IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести > Избори
  Активни теми Активни теми RSS - Претседател Албанец во 2014
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Претседател Албанец во 2014

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 9>
Автор
Порака
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Февруари.2009 во 14:42
Да расчистиме нешто, никој не треба да гласа за Албанец, Македонец, Влав, Србин, Турчин...треба да гласа за кандидат кој има квалитети, кој има капитал (да не е гладна вошка) и кој има знаење. Доста ни е од квази патриоти кои се богатат на сметка на поделбите на луѓето. Најлесно е скарај па дрпај. а кај нас тоа е редовна појава.

Изменето од mamamd - 19.Февруари.2009 во 14:42
Кон врв
Pacifist Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јули.2008
Локација: Switzerland
Статус: Офлајн
Поени: 1618
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pacifist Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Февруари.2009 во 14:42
Originally posted by mamamd mamamd напиша:

 Voopshto ne mi smeta da glasam za kandidat za pretsedatel Albanec i duri sum vo dilema megju 1 drug kandidat i Selmani no seushte cekam da vidam shto programa kje ponudatголема%20насмевка. Ova go slusham od mnogu moi prijateli odnosno mnogumina se vo dilema no razmisluvaat za Selmani.
Selmani e covek za koj ne moze da se kaze deka e so megalomanski idei, perfektno govori makedonski i smetam deka ne e nacionalista shto ne znaci deka ne e gord shto e Albanec. kaj Selmani mi se dopagja toa shto vleze vo koalicijata od albanska partija ama so svojot licen angazman ispliva na povrshinata kako eden kvaliteten covek i minister i veruvam deka kje bide i sposoben pretsedatel koj nema da dozvoli da bide angliska kralica.
Se prashuvam dali nekoj od albanskata nacionalnost bi go kazal ova, so vakvi argumenti da podrzi kandidatura na nealbanec.


 
ovoj komentar ti e mnogu tendenciozen i nerealen ...
....INDEPENDENCE IS BETTER THAN SEX...
http://www.youtube.com/watch?v=7c7GdLlVrwo&feature=related
Кон врв
Rafiz Aliti Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 111
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Rafiz Aliti Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Февруари.2009 во 14:44
Originally posted by Andjelina Andjelina напиша:

мислев џабе плачат кога се им е удоволено(погрешно се изразив)секогаш се закануваат со војна ако нешто не им е по кеиф а потоа пиштат плачат  по сите амбасади и телевизииа плачењето не им е џабе зашто ние сме толку добродушни па се им удоволуваме замо да не фрлаат солзи за џабенамигнување



Ovoj post ne vredi ni 1%

Ovoj post e napisano so cel albanskite clenovi na forumov da se isprovocirani..
I posle ke mi solite pamet deka nie albancite ne sakame sozivot,pa se gleda koj ne saka sozivot..



Изменето од Rafiz Aliti - 19.Февруари.2009 во 14:45
Кон врв
Pacifist Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јули.2008
Локација: Switzerland
Статус: Офлајн
Поени: 1618
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pacifist Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Февруари.2009 во 14:45
Originally posted by mamamd mamamd напиша:

Да расчистиме нешто, никој не треба да гласа за Албанец, Македонец, Влав, Србин, Турчин...треба да гласа за кандидат кој има квалитети, кој има капитал (да не е гладна вошка) и кој има знаење. Доста ни е од квази патриоти кои се богатат на сметка на поделбите на луѓето. Најлесно е скарај па дрпај. а кај нас тоа е редовна појава.
treba no ne glasame  ... toa e problemot ...vie znaete deka treba da se glasa za covek a ne za partija ili po nacionalnost no sepak nemate tolku hrabrost i demokracija vo sebe za da glasate za eden albanski kandidat ... se plasite od toa ...  
....INDEPENDENCE IS BETTER THAN SEX...
http://www.youtube.com/watch?v=7c7GdLlVrwo&feature=related
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Февруари.2009 во 14:49
Не зборувај во множина и зборувај во свое име. Јас не сум демагог и знам што зборувам. За мене е тоа важно, не ме интересира што мислат другите.
Кон врв
Pacifist Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јули.2008
Локација: Switzerland
Статус: Офлајн
Поени: 1618
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pacifist Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Февруари.2009 во 14:58
Originally posted by mamamd mamamd напиша:

Не зборувај во множина и зборувај во свое име. Јас не сум демагог и знам што зборувам. За мене е тоа важно, не ме интересира што мислат другите.
prethodniot komentar ne bese specijalno samo za tebe ... jas zboruvav za eden fenomen koj e prisuten na drzavno nivo a ne samo kaj eden ili mal broj lugje ... dali si demagog ili ne ne znam, i ne komentirav na toa ... no deka ste nerealni vo svoite komentari 'DA' ... rastojanieto pomegju vasite komentari i vasite dela e ednakva na rastojanieto LONDON - TOKIO ... mnoooooogu dalecna...
....INDEPENDENCE IS BETTER THAN SEX...
http://www.youtube.com/watch?v=7c7GdLlVrwo&feature=related
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Февруари.2009 во 15:43
Originally posted by Rafiz Aliti Rafiz Aliti напиша:

Originally posted by Andjelina Andjelina напиша:

мислев џабе плачат кога се им е удоволено(погрешно се изразив)секогаш се закануваат со војна ако нешто не им е по кеиф а потоа пиштат плачат  по сите амбасади и телевизииа плачењето не им е џабе зашто ние сме толку добродушни па се им удоволуваме замо да не фрлаат солзи за џабенамигнување



Ovoj post ne vredi ni 1%

Ovoj post e napisano so cel albanskite clenovi na forumov da se isprovocirani..
I posle ke mi solite pamet deka nie albancite ne sakame sozivot,pa se gleda koj ne saka sozivot..


не ми беше целта тоа.многу малку се доволно зрели во оваа држава да гласаат за ЧОВЕК.сеуште мнозинството гласа за партија
Пацифист се извинувам ако грешам,јас имам такво чувство,дека никогаш Албанец не би гласал за претседател Македонец...можеби тоа е заслуга на  медиумите
не%20знам
мене ми е толку смачено од оваа шарада што ни се случува во државава.би била најсреќна кога би се појавил ЧОВЕК кој би не вовел сите заедно во некоја посреќна држава
уште еднаш се извинувам
не ми беше целта да провоцирам
само го искажав моето моментално мислење
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Февруари.2009 во 18:53
ne velam deka ne postojat lugje koi nikogas ne bi glasale za albanec , no fakt e deka albanskite glasaci dokolku nemaat svoj kandidat vo igra i ne izleguvaat da glasaat.

inaku sekogas mi smetal ramkovniot dogovor i ke bidam protiv nego i protiv sekakvi klucevi zatoa sto so takvite klucevi nema napredok . lugjeto za mestata treba da se borat so trud i postignati rezultati a ne so kniski i kluc po nacija.

Mene i Miruse mnogu mi se dopagja , obrazuvana, intelegentna, samo e nepoznata za javnosta, taka da mislam deka osven partiski glasovi nema da ima drugi, dodeka Selmani e druga prikazna , iskalen politicar koj skala po skala odi nagore.

i moram da priznaam deka albanskite kandidati na ovie izbori mnogu poveke mi se dopagjaat od makedonskite
Кон врв
Pacifist Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јули.2008
Локација: Switzerland
Статус: Офлајн
Поени: 1618
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pacifist Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Февруари.2009 во 20:39

kazav prethodno i pak ke kazam deka albancite sekogas glasale za makedonski kandidati ...kako za boris pokojniot taka i za branko ... no kako da glasame ovoj pat za makedonski kandidat koga najgolemata makedonska partija (VMRO kretenska-ilija dimovski) pred nekolku nedeli izleze so izjava  :

"Nasata partija ni vo 2014 a ni vo idnina nikogas nema da glasame za albanski kandidat " ... ova e najkretenskata izjava sto sum ja slusnal vo mojot zivot ...
....INDEPENDENCE IS BETTER THAN SEX...
http://www.youtube.com/watch?v=7c7GdLlVrwo&feature=related
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Февруари.2009 во 21:01
 Е добро де, нема да се раководиме по некоја времено непромислена изјава. И Влатко ЃорЧев велеше дека нема да коалицира со терористи па сега молчи. Политиката е анимир дама, политичарите денеска велат едно утре друго.
И точно е тоа дека во вториот круг секогаш победуваа оние кандидати чии гласови ги добиваа од албанскиот електорат.

Кон врв
pmmladen Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 21.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 333
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pmmladen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Февруари.2009 во 21:04
Зошто Албанец за претседател?!?!?!?!?

Јас сакам во 2014 , Кинез да ни биде претседател
Кон врв
Pacifist Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јули.2008
Локација: Switzerland
Статус: Офлајн
Поени: 1618
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pacifist Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Февруари.2009 во 22:37
Originally posted by mamamd mamamd напиша:

 Е добро де, нема да се раководиме по некоја времено непромислена изјава. И Влатко ЃорЧев велеше дека нема да коалицира со терористи па сега молчи. Политиката е анимир дама, политичарите денеска велат едно утре друго.
И точно е тоа дека во вториот круг секогаш победуваа оние кандидати чии гласови ги добиваа од албанскиот електорат.

taa izjava ne e izjava na eden individua ili na nekoj partiski militant ... se raboti za stav na edna partija (najgolemata partija) ... toj ne moze da izleze i da lupa sto ke mu tekne  ...
....INDEPENDENCE IS BETTER THAN SEX...
http://www.youtube.com/watch?v=7c7GdLlVrwo&feature=related
Кон врв
Goran71 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 99
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Goran71 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Февруари.2009 во 12:17
Da ama mislam deka politicarite ne glasaat na izbori. Se dodeka makedonskiot odnosno pravoslavniot narod e vo mnozinstvo na ovie prostori siptar ne moze da bide pretsedatel. Onoj moment koga ke imaat 51% od naselenie verovatnosta deka ke imame siptar pretsedatel ke bide realna.
Кон врв
Pacifist Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јули.2008
Локација: Switzerland
Статус: Офлајн
Поени: 1618
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pacifist Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Февруари.2009 во 18:26
Originally posted by Goran71 Goran71 напиша:

Da ama mislam deka politicarite ne glasaat na izbori. Se dodeka makedonskiot odnosno pravoslavniot narod e vo mnozinstvo na ovie prostori siptar ne moze da bide pretsedatel. Onoj moment koga ke imaat 51% od naselenie verovatnosta deka ke imame siptar pretsedatel ke bide realna.
 
za nikade si ... treba da go znaes toa ... a sto e najloso zboruvas vo ime na site makedonci ... vaka samo im davas povod na drugite da mislat deka celiot makedonski narod se vakvi  a bidi siguren deka sekoj vakov fasisticki stav od makedonskiot narod ke vi se vrati kako bumerang ... se poveke i poveke vi se dopagja grckata politika ... toa e loso ...
....INDEPENDENCE IS BETTER THAN SEX...
http://www.youtube.com/watch?v=7c7GdLlVrwo&feature=related
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 9>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,297 секунди.