IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Потреба да бидеш потребен
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Потреба да бидеш потребен

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123
Автор
Порака
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Ноември.2009 во 10:39
Originally posted by GlenKlouz GlenKlouz напиша:

Потреба да бидеш потребен е еднаква на потребата и тебе да ти треба некој.
ти ми требаш мене и ја ти требам тебеголема%20насмевка



i site si tre*ameголема%20насмевка,ama nikaden ne nema vo tie momentiчекање

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
dejanpp Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 893
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dejanpp Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Ноември.2009 во 16:55
za  da  se  vklopis  vo  sredinata  i  da  se  custvuvas  deka  si  del  od nea  mora  da  imas  custvo  deka  na  nekoj  si  mu  potreben.no  denes  egoizmot  ne  im  dava  na  lujdzeto  da  davaat  nesebicna  ljubov  pa  taka  mnogu  lujdze  se  resavaat  na  zivot  bez  na  nekoj  da  mu  trebaat  pa  taka  ostanuvaat  sami.  kako  posledica  na  toa  imame  lica  koi  edinstven  prijatel  im  e  samo  kompjuterot.
Кон врв
Joshua_Tree Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Joshua_Tree Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Ноември.2009 во 21:51
Sakas da kazes deka si i ti eden od tie sto nemaat prijateli?
Imam vpecatok deka sakas da ni stavis ez vo dzebot...pffff....sakal da kaze nesto sogovornikov...збунетост
“Talk, talk, talk: the utter and heartbreaking stupidity of words.”
― William Faulkner, Mosquitoes
Кон врв
гоcтин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин


Регистриран: 24.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1797
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај гоcтин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Мај.2010 во 00:49
Originally posted by ma4kica ma4kica напиша:

Originally posted by igi 3 igi 3 напиша:

Ako ne si im potreben na nikogo togas zosto go zivees zivoto.
Ako ne daruvas Ljubov-togas nemoj ni da baras.
Ako ne si milostiv togas ne baraj ni milos.
Ako ne pravis dobri dela nemoj ni da ocekuvas dobrina.
Znaci nie site sme na nekogo potrebni i nie imame potreba od nekoi.

се сложувам



баш се потсетив дека некаде имаше ваква тема..и дека прочитав вакво нешто како постот на иги..ама не ми текна дека е на форумов

и после толку многу работи поминати во животот разбрав дека...
убаво е да бидеш потребан..само сите луѓе различно гледаат на тоа...мене веќе ми е сеедно дали сум потребна на некого..порано размислував на таа тема,ама сега живеам од ден за ден..потребни ми се многу луѓе за да функциониран,ама повеќе не ги бирам како порано...потребен ми е ТОЈ..но само додека мислам на него..престанав да бидам зависна од луѓето , а со тоа престанаа да ми бидат секојдневна потреба..дарувам љубов, а не барам...едноставно сум во тој период кога не сакам да се зближам премногу со некого т.е не можам да бидам во врска од која ќе произлезе нешто повеќе поради тоа што знам дека земјава кога тогаш ќе ја напуштам и ќе одам таму кај што припаѓам...правам добри дела но не очекувам добрина бидејки скоро сите го забораваат доброто истиот момент кога ќе ја затворат вратата...мислам,мислам и неможам да разберам зошто порано ми требале сите оние луѓе околу мене за да функцонирам нормално а сега дури ни партнерот не ми е толку потребен...

(онака се потсетив на темава..а го цитирав иги бидејки се потсетив баш на ова што го напиша)
Кон врв
connected Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2787
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај connected Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Мај.2010 во 14:32
нема поблажено чувство, особено ако е возвратено, дефинитивно да
Кон врв
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јуни.2010 во 13:36
ми се случи еден и единствен пат да размислувам на темава за потребността во лjубовта. некако не ги поврзував двата поjма...за мене потребностто си е потребност, наj веке нужно задоволуване...потребността е спас и опстанок...лjубовта ти дава крилjа и живот без потребности- мислам на физиологични...например - не jадам, не спиjам...дури не мислам, дури не правам секс, ако тоа не е човекот когото сакам....каква потребност има тука??? о, да има---потребността од присуство...ангел
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јуни.2010 во 20:06
Ја коа сум потребен најчесто е за да ме викнат плоча да се става, цемент да се меша...
Кон врв
ANITA11 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 21488
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ANITA11 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јуни.2010 во 20:11
jas imam potreba da ,,bidam,,potrebna i sum...среќа
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јуни.2010 во 22:54
М... често ја имам таа потреба.
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.