IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Дали сте љубоморни?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали сте љубоморни?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 89101112 54>
Автор
Порака
 Оцена: Оцена на тема: 1 Гласови, Просечно 1,00  Тема Пребарувај Тема Пребарувај  Опции за темата Опции за темата
nelson Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
НАИВЕН НА МАЈКА

Регистриран: 11.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6313
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nelson Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Март.2009 во 17:32
uzas...кубење%20коса
Zeleo bih da te, vezanih ociju, prepoznajem u hiljadama.Ala bih se napipao!
Кон врв
IdiBegaj Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 418
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IdiBegaj Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Март.2009 во 17:40
Lek za ljubomorstvo : 1 vrekja kromid da izede covek ke mu pomini забавагазење%20од%20смеење
Zivi bili pa videli,.......
Кон врв
nelson Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
НАИВЕН НА МАЈКА

Регистриран: 11.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6313
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nelson Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Март.2009 во 17:47
vvau...ne smeam...mi smeta na zeludnikot...kazi nesto drugo
Zeleo bih da te, vezanih ociju, prepoznajem u hiljadama.Ala bih se napipao!
Кон врв
becenevem Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2108
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај becenevem Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Март.2009 во 09:41
Originally posted by ANITA11 ANITA11 напиша:

becenevem toatalno kontriranje so tebe

zasto sakate da gi prisvojuvate lugjeto?
ne se tie robovi!
Кон врв
ANITA11 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 21488
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ANITA11 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Март.2009 во 13:07
a zs taka mislis becenevem
Кон врв
becenevem Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2108
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај becenevem Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Март.2009 во 19:25
zasto tie sto se ljubomorni,
ne znat sto e ljubov
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Март.2009 во 19:40
sekogo moze da go trefne ljubomorata
nikoj ne e vakciniran

SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Март.2009 во 19:42
Originally posted by becenevem becenevem напиша:

zasto tie sto se ljubomorni,
ne znat sto e ljubov



tie mozebi izgubile k*rs za ljubovta vo toj moment
no ne znaci deka ne znaat so e ljubovсреќа

SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
Pear Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1071
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pear Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Март.2009 во 19:48
Originally posted by anakin anakin напиша:



treba da ti dozvoli da pravis sto sakasfintata e sto kje si dozvolis ti samiot da pravis da ogranicis nekogo znaci da ja sjebes ljubovta do daskaova e mislenje........... ne dogma..............pozdrav
potpolno ispravno kazano,koja sum jas nekomu da dozvolam neshto da pravi ili ne, megjutoa treba sekoj da si gi znaeme granicite na rabotite shto gi praime ,ili bi gi pravele,se dodeka partnerot sam znae kade e granicata za rabotite shto treba ili ne treba da gi pravi nema potreba od ljubomora,a ako doshlo do tuka jas da mu kazuvam shto da pravi ili toj mene tuka nikogasjh nitu imalo nitu ke ima ljubov
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Март.2009 во 19:52
ahamсреќа
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
Klapsomun Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2050
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Klapsomun Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2009 во 18:09
Koj ne e ljubomoren samo razlikata e vo toa sto nekoj pomalku nekoj poveke. Sto poveke e zaljuben tolku poveke e ljubomeren. Nemam zs da bidam ljubomoren ako sum so nekoja radi zabava ili da go dobijam toa sto sakam i da isceznam vo toj slucaj neka odi so koj saka bitno jas koga ke posakam nesto da si go dobijam no ako osobata so koja si ja sakas neznam dali ke ti bide ednostavno da i titne bivsi decko ili dai pise iako znaes deka ne bi te varala sekogas ima mala rezerva vo taa doverba sto ja imas ti zs se moze da se sluci.
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Март.2009 во 09:46
Mala doza na ljubomora ne e na odmet...shto bi bilo nishto da ne te doboli od sprotivnata strana?Po mene nema ni emocii ako si ramnodushen,ali sepak ..oprez...da ne prejde vo patologija ljubomorata
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Март.2009 во 09:52
Ljubomorata e indikator deka se uste postojat cuvstva i emocii kon nekogo/ja ......... inaku , zosto nekoj / a bi bil ljubomoren /na ? ............
Кон врв
ANITA11 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 21488
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ANITA11 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Март.2009 во 09:00
becenevem toa mislenje bas ne ti e na mesto
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 89101112 54>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.