IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Хуманост на дело
  Активни теми Активни теми RSS - Прашање за Хуманитарни Акции
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Прашање за Хуманитарни Акции

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
Pravoslavie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Октомври.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1732
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pravoslavie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Прашање за Хуманитарни Акции
    Испратена: 28.Декември.2008 во 18:31
Дали знаете како оди процедурата за отворање на телефонска линија за донирање на материјални средства на оние на кои им е потребно? Што се’ треба да се направи и достави до мобилните оператори за да се отвори една ваква акција? Знаете... едно јавување 100 денари... Е како да се направи ова?
 
Сакам да им се помогне на оние тешки финансиски (материјални) случаи кои се појавуваат на телевизија. Дали е доволно на мобилните оператори да им се приложи линкот од интернет од видео снимката од емисијата во која бил изложен случајот?
 
Во можност сум да дејствувам само преку интернет!!
 
 
Помагајте за да се прослави Божјото Име! големо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкање
Благодарам!!
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Декември.2008 во 18:34
Milo jas bi ti rekla da odis vo glavnata zgrada na T-Mobile i tamu da kazes za humanitarnata akcija. Potoa e lesno
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Zelenikovo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Јуни.2018
Статус: Офлајн
Поени: 809
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zelenikovo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Август.2018 во 01:07

линкувајќи ја книгата ГОЛЕМ Е БОГ бидејќи линкот во нишката Православна Сакрална Архитектура на е-форхмот на Билд.мк, ми текна интересна работа би било во овој контекст за секој Верник да има сандуче за прилог за помош во Црквовните Храмови кои средства би оделе за Ѓаконија во Народните Кујни за почеток, а потем кога Црквата како Заедница на сите Христијани локално би се организирала да впрегне сили за поголеми проекти самата да ги помага вака оние во неприлика, пример проект од тип на Народни Комуни кои во вид на Кибуци би згрижувале бездомници и социјално загрозени како тие би имале можност да се прехранат низ заедничка соработка преку донирана механизација а на Црковни парцели и нивје ...
Кон врв
Zelenikovo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Јуни.2018
Статус: Офлајн
Поени: 809
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zelenikovo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Април.2020 во 22:30
Секогаш Имајте Наум Дека Можете Да Ги Помогнете Акциите И Со Повик на Литургии и Џуми ...

... Многу Преминале И Без Да Имаат За Ова Можност Фокусирани Само На Медицинско Лечење ...

... Бог Да Ги Прости (колку ќе се прими мојата молитва индивидуално) ако немале можност да побараат Помош во Црквата или Умата за да пробаат и Духоносно да се лекуваат бидејќи Иљачите се Бесплатни во форма на акција~реакција преку Молитва~Благодат, а може и го сториле тоа од спунт, но исто ко и со зрачењето ако не си во инкубаторот може нешто да попречи сигналот па затоа и ефектот бил помал ако додека некој за такви Браќа и Сестри се Моли а тие пр. си гледаат сапуници фудбали или вести подома бидејќи така Благодатта и да стигне прашање е дали ќе се фати зошто не секогаш срцето е отворено за прием ... дали!?
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.