IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство
  Активни теми Активни теми RSS - Данок за невенчаните
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Данок за невенчаните

 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
Автор
Порака
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Данок за невенчаните
    Испратена: 19.Јануари.2009 во 16:02
ваљда знаете за што се работи, ова ми е најголема глупост на светот
со цел да се зголемел наталитетот, па дајте бе луѓе, тоа колку се дупат луѓето (извинете на израз) не зависи од тоа дали се во брак или не
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јануари.2009 во 14:10
е баш пред некој ден се смеев за чудово... добро, значи ако не се омажам до 24-5 год ( мислам така беше ) ќе морам да плаќам данок изненадување ами еве не сакам да се мажам... и што сега ?? демек од данокот кој ќе го плаќам ќе се родат деца плазење
Кон врв
^italina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 144
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ^italina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јануари.2009 во 01:03
Не ја сфаќам поентата на законов Мислам,што ако НЕ САКАМ да се мажам пред 25(или која и да е граничната возраст? Дури и мислев дека ме зезаат кога ми кажаа за законот
A closed mouth catches no flies
Кон врв
tante1990 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 50
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tante1990 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јануари.2009 во 01:04
gluposti...toa se citi gluposti,stvarno politicarive zbesnaa,ami tolku devojcinja ostanuvaat trudni uste dodeka se nadvor od brak,ako bilo pisno ke se zgolemi natalitetot,a toa zavisi od mnoioogu faktori.Kas ako sakam ke imam deca,ako ne ne....MOzebi nema da najdam srodna dusa ,pa da go zemam za maz,toa se cisti gluposti
plakanje danok pfffffffffffff
Кон врв
defma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Март.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 716
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај defma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јануари.2009 во 08:37
Чиста глупост, не знам како можеа ваков закон да смислат.
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јануари.2009 во 15:12
Ushte vakov danok mi faleshe...
Кон врв
THEPRINCESS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 29.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4676
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај THEPRINCESS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јануари.2009 во 19:32
Uste eden od mnogute glupavi zakoni koi gi donese ovaa vlada? Sto vladata ke mi kazuva mene koga da se mazam koga ne? Eve mozebi ne veruvam vo institucijata brak, si ziveam so nekoj partner megutoa zakonski ne sme vencani, vladata ke me tera da praam svadba? Mozebi zaradi nekoi pricini ne mozam da stapam vo brak do 26 godini, ede da receme sakam da magistriram i sega jas moram da go trgnam obrazovanite na strana samo za da ne plakam uste eden danok. Ma svasta, uste so nema da im tekne. Aj neka pocnat da kazuvaa uste koj so koj smee ili ne smee da bide vo vrska.
Кон врв
polzavce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Октомври.2008
Локација: Angola
Статус: Офлајн
Поени: 1325
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај polzavce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јануари.2009 во 23:49

Ако е вистина гласинава......... КАТАСТРОФА........нема посоодветен збор
Кон врв
Milaa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
unique

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1523
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Milaa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2009 во 22:53
Не е ли индивидуално тоа кој кога ќе се осети спремен за тој чекор? А вака,ако не ти дојде ќоравиот саат до одредена возраст мораш данок да плаќаш Поголема глупост амин
Кон врв
pmmladen Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 21.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 333
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pmmladen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2009 во 23:22
А по колку ќе не казнуваат нас невенчаните?
Ако е голем исносот на пари што треба да се плаќа месечно, барам женска особа за брак, парите што ќе ни останат ги делиме на пола
Кон врв
ZoraNaSlobodata Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3392
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoraNaSlobodata Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2009 во 23:24
За нея ние живеемъ,за нея ние мремъ!
Кон врв
Marko Polo 1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
venecijaner

Регистриран: 20.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9693
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Marko Polo 1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2009 во 03:01
abe... mora nekoj da gi plaka parite za treto, cetvrto dete...
eden zakon da "popuni" drug...
Кон врв
fragola Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3829
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fragola Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2009 во 12:37
Ne plakjam i se nadevam kako kazna ke me besat na plostad i ke vlezam vo istorijata kako heroj.
I get enough exercise...just pushing my luck.
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2009 во 12:55
Originally posted by BisernA BisernA напиша:

е баш пред некој ден се смеев за чудово... добро, значи ако не се омажам до 24-5 год ( мислам така беше ) ќе морам да плаќам данок изненадување ами еве не сакам да се мажам... и што сега ?? демек од данокот кој ќе го плаќам ќе се родат деца плазење




sto ?изненадувањеизненадувањеизненадување  pa eve jas 24 god sum , znaci gotovo , go fativ zakonot za muda ,  c c c c лутиналутиналутина


a aber nemam za mazenje , ne sum spremna be , nema sansi, kakov brak лутина , pa uste i danok da plakjam


ebati drzavata лутина
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,152 секунди.