IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Дали сте љубоморни?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали сте љубоморни?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 7891011 54>
Автор
Порака
 Оцена: Оцена на тема: 1 Гласови, Просечно 1,00  Тема Пребарувај Тема Пребарувај  Опции за темата Опции за темата
Enigma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9984
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Enigma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2009 во 13:52
ne sum ljubomorna,nema potreba
Mojata dusha ne e pateka,da minesh i da zaminesh,mojata dusha ne e kamin da se zgreesh i da zaminesh,mojata dusha e bozji hram-vleguvash i ostanuvash tamu
Кон врв
Klapsomun Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2050
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Klapsomun Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2009 во 17:48
vo granici na normala ako sakas nekoj garant deka ke bides ljubomoren da ne se lazeme site znaeme deka e taka samo sto nekoj priznava a nekoj ne,
Кон врв
Didi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Summer flower

Регистриран: 14.Март.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 15583
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Didi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Март.2009 во 12:35
Normalno e da postoi ljubomora,ako ja nema znaci nema ni ljubov,koj i da kaze deka ni malku ne ljubomori laze...ili voopsto ne e zaljuben...no sepak da ima granica...

Изменето од didi26 - 19.Март.2009 во 12:35
Srekata vo tvojot zhivot zavisi od ubavinita na tvoite misli....
Кон врв
nena34 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Март.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1435
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nena34 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Март.2009 во 12:56
SUM .............
Bidi izvor sto pretekuva a ne bunar so zastoena voda,davaj i primaj ljubov bez granici
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Март.2009 во 13:23
moze li nekoj da ne bide ?
Кон врв
Pear Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1071
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pear Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Март.2009 во 13:39
ne sum ljubomorna,shto ne znaci deka ne sakam,se lazat ljubomornite deka ljubomorata e znak na ljubov,taa e znak na bolest,na nedoverba,na sebicnost............

Изменето од Pear - 19.Март.2009 во 13:39
Кон врв
becenevem Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2108
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај becenevem Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Март.2009 во 14:19
Originally posted by Pear Pear напиша:

ne sum ljubomorna,shto ne znaci deka ne sakam,se lazat ljubomornite deka ljubomorata e znak na ljubov,taa e znak na bolest,na nedoverba,na sebicnost............
Кон врв
Didi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Summer flower

Регистриран: 14.Март.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 15583
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Didi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Март.2009 во 14:49
Originally posted by Pear Pear напиша:

ne sum ljubomorna,shto ne znaci deka ne sakam,se lazat ljubomornite deka ljubomorata e znak na ljubov,taa e znak na bolest,na nedoverba,na sebicnost............
Prvo i osnovno ljubomorata e bolest,...no vo ganici na normalata...a deka ne si ,ne ti veruvam,ako voopsto go sakash partnertot,ne veli deka ti e seedno....
Srekata vo tvojot zhivot zavisi od ubavinita na tvoite misli....
Кон врв
becenevem Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2108
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај becenevem Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Март.2009 во 15:08
taa sto go saka partnerot,
treba da mu dozvoli da si uziva vo slobodata,
a ne da go saka samo za sebe,
a i nema granici na normala
se sto e ljubomorno ne e normalno
i tamo ljubov nema, ima samo biznis
Кон врв
ANITA11 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 21488
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ANITA11 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Март.2009 во 17:01
becenevem toatalno kontriranje so tebe
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Март.2009 во 12:16
Ja sakam koga e ljubomorna i posesivna, ednostavno toa mi dozvoluva da ja zapoznaam od poveke agli sto znaci ja sakam celosno, so site vrlini i mani. Ladno rezoniranje ne e ljubov, toa e opredmetnuvanje. Sigurno nema da me voodusevi ako mi dozvoluva da pravam sto sakam, sto znaci ne i gajle za mene.
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Март.2009 во 12:31
treba da ti dozvoli da pravis sto sakas
fintata e sto kje si dozvolis ti samiot da pravis
da ogranicis nekogo znaci da ja sjebes ljubovta do daska
ova e mislenje........... ne dogma..............pozdrav



Изменето од anakin - 21.Март.2009 во 12:33
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
Delicia Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
*dream catcher*

Регистриран: 20.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 10984
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delicia Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Март.2009 во 14:57
.......признавам....сумцрвенеење........ама не покажувам,се правам на два иполнамигнување
...It just takes a second to realize how wrong you are, about... everything...
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Март.2009 во 15:06
Originally posted by becenevem becenevem напиша:

taa sto go saka partnerot,
treba da mu dozvoli da si uziva vo slobodata,
a ne da go saka samo za sebe,
a i nema granici na normala
se sto e ljubomorno ne e normalno
i tamo ljubov nema, ima samo biznis
се слагам, мразам ограничувања
си ја сакам мојата слобода.....нормално без претерување
кога си правам се што сакам во момент кога тоа зависи од мене
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 7891011 54>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.