IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство
  Активни теми Активни теми RSS - „ДАЛИ ДЕНЕС РАЗГОВАРАВТЕ СО ВАШЕТО ДЕТЕ?''
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

„ДАЛИ ДЕНЕС РАЗГОВАРАВТЕ СО ВАШЕТО ДЕТЕ?''

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 678910 11>
Автор
Порака
Lithium Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9407
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lithium Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јуни.2010 во 01:11
Најтешко е да се најде тема за зборување помеѓу старци и клинци смеење
Пробуваш ама џабе - не оди тага кога сте на различна бранова должина....
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јуни.2010 во 01:22
e da!...najdobro e sopstvenite deca  da ti se,...vrsnici !намигнување
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Август.2010 во 01:28
Секоја вечер пред спиење имаме ритуал, додека не се испобацуваме сите, ќерките не заспиваат за жива глава. И секоја вечер им шепнувам на увце дека мама ги сака најмногу на свет... и на двете намигнување

И денес пред спиење иста песна, бац-бац, цмок-цмок и и шепкам на малечката:

-Мама те сака најмногу на светот.бакнеж
-Добро бе мами, ама не мора секоја вечер веќе да ми кажуваш! изненадување
-Е зошто ма не мора?
-Па јас сум веќе голема изненадување и сфатив дека се сакаме најмногу на светот. Ако ми кажуваш секоја вечер, ќе ми се наполни главата и ќе нема место за други работи! изненадување


Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Август.2010 во 14:09
Originally posted by Анастеа Анастеа напиша:

Секоја вечер пред спиење имаме ритуал, додека не се испобацуваме сите, ќерките не заспиваат за жива глава. И секоја вечер им шепнувам на увце дека мама ги сака најмногу на свет... и на двете намигнување

И денес пред спиење иста песна, бац-бац, цмок-цмок и и шепкам на малечката:

-Мама те сака најмногу на светот.бакнеж
-Добро бе мами, ама не мора секоја вечер веќе да ми кажуваш! изненадување
-Е зошто ма не мора?
-Па јас сум веќе голема изненадување и сфатив дека се сакаме најмногу на светот. Ако ми кажуваш секоја вечер, ќе ми се наполни главата и ќе нема место за други работи! изненадување


смеење    браво за неа да
Кон врв
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Август.2010 во 14:26
jа питам:
--Ке гледаме пчелата Маjа?
сончицето мое мало:
---амо спават!

Баш ми стана смешно оти детево знае дека пчеличката е само мамац...за одене во кревет и соодветно спаване.газење%20од%20смеење
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Август.2010 во 17:34
...mi se luti...

...koj znae,..zoshto?   
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
valentina-pp Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 17.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 198
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај valentina-pp Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Август.2010 во 11:40
a jas izgleda mnogu zboruvam pa maz mi veli koga ke sum umrela na nekrologot ke napisele....umre od stres.....Decava gi sovetuvam non stop aj malovo saka taka,da go oblecam,nahranam,izbacuvam ama golemoto 15 g mi veli aman mamo stopiraj se malku se znam,da ne pusam ,ne alkohol , ne droga ,so zenski vnimatelno.....E sega imam mal problem...nekoj mu rekol da se depilira pod miski i se nafrlil, znaci stalno ima raboti za koi moze da se prasa roditelot,stalno momcinjata pagaat pod vlijanie na zenskite a i obratno zatoa roditelsko oko budno sekogas!
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Август.2010 во 19:46
Originally posted by valentina-pp valentina-pp напиша:

a jas izgleda mnogu zboruvam pa maz mi veli koga ke sum umrela na nekrologot ke napisele....umre od stres.....Decava gi sovetuvam non stop aj malovo saka taka,da go oblecam,nahranam,izbacuvam ama golemoto 15 g mi veli aman mamo stopiraj se malku se znam,da ne pusam ,ne alkohol , ne droga ,so zenski vnimatelno.....E sega imam mal problem...nekoj mu rekol da se depilira pod miski i se nafrlil, znaci stalno ima raboti za koi moze da se prasa roditelot,stalno momcinjata pagaat pod vlijanie na zenskite a i obratno zatoa roditelsko oko budno sekogas!

За депилирањето (бричењето) под мишки  ич не му ја секирај. Ке се раатисаш од смрдливите маици, ко ќе ги испереш, испрани ке бидат.голема%20насмевка
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Август.2010 во 21:52
Originally posted by valentina-pp valentina-pp напиша:

a jas izgleda mnogu zboruvam pa maz mi veli koga ke sum umrela na nekrologot ke napisele....umre od stres.....Decava gi sovetuvam non stop aj malovo saka taka,da go oblecam,nahranam,izbacuvam ama golemoto 15 g mi veli aman mamo stopiraj se malku se znam,da ne pusam ,ne alkohol , ne droga ,so zenski vnimatelno.....E sega imam mal problem...nekoj mu rekol da se depilira pod miski i se nafrlil, znaci stalno ima raboti za koi moze da se prasa roditelot,stalno momcinjata pagaat pod vlijanie na zenskite a i obratno zatoa roditelsko oko budno sekogas!

Јас мислам дека маж ти е во право.
Ќе ми извиниш вака.
Ај опушти се малце...
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2010 во 17:06
Originally posted by valentina-pp valentina-pp напиша:

a jas izgleda mnogu zboruvam pa maz mi veli koga ke sum umrela na nekrologot ke napisele....umre od stres.....Decava gi sovetuvam non stop aj malovo saka taka,da go oblecam,nahranam,izbacuvam ama golemoto 15 g mi veli aman mamo stopiraj se malku se znam,da ne pusam ,ne alkohol , ne droga ,so zenski vnimatelno.....E sega imam mal problem...nekoj mu rekol da se depilira pod miski i se nafrlil, znaci stalno ima raboti za koi moze da se prasa roditelot,stalno momcinjata pagaat pod vlijanie na zenskite a i obratno zatoa roditelsko oko budno sekogas!

Еј, Валентина... ќе прифатиш еден мал добронамерен советзбунетост

Немој толку многу да форсираш со тоа НЕ АЛКОХОЛ, НЕ ЦИГАРИ..... колку повеќе му зборуваш , толку повеќе му е мисла да пробаат....

Секако ќе дојде тоа време кога ќе се напие барем едно пиво, ама најдобро е да не крие дома дека не напил ...  А ако го напаѓаш после тоа тој ќе си продолжи по негово,  само што тој нема да ти кажува и ти нема да знаеш и со тоа настанува едно страшно разминување и после многу тешко се воспоставува комуникација.... (проверено на мене, само фала богу, му текна на моиве)  Подобро научи го да не претерува со пиење , отколку да пробуваш да го научиш воопшто да не се напива...големо%20гушкање

цигарите се веќе друга приказна, ама сепак остави го сам нека одлучи дали сака на сабјле да плука шлајм, да се отепува од кашлање и да си го дава џепарацот за чад и нека ти кажи искрено... ќе видиш 100% дека нема да сака....

А... со женските.... си знае тој сигурнотрепкање
Нетов не не остава без инфонамигнување

Колку по фер се поставиш со него и колку повеќе односот родител -- дете го доведиш до однос другар-другар, толку се поголеми шансите ако негде забразди да ти се довери и да побара твоја помош.... (и ова проверено)

И.... така...

па ако сакаш прифати големо%20гушкање


Изменето од volkswagen - 21.Август.2010 во 17:08
Кон врв
Charmedgirl18 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 868
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Charmedgirl18 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Август.2010 во 14:17
Originally posted by volkswagen volkswagen напиша:




Originally posted by valentina-pp valentina-pp напиша:

a jas izgleda mnogu zboruvam pa maz mi veli koga ke sum umrela na nekrologot ke napisele....umre od stres.....Decava gi sovetuvam non stop aj malovo saka taka,da go oblecam,nahranam,izbacuvam ama golemoto 15 g mi veli aman mamo stopiraj se malku se znam,da ne pusam ,ne alkohol , ne droga ,so zenski vnimatelno.....E sega imam mal problem...nekoj mu rekol da se depilira pod miski i se nafrlil, znaci stalno ima raboti za koi moze da se prasa roditelot,stalno momcinjata pagaat pod vlijanie na zenskite a i obratno zatoa roditelsko oko budno sekogas!
Еј, Валентина... ќе прифатиш еден мал добронамерен советзбунетостНемој толку многу да форсираш со тоа НЕ АЛКОХОЛ, НЕ ЦИГАРИ..... колку повеќе му зборуваш , толку повеќе му е мисла да пробаат.... Секако ќе дојде тоа време кога ќе се напие барем едно пиво, ама најдобро е да не крие дома дека не напил ...  А ако го напаѓаш после тоа тој ќе си продолжи по негово,  само што тој нема да ти кажува и ти нема да знаеш и со тоа настанува едно страшно разминување и после многу тешко се воспоставува комуникација.... (проверено на мене, само фала богу, му текна на моиве)  Подобро научи го да не претерува со пиење , отколку да пробуваш да го научиш воопшто да не се напива...големо%20гушкањецигарите се веќе друга приказна, ама сепак остави го сам нека одлучи дали сака на сабјле да плука шлајм, да се отепува од кашлање и да си го дава џепарацот за чад и нека ти кажи искрено... ќе видиш 100% дека нема да сака....А... со женските.... си знае тој сигурнотрепкањеНетов не не остава без инфонамигнувањеКолку по фер се поставиш со него и колку повеќе односот родител -- дете го доведиш до однос другар-другар, толку се поголеми шансите ако негде забразди да ти се довери и да побара твоја помош.... (и ова проверено)И.... така...па ако сакаш прифати големо%20гушкање

си кажа се што мислев и јас... само би додала уште еден совет за валентина, како што ти кажа немој да форсираш со тоа не алкохол, не цигари, туку повеќе, кажувај му дека ако има проблем може да зборува со тебе, и биди си отворена, прва дај му да проба пиво, виски, вино, не многу секако, да знае дека мајка му нема да се налути ако испие едно пиво, туку дека треба да ти каже...
I'm not afraid to take a stand
Everybody come take my hand
We'll walk this road together, through the storm
Whatever weather, cold or warm
Just let you know that, you're not alone
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Август.2010 во 14:28
чупенце.... бакнеж  Ете видиш, знаеш ти како.....

абе ти ќе бидиш супер родител коа од мала вака размислуваш...големо%20гушкање


Кон врв
Charmedgirl18 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 868
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Charmedgirl18 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Август.2010 во 14:30
Originally posted by volkswagen volkswagen напиша:

чупенце.... бакнеж  Ете видиш, знаеш ти како.....абе ти ќе бидиш супер родител коа од мала вака размислуваш...големо%20гушкање

па секакоооо...

Изменето од Charmedgirl18 - 22.Август.2010 во 14:31
I'm not afraid to take a stand
Everybody come take my hand
We'll walk this road together, through the storm
Whatever weather, cold or warm
Just let you know that, you're not alone
Кон врв
valentina-pp Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 17.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 198
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај valentina-pp Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Август.2010 во 20:11
fala za site dobronamerni soveti,site ke gi poslusam,moze i jas sum preuplasena sto decata brzo rastat a i rak vo horoskop znaci fam da bide zastitena od se!Da ne se poveruvam premnogu i mama sum sto pominala burna mladost videla mnogu itoa ne bilo predistorijata hahahaahha i sega koga se setam na mnogu greski a me zastitil nekoj nevidliv si velam da mu kazam na moevo se predvreme da znae da se pazi.poz i blagodaram!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 678910 11>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.