IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Општо > Разно > Тоше Проески - IN MEMORIAM
  Активни теми Активни теми RSS - Пјотр Елфимов - Полско цвеќе од Тоше
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Пјотр Елфимов - Полско цвеќе од Тоше

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
ZOTE Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 627
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZOTE Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Пјотр Елфимов - Полско цвеќе од Тоше
    Испратена: 24.Февруари.2009 во 01:41Што ќе кажете за оваа изведба на полско цвеќе од белорусинот Фјотор Евтимов и тоа на македонски јазикhttp://www.youtube.com/watch?v=CYW-uVdqq6sЗа оваа изведба треба сите да му дадеме подршка на евросонг бидејќи ќе можеме да гласаме за него и он се наоѓа во нашата група.

Изменето од ZOTE - 24.Февруари.2009 во 13:40
Кон врв
Tanjuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 120
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tanjuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Февруари.2009 во 09:20
Originally posted by ZOTE ZOTE напиша:

Што ќе кажете за оваа изведба на полско цвеќе од белорусинот Фјотор Евтимов и тоа на македонски јазикhttp://www.youtube.com/watch?v=CYW-uVdqq6sЗа оваа изведба треба сите да му дадеме подршка на евросонг бидејќи ќе можеме да гласаме за него и он се наоѓа во нашата група.


што да кажеме, секоја чест, алал да му е ,само што не се вика Фјотор, туку Пјотр, по наше Петар
Кон врв
OUST Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6653
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај OUST Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Февруари.2009 во 10:20
Секоја чест! Како и да му е името
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Февруари.2009 во 10:33
Знае некој како му е точното име и презиме, да го корегирам насловот?

Кон врв
ZOTE Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 627
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZOTE Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Февруари.2009 во 13:09
Јас колку што разбрав Тоше проевски бил на некој фестивал во Белорусија и таму дечково Фјотор му бил пратечи вокал. И Тоше кога видел дека многу убав глас има му рекол некогаш да се пријави на евровизија. И еве дечкото оваа година ќе ја преставува својата земја на еуросонг
Кон врв
Tanjuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 120
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tanjuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Февруари.2009 во 13:30
Не бе не, се вика Пјотр Елфимов
И не му бил на Тоше пратечки вокал, свашта, на неговата земја си бил , мислам на песната од нег. земја, де
А Тоше го запознал на Славјански Базар , ви текнува кога победи таму Тоше . Е , и Тоше му посакал на Пјотр, да победи на наредниот славјански, и овој стварно победил!

Е така, ама алал да му е душичка , ќе заплачеше кога виде како реагира публиката.Стварно се потрудил, без грешка ја испеа, јас дефинитивно ќе гласам за него.
Така се промовира песна и земја. Нашиве треба нешто да научат. Така се прави треба нашива да прошетаат , па таму да испеат од некоја нивна ѕвезда некоја песна , така се купуваат гласови...еее. ама ајде кој ме слуша мене !

Изменето од Tanjuska - 24.Февруари.2009 во 13:35
Кон врв
ZoraNaSlobodata Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3392
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoraNaSlobodata Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Февруари.2009 во 15:16
Ајде за пољакот!Ако се тро приглупи,нема врска
За нея ние живеемъ,за нея ние мремъ!
Кон врв
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Февруари.2009 во 17:01
Odlicen vokal i nastap..imav prilika licno tamu da go slusnam vo zivo i me voodusevi iskreno..posebno me odusevi faktot sto ne zgresi ni eden zbor na makedonski..se kako treba tecno si odpea..bravo
Човекот секогаш треба да остане човек,без разлика со што се бави и каков успех има..
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.