IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Сам/сама или во врска и зошто?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Сам/сама или во врска и зошто?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
Автор
Порака
ПодВодно Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 7391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ПодВодно Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2009 во 21:44
сам/а - не е лошо, но во врска е подобро.

сам/а во врска - не чини.

Кон врв
Gabriela_S Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Февруари.2008
Локација: On the stone
Статус: Офлајн
Поени: 21943
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gabriela_S Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Февруари.2009 во 10:18



Vo vrska e podobro zosto ima so koj da gi resavas problemite koi ako si sama ne bi gi ni imala

Кон врв
ПодВодно Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 7391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ПодВодно Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Февруари.2009 во 13:28




    
Кон врв
ANITA11 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 21488
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ANITA11 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Февруари.2009 во 21:27
vo vrska
delis i dobro i loso
Кон врв
Schatzii Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Мај.2010
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 10600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Октомври.2010 во 01:17
Originally posted by ZeZnAtA ZeZnAtA напиша:

Дали е подобро да бидеш сам/сама или во врска и зошто?
 
Да се биде без постојан партнер, и не е така лошо. Посебно ако се видат сите предности кои доаѓаат со тој статус...

 

Еве само мал дел од предностите:

Предности за него

1. На никого не треба да му се правдаш
2. Никој не ти превртува со очи кога вклучуваш спортски канал
3. Можеш да си ги сечеш ноктите на нозете, а никој да не повраќа во позадина
4. "Плејбој" има почесно место на масата
5. Никој не ти "мрчи" додека гледаш фудбал и пцуеш по играчите
6. Не мораш да и повторуваш дека не е дебела
7. Можеш слободно да мастурбираш во дневната, а при тоа да не си обвинет дека не сакаш секс со неа
8. Можеш да јадеш ќечап колку сакаш, без коментарот дека "си свиња".
9. Никој не ти вели дека брзо возиш
10. Не мора да бидеш фин кон нејзините вообразени другарки

Предности за неа

1. На никого не треба да му се правдаш
2. По работниот ден можеш да облечеш широка маица, да јадеш брза храна и да гледаш "шпански серии", а при тоа никој да не ти го менува каналот кога ти е најинтересно.
3. Деновите кога се чувствуваш дебело не се важни
4. Можеш да водиш празни муабети по телефон цела ноќ
5. Можеш да го менуваш мислењето на секои пет минути, само од забава
6. Можеш без грижа на совест да мастурбираш и да си замислуваш било кого
7. Се мириса на чисто, и нема нечисти чорапи
8. Можеш и сама да "произведуваш гасови" и да не се чувствуваш женствено
9. На никого не мора да му објаснуваш зошто си купила нови чевли
10. Можеш да се опијаниш и да плачеш за бившиот дечко кој го мразиш додека си трезна

Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.
Кон врв
Marko Polo 1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
venecijaner

Регистриран: 20.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9693
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Marko Polo 1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Октомври.2010 во 01:20
ne e interesno da si "svinja" ako nikoj ne go primetuva toa...
Incredible Blue
Кон врв
ANITA11 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 21488
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ANITA11 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Октомври.2010 во 11:44
Originally posted by Marko Polo 1 Marko Polo 1 напиша:

ne e interesno da si "svinja" ako nikoj ne go primetuva toa...
газење%20од%20смеење...глупчо
Кон врв
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Октомври.2010 во 12:02
Originally posted by ZeZnAtA ZeZnAtA напиша:

Дали е подобро да бидеш сам/сама или во врска и зошто?


До сега се докажа дека е најдобро сама.
Не се нашол некој што ќе ме натера да посакам да кажам дека е подобро во врскавртење%20со%20очиизненадување
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.
Кон врв
Џо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Каубоец

Регистриран: 17.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2121
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Џо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Октомври.2010 во 12:06
Сам...карма.рамнодушност
Ovo nebo nad nama
sjena je od zastora
kula na nebesima
u našim je prsima



Кон врв
Ѕвончица Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Ice Cold.

Регистриран: 07.Август.2010
Статус: Офлајн
Поени: 448
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ѕвончица Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Октомври.2010 во 15:37
Сама.
Повеќе слобода си имаш, нема кој да те контролира, на кого да му се правдаш енд етц, етц.

А и да си во врска има некои предности.
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Октомври.2010 во 18:11
бубачка Абе црвци, шо така сите сингл сакате? Или си се тешитезбунетост
Се слагам дека врската си има предности...
Поубаво е пар, ама сепак кога нема чувства ,емоции , хемија и физика, тогаш нема ни потреба од тоа....  
Ако некој те „контролира“ тогаш значи дека не можи без тебе и му значиш многу (сеа , не мислам на она болно и љубоморно... која ти беше онаа, која ти беше овааа....)...
тоа со правдањето.... зарем имаш толку нешто страшно да криеш од неа/ него???  Браво бе ако се плашите од тоа да кажите каде сте биле и со кого.... ги криете своите другари и другарки од партнерот? Не ги кажувате местата каде што излегувате... ?  ... зошто???  Да не се сомнева дека се „мувате“ со другарката??? Тогаш немате доверба еден во друг, а ако веќе е така тогаш ШТО ЌЕ ВИ ВРСКАААА???

Епа вака... цел живот иам другарки кои многу си ги почитувам и многу си ги сакам (само другарски, наравно) и нема таква цура мене што ќе ме натера да не бидам истиот спрема нив како што сум бил пред врската...  Можеби „малата“ ќе биде на прво место, ама и другарите ( и другарките де...) си имаат место што нема никој да му го засени, каде што биле и пред да дојди таа... 

Таа...
Живо суштество бе, чупе.... не можи да те прифати комплетно каков што си и сите твои особини да ги сака.... сасвим нормално....среќа  И тебе ти сметаат нејзини особини.... помири се и ти со тоа дека скоро никој нема да те прифати потполно каков што си.... голема%20насмевка
Мене ако некој проба да ми доминира во животов мој ( ова да облечиш, немој пиво да пиеш, немој тоа да правиш, немој она да правиш, немој ваму да одиш и сето тоа добро исфилувано за неосетно навлегување под кожа) , тогаш ме фаќа инает и кавга праам, па ако сака мајка Јана нека биди...

Секогаш имам време за особата што ја сакам и сум спремен на се и сешто , само ако истото е и кај неа... во спротивно воопшто не се ни одлучувам за врска или нешо така....трепкање
Кон врв
ANITA11 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 21488
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ANITA11 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Ноември.2010 во 20:01
Samaдоста%20е
Кон врв
zoki1 Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 08.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 82
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zoki1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2011 во 23:58
vo vrska definitivno
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2011 во 00:45
"Можеш без грижа на совест да мастурбираш и да си замислуваш било кого"

What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.