IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство
  Активни теми Активни теми RSS - Знаат ли родителите понекогаш да ве налу
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Знаат ли родителите понекогаш да ве налу

 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
Автор
Порака
tamara1990 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 293
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tamara1990 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Знаат ли родителите понекогаш да ве налу
    Испратена: 18.Јануари.2009 во 14:39
Ovaa tema ne znam kolku ke vi se dopadne i dali ke pisuvate za toa...No bas bi sakala da znam dali nekogas roditelite ve vadat od ``sopstvenata koza``za obicni sitnici ili pak ne sakaat da si priznaat deka nivnoto dete veke porasnalo..
Jas iskreno imam prekrasni roditli,no ponekogas znaat da me iznerviraat taka dobro za nekoi epten glupavi raboti.Na primer oblekata,majka mi saka da me oblekuva spored nejzin vkus i sekogas doagja so mene koga treba da kupam nesto i vo buticite nastanuva haos..Jas ke bendisam nesto i sakam toa da go kupam,a taa nesto drugo bendisala i saka toa da go zemam....bla bla bla
Кон врв
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2009 во 15:06
ne ti e za tuka temava mome...големо%20гушкање
bi trebalo vo semejstvo da ja stavis...
Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2009 во 01:54
ma site se takvi, i da imash 30, pak si im dete, i pak ti kazuvaat sho da pravish. najchesto majkite, taka pokazuvaat deka se grizat a znaat so takvite muabeti da bidat krajno dosadni. nishto strashno, neka ni se zivi i zdravi

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2009 во 02:02
И 60 да имаш, пак ќе ти кажат да се облечеш убаво оти ќе настинеш,
да не заборавиш да исклучиш се пред да излезеш,
дека онаа другата блуза со тантела на јаката поубаво ти стои,
дека нешто си подослабната во последно време...не%20слушам

Море нека ни се живи и здрави, па макар и досадниголема%20насмевка
Тешко е без нивсреќа

смеење
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2009 во 07:39
Roditelite vo zelba da go zashtitat svoeto dete mnogu cesto greshat, a decata pak toa go dozivuvaat kako prtisok... i zadolzitelno doagja do "sudiri". No...mnogu pati izleguva po nivno..a i shto e najstrashno...ona shto ne nerviralo kako deca..go pravime kako roditeli na svoite deca..голема%20насмевка
...pred mnogu godini ....so deckoto (sega mazot mi) trgame na odmor... zaradi odredeni guzvi moravme da cekame cela nokj na granica... gladni...zedni...nokje...zaladi..Barajki vo gepekot nekoi podebeli bluzi zdogleduvam kjesa koja jas tamu ne ja staviv...Vnatre dve frotirki... sendvici... kiflicki i dve shishinja poluzamrznata voda i sok... Pa mislam deka toa mi beshe neshto najubavo shto vo zivotot slucajno "najdov". Toa svekrva mi...onaka gi stavila...голема%20насмевка
Poucena od togash...sekogash stavam rezervi vo gepekot...Lani istoto mu se sluci na sin mi na granica...samo sega ima mobilni pa mozesh da mu kazesh.. Na mojot komentar...Znam deka sum dosadna...ama... dobiv poraka...Majce prodolzi da bidesh dosadna...ova bea najslatkite kifli shto dosega gi jadevme... i najubavata voda...
Zatoa strplivo... se se povtoruva...големо%20гушкање

Кон врв
tamara1990 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 293
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tamara1990 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2009 во 12:58
Mislev deka ke me iskritikuvate sto ja staviv temava i deka nema ni da ja poglednete ...Stvarno dobro mi dojdoa vasite komentari i mislenja...Da neka ni se zivi i zdravi ako se dosadni No bi sakala da prasam kako se spravuvate so toa ili da mi dadete sovetce kako jas da se spravam so niv bez da izbie vojna
Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2009 во 14:11
Originally posted by tamara1990 tamara1990 напиша:

Mislev deka ke me iskritikuvate sto ja staviv temava i deka nema ni da ja poglednete ...Stvarno dobro mi dojdoa vasite komentari i mislenja...Da neka ni se zivi i zdravi ako se dosadni No bi sakala da prasam kako se spravuvate so toa ili da mi dadete sovetce kako jas da se spravam so niv bez da izbie vojna


Прави им ќеиф, и не терај невиден инает, ќе попуштат, само ептен ако не се некои „тврди„ на карактер.
Кон врв
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2009 во 15:32
аууу па дали !!!!

се расправаме со мајка ми за тоа дали фармерките ми биле ниски, дало палтото било кусо,... дали чизмите биле зимски или не... и дали сум била чешлана... аааа и кога сум болна за да пијам апчиња, да си ги исечам ноктите, да ставам леќи... абе свашта....

мислам дека најмногу јас водам инат кога доаѓа прашање да и попуштам нешто на сестра ми... на крај ќе го избркам малово од соба,... оти тоа повеќе ме нервира....

а не дека нешто сериозно се караме... само некогаш знае да биде мнооооооогу досадна.....
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2009 во 15:56
ех, ова ти е проблем на секој тин, и моите уште ме замараат ама не им замерам, никогаш 
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
tamara1990 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 293
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tamara1990 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2009 во 17:30
Drustvo...fala na sovetite
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2009 во 18:39

No bi sakala da prasam kako se spravuvate so toa ili da mi dadete sovetce kako jas da se spravam so niv bez da izbie vojna
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Vojna izbiva po sekoja cena... ama taa e slatka vojnaголема%20насмевка. Cim gi gushnete mama i tato...cim im se nasmeete mama i tato zaboravaat se   i pak pocnuvaat so davenjeгазење%20од%20смеење
Кон врв
tamara1990 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 293
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tamara1990 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2009 во 18:42
Originally posted by mamamd mamamd напиша:

No bi sakala da prasam kako se spravuvate so toa ili da mi dadete sovetce kako jas da se spravam so niv bez da izbie vojna -----------------------------------------------------------------------------------------------Vojna izbiva po sekoja cena... ama taa e slatka vojnaголема%20насмевка. Cim gi gushnete mama i tato...cim im se nasmeete mama i tato zaboravaat se   i pak pocnuvaat so davenjeгазење%20од%20смеење

Da da toa e taka...
Кон врв
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јануари.2009 во 21:34
Ah roditeli..znaat da zadavaat glavobolki ama pa i bez niv ne se moze..oni ni se najvazna potpora u zivotot..a toa nivno mesanje u nekoi raboti ke trae cel zivot bez razlika dali ke imame 15 ili 50 godini,nie sekogas ke bideme nivni deca
Човекот секогаш треба да остане човек,без разлика со што се бави и каков успех има..
Кон врв
tante1990 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 50
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tante1990 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јануари.2009 во 20:00
hm "Slatka vojna",pa i ne e bas slatka ako e so roditel,nikako ne mozes da im dokazes,ako gi lazes ti veruvaat,a ako im kazes vistina.....lele ovaka lele onaka pa ocite ke ti gi izvadat....nikako ne se ..pomiri se so toa...nema spas...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,184 секунди.