IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Притаена Љубов
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Притаена Љубов

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345>
Автор
Порака
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2009 во 14:25
Crveneenjeto moze da e i znak na laga намигнување
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2009 во 14:31
A lagata isto taka e emocija koja go predizvikala crveneenjeto
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2009 во 14:37
za lagata  ne bi rekol deka e emocija a uste pomalku  prikriena ljubov ........povekje nalikuva na refleksna ili dobro osmislena reakcija da se nesto sokrie збунетост
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2009 во 14:40
Ajde da rezimirame vaka...znachi pritaena ljubov moze da predizvika crveneenje,a crveneenje erefleksna reakcija (eve ne emocija) koja isto taka moze da predizvika crveneenje....dali sega si zadovolen so mojot odgovor?
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2009 во 14:42
ako te pravi srekjna , da  голема%20насмевка .... iako ovoj del ne mi e najjasen " a crveneenje erefleksna reakcija (eve ne emocija) koja isto taka moze da predizvika crveneenje " ........... kako crveneenjeto kako refleksna reakcija moze da predizvika crveneenje ? .... pa koga ednas pocrvenuvas , takov i ostanuvas голема%20насмевка
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2009 во 14:54
Ej me fati u greshka eve raka...2 pati edno isto sum napishala normalno deka ne ti e jasno ,sega koga chitam i jas ne bi se razbrala,no mislam deka i pokraj loshoto izrazuvanje me razbra shto sakav da kazam
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2009 во 14:54
razbrav среќа ...........
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2009 во 14:55
vakva sum ...refleksna reacija ova go predizvika
Кон врв
igi 3 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
KVO VADIS

Регистриран: 30.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 18736
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај igi 3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2009 во 17:00
Aj da go vidam jas koj/a e toj sto nema prikriena ljubov
Кон врв
galenaa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4107
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај galenaa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2009 во 18:02
Jas (da)
Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јануари.2009 во 00:48
Ах, да била една само
па не можеш у секој што ќе се заљубиш да му кажеш у фаца, едноставно не идат така работите нели?
Сега немам веќе притаени љубови, ама на времето имаше едно 2/3 сериозни, особено едната од нив, мислам дека болна легнав поради типот. Не му кажав никогаш отворено зашто очигледно беше дека не му се свиѓам, уште поболно ќе беше да му кажев и да ми го сврти грбот. Се плашев дека ќе му биде сеедно за нешто кое мене ми значи. Мислам дека своевремено добро ја проценив ситуацијата и драго ми е што не се избламирав.
Го сакав така едно 3 год и еден ден престанав.
Незнам зошто толку предизвикуваше лавина од чувства во мене тој човек, неможам да си објаснам.
Но, не може сите да не сакаат и ние да ги сакаме сите.

Изменето од GlenKlouz - 08.Јануари.2009 во 00:51
Кон врв
THEPRINCESS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 29.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4676
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај THEPRINCESS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јануари.2009 во 13:57
Eheeeee takvi gi imalo so lopata da gi rinis, ali na nikoj ne sum mu priznala deka go sakam, ednostavno ne se vklopuva taa postapka vo moite svakanja. Nikogas na nikoj na sum mu rekla prva deka go sakam od ednostavna pricina so na masko ako mu priznais deka go sakas ce si ja krene cenata, ke misli koj znae koj e, za mene ke vika "edna glupa4a e zatreskana vo mene" itn.
Кон врв
karamandi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1496
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај karamandi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јануари.2009 во 17:41
jas igi nemam pritaena ljubov ako ja najdam prva ke kazam
Кон врв
igi 3 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
KVO VADIS

Регистриран: 30.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 18736
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај igi 3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јануари.2009 во 21:26
Karamandi bre sto mi kazuvas covek da ne moze da poveruva a imas vistinska
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,468 секунди.