009 во 21:46
И јас така мислам, несрекните лиѓе се огорчени, а огорчените се сурови и никој не сакаат.
Тоа го знам од сопствено искуство.

Najveci covek uvek ostaje dete
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Мај.2009 во 19:14
па не е баш во генот
некои субдински околности кои го пратат сечиј живот

например , за воспитување .. младата популација воспитувањето го прима 20 % од дома а 80% од улица

значи важно е каква била улицата
голема%20насмевка
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
ANITA11 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 21488
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ANITA11 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Мај.2009 во 18:57
NE SE SAMO NESREKNITE LUGJE LOSI.
...NA NEKOJ TOA MU E VO GENOT
Кон врв
bagrem Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 33
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bagrem Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Мај.2009 во 02:09
.

Изменето од bagrem - 16.Август.2009 во 01:16
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Мај.2009 во 01:30
Imase edna koza, mnogu ritase i se ponasase blesavo. Koga ja zaklaa pobarav da i go vidam mozokot. Ednata strana bese normalna, drugata bese samo nesto malo i zguzvano kako krpce
Кон врв
bagrem Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 33
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bagrem Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Мај.2009 во 01:27
.

Изменето од bagrem - 16.Август.2009 во 01:17
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Мај.2009 во 01:22
ponekogas mi se cini losotilukot deka e del od mentalitet od mestoto od koe poteknuva 
Кон врв
bagrem Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 33
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bagrem Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Мај.2009 во 01:12
.

Изменето од bagrem - 16.Август.2009 во 01:18
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Мај.2009 во 00:56
Gospode, cuvaj me od prijateli, a od neprijateli ke se cuvam sam 
Кон врв
bagrem Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 33
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bagrem Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Мај.2009 во 00:52
.

Изменето од bagrem - 16.Август.2009 во 01:18
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Мај.2009 во 00:20
Drzavata se brani od neprijateli, zenata od prijateli  голема%20насмевка
Кон врв
fragola Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3829
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fragola Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Мај.2009 во 23:27
Originally posted by zbunet zbunet напиша:

Srekata e tajna. Onoj moment koga ke se pofalis so svojata sreka privlekuvas grablivci

Ili ako uspee samiot da ti ja otkrie tajnata
I get enough exercise...just pushing my luck.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2728293031 54>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,531 секунди.