IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Медиуми
  Активни теми Активни теми RSS - Macedonia-Timeless на CNN
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Macedonia-Timeless на CNN

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 4>
Прашање: Дали ви се допаѓа новата реклама за Македонија?
Одговор Гласови Статистика
21 [61,76%]
13 [38,24%]
Не може да гласате на оваа анкета

Автор
Порака
DarlinG Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
*Lara*Croft*

Регистриран: 09.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1621
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DarlinG Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Macedonia-Timeless на CNN
    Испратена: 26.Декември.2008 во 08:45
Ова е линкот кај што можете да ја видите рекламата

Macedonia-Timeless
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Декември.2008 во 12:05
Не е лоша,онака... но од убавото секогаш има и поубаво...
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
Anthony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3379
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anthony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Декември.2008 во 17:27
Ochajno losho-vistinsko razocharuvanje- osobeno likot na Krale Marko- toa bi trebalo da bide onoj klovnot shto se pojavuva vo spotot so bushava kosa i mustakji so topuz vo raka -koj neznae kako izgledal Krale Marko neka pojde vo Markov Manastir - gi ima na freska naslikani zaedno so tatko mu-razlikata e ogromna - losho, mnogu losho...
It’s nice to be important....it’s   important to be nice!
Кон врв
Majkl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3019
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Majkl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2009 во 10:48
"Krajno razocaran od grdosiite na Makedonija!!!" - taka bi pomislil dokolku go gledav spotot na CNN vo New York a da ne bev roden vo MK. No mozebi i ne e daleku od vistinata. Samo sto celta na reklamiranjeto e istaknuvanjeto na sminkata, za podobar turizam i razvoj.

Ne znam zosto tokmu Mancevski go angazirale za rezija... edno e marketing drugo se umetnicki filmovi. Se soglasuvam so Anthony deka naj bezveze prikazan lik e onoj na Krali Marko.
Кон врв
blagorodna Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 568
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blagorodna Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2009 во 21:11
So gruba slika za makedonija, toj so go naprae ova i tolkua pari lapna u krec da se stajt, more mie divljaci ne sme
Кон врв
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2009 во 22:24
Izglea deka ovoj pat na Milco ne mu bila celta tipicno da stai od najubavite sliki od Ohrid,ili crkvite tuku sakal da ja prikaze Makedonija na eden porazlicen nacin..nekako istoriski avtenticno..u sekoj slucaj sekogas moze i podobro sto ne znaci deka ova e loso
Човекот секогаш треба да остане човек,без разлика со што се бави и каков успех има..
Кон врв
гоcтин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин


Регистриран: 24.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1797
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај гоcтин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2009 во 21:27
искрено ..мене не ми изгледа толку лошо...има и многу полоши..
Кон врв
Nin4e Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 65
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Nin4e Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2009 во 00:22
Originally posted by blagorodna blagorodna напиша:

So gruba slika za makedonija, toj so go naprae ova i tolkua pari lapna u krec da se stajt, more mie divljaci ne sme


Ne sme divjaci, no zatoa pak imame istorija koja vo slucajov e dobro prikazana. Samo koj saka da razbere
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2009 во 16:40
зашто македонскиов народ е толку глуп?
зарем не сфаќа колку е битна една ваква реклама која ќе се емитува несекаде низ светот? гледана од нас можда не е ништо посебно, ама гледана од некој што појма нема што е тоа Македонија е нешто друго.


размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2009 во 17:43
mene generalno mi se dopagja, so isklucok na edna-dve sceni.

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јуни.2009 во 17:48
Македонија вечна

Скопје, 12 јуни (MIA) - Продукцијата Пристоп МК денеска го промовираше новиот спот за туристичка и културна презентација на Македонија под наслов „Македонија вечна“, чиј сценарист и режисер е Игор Иванов - Изи.

Проектот е нарачан и финансиран од македонската Влада, а ќе се емитува на странски ТВ канали.

Оваа видео презентација е замислена како своевидно патување низ природните убавини, културното наследство и туристичките потенцијали на Република Македонија.

- На ова авторско дело работеше 80-член тим, интернационална екипа составена од врвни филмски професионалци од Македонија, Англија, Хрватска, Словенија, Србија и Белгија. Директор на фотографија е Џајлс Натџенс, музиката е на Златко Ориѓански, сценограф е Игор Тошевски, монтажер Нина Велниќ, а костимите се на Жаклина Крстевска и Бланка Будак, рече на промоцијата Иванов.
Спотот бил работен во периодот од 1-ви април до 10-ти јуни на познати и атрактивни туристички локации во Охрид, Скопје, Матка, Витачево, Галичник, Св.Јован Бигорски, Струмица, Стоби. Снимен е на 35 милиметарска лента со високо-професионална техника која вклучува три филмски камери, специјална камера на хеликоптер, најсовремена сценска техника и осветлување. Пост-продукцијата се одвивала во Словенија, Австрија, Хрватска и Македонија.
 
 
 
prekrasen spot...duri i mi e poubav od toj na M.Mаплауз
Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....
Кон врв
Calipso Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Primarius

Регистриран: 26.Мај.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 44671
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Calipso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јуни.2009 во 18:38
Супер е,стварно многу ми се бендиса.

Кон врв
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јуни.2009 во 12:05
Ми се допаѓа стварно..ептен е ок..
Човекот секогаш треба да остане човек,без разлика со што се бави и каков успех има..
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јуни.2009 во 12:18
http://www.youtube.com/watch?v=FHwS5uEVPMg

Fantastichen spot,odlichno si ja srabotija rabotata Manchevski i Izi,prikazani prirodnite ubavini,tradicijata...sve na sve peubavo.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 4>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.