IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - неверникот ќе постане ли верник?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

неверникот ќе постане ли верник?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 15161718>
Автор
Порака
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2009 во 14:17
Originally posted by anakin anakin напиша:

Originally posted by EvAngelos EvAngelos напиша:




 



ова е една од најдобрите постови на Еван
точно покажува кои се потреби да се стане верник
тотално ирелевантни голема%20насмевка

браво еван се надмина себеси, некаде во себеси сваќаш она големина на ирелевантноста, па ја пласира сега тука

БРАВОС големо%20гушкање
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
KINGDAVID Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Solomon's father

Регистриран: 09.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9420
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KINGDAVID Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2009 во 23:24
Originally posted by nelson nelson напиша:

nevernikot vernik?...moze i vernikot nevernik!


Pa ima i takvi slucai.
Кон врв
Zlatnik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Август.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zlatnik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2009 во 15:02
Originally posted by KINGDAVID KINGDAVID напиша:

Originally posted by nelson nelson напиша:

nevernikot vernik?...moze i vernikot nevernik!

Pa ima i takvi slucai.

Да, има. Но, во таков случај што праваат муслиманите и евреите?збунетостизненадувањене%20знамголема%20насмевка
Неоттуѓиво е правото на секој поединец да живее во својата заблуда!
Кон врв
nelson Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
НАИВЕН НА МАЈКА

Регистриран: 11.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6313
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nelson Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2009 во 18:53
? ne razbiram so e prasanjevo!
Zeleo bih da te, vezanih ociju, prepoznajem u hiljadama.Ala bih se napipao!
Кон врв
polzavce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Октомври.2008
Локација: Angola
Статус: Офлајн
Поени: 1325
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај polzavce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2009 во 18:55

Прашањето е што им прават муслиманите и евреите на тие што биле верници, а потоа станале неверници.........

Какви се последиците за поединецот кој бил верник, а подоцна се предомислил........
Кон врв
nelson Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
НАИВЕН НА МАЈКА

Регистриран: 11.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6313
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nelson Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2009 во 18:59
i so im pravat?
Zeleo bih da te, vezanih ociju, prepoznajem u hiljadama.Ala bih se napipao!
Кон врв
Zlatnik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Август.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zlatnik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Февруари.2009 во 15:20
смеење
Леееле, сум ве „збунувал“, а не ми беше намерата тоа. Мислев дека веднаш ќе се сетите за фактот дека и евреите, како  и муслиманите, се обрезуваат (се прават сунет). Па, соодветно на ова, што станува со нив ако се „попишманат“ од дотогашната вера и отидат во некоја друга или станат атеисти? Како ќе го решат проблемот со „делот“ кој им фали?не%20знамсмеење


Изменето од Zlatnik - 01.Февруари.2009 во 15:21
Неоттуѓиво е правото на секој поединец да живее во својата заблуда!
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Февруари.2009 во 17:28
bas si ne zbunuval... jas imam slusnato , deka onie koi ke se otkazat od svojata vera se osudeni od site, od niv se otkazuvaat site , megjutoa tuka mislev ke procitam nesto pokonkretno vo vrska na takvite osudi... a ti sunteisuvanjeto

za kaj evreite ne znam bas, ama kaj muslimanite znam,,, duri i togas koga ne veruvaat ili ne drzat do nekoi religiozni obicai , tie toa javno ne go kazuvaat i postojano se krijat edni od drugi koga pravat nesto sto ne e vo sklad so verata

Изменето од butel2 - 01.Февруари.2009 во 17:29
Кон врв
nelson Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
НАИВЕН НА МАЈКА

Регистриран: 11.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6313
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nelson Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Февруари.2009 во 17:38
abe pola amerika e sunet...tie toa im go praet na site bebinja koga ke se rodat vo bolnica od zdravstveni pricini...a i sunet so religija nema vrska
Zeleo bih da te, vezanih ociju, prepoznajem u hiljadama.Ala bih se napipao!
Кон врв
Templarius Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Февруари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2754
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Templarius Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Февруари.2009 во 18:49
Originally posted by polzavce polzavce напиша:


Прашањето е што им прават муслиманите и евреите на тие што биле верници, а потоа станале неверници.........

Какви се последиците за поединецот кој бил верник, а подоцна се предомислил........



Informacii od prva raka IN LIVE from Afghanistan - gi ubivaat, prv nacin talibanite gi zarobuvaat gi macat a potoa im gi parcosuvaat telata, drug nacin - posle dzamija mu idat u kuca na toj nevernikot negovi komshii prijateli,rodnini i driugi go zemaat go nosat na nekoe javno mesto i go kamnuvaat tepaat secat i na kraj go ubivaat. A za da bides proglasen kako nevernik ovdeka vo Afghanistan dovolno e nekoja luda budala od mulite ili pak od talibanite da te vidi kako slusas muzika ili imas mastika vo usta i ajdeeeee otide .....
Give me your secrets
Bring me a sign
Give me a reason
To walk the fire
See another dawn
Through our son's eyes
You give me a reason
To walk the fire.
Кон врв
nelson Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
НАИВЕН НА МАЈКА

Регистриран: 11.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6313
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nelson Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Февруари.2009 во 21:40
ekstremi...
Zeleo bih da te, vezanih ociju, prepoznajem u hiljadama.Ala bih se napipao!
Кон врв
angelmk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Декември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 135
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај angelmk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Февруари.2009 во 15:53
нема да постане, никогаш.
"BEAUTY IS TRUTH, TRUTH BEAUTY."
Кон врв
Templarius Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Февруари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2754
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Templarius Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Февруари.2009 во 18:45
Originally posted by nelson nelson напиша:

ekstremi...



Ne toa ne se ekstremi toa e najnormalno sekojdnevie ovdeka vo Afghanistan....
Give me your secrets
Bring me a sign
Give me a reason
To walk the fire
See another dawn
Through our son's eyes
You give me a reason
To walk the fire.
Кон врв
polzavce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Октомври.2008
Локација: Angola
Статус: Офлајн
Поени: 1325
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај polzavce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Февруари.2009 во 22:53

Како бе Темлариус го прогласуваат за неверник само ако џбака мастика или ако слуша музика?

Тие таму не слушаат музика? Не џвакаат мастики?
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 15161718>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,109 секунди.