IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство
  Активни теми Активни теми RSS - Рака која подарува не се суши
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Рака која подарува не се суши

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3456>
Автор
Порака
alekso_2000 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Март.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 523
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alekso_2000 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Август.2009 во 22:30
Dolgo vreme se mislev dali da pisham ama se reshiv i pokraj toa shto komp. ne mi e vo red i nemam MK font!!!
Pred nekoe vreme si stojam so familijata kaj fontanata ka chinarot vo Ohrid i mi prioga edno 6-7 godishno dete i mi veli:Chicko daj mi nekoj denar pomogni mi majka mi e bolna od srce trebit da se prajt operacija!!!
Jas kako i mnogupati izvadov 50 denari od novchanikot i mu dadov !!!
Go gledam kako se oddalechuvat i pravo ojt vo videoigrite kade go cekaa negovi vrsnici pred vrata i vleze vnatre!!!
Ne sum pishman shto mu gi dadov parite,i jas sum bil dete i sum sakal da igram na videoigrite i toa mnogu sum sakal ama takvo neshto na pamet ne mi padnalo da napraam!!!
Da dojdeshe da mi rechit daj mi pari za videoigri pak bi mu dal!!
car's freack
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Август.2009 во 21:00
Eh pa ti duri sega padna na ovaa finta,dojdi vo Skopje pacienti  za operacija ima na sekoj chekor.
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2009 во 22:37
Rakata ne se sushi, tochno. A shto e so novchanikot?
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
AcaRank. Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Октомври.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 91
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај AcaRank. Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Октомври.2009 во 17:55
Точно е дека не се суши.
Ама за тоа денес немам ни за моите....
Изворот пресуши, а бог не давал како велат. Морало сам да си земеш..е као отоа се прави де кажете ми?
Toa shto ne se postigna vo 1966 da go npravime sega....
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Ноември.2009 во 23:50
Ako ne se sushi? Zashto denes idam na terapija? I toa tokmu za ta raka so koja davav............намигнување
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
Joshua_Tree Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Joshua_Tree Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2009 во 16:18
Fala to Boze sto mi dozvoli da pomognam!!!

Temata e polna so licemerie...nikogas ne davajte so zadni misli@!!!
“Talk, talk, talk: the utter and heartbreaking stupidity of words.”
― William Faulkner, Mosquitoes
Кон врв
riki1899 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај riki1899 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Декември.2009 во 19:52
rakata koja dava ne se sushi,taa koja zema pak ic...
    basnata KISELO E GROZJETO sekogash e aktuelna,...dali lisicata uspeala da izlaze nekoj drug osven sebesi?      
Кон врв
Perfekt BoI Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Декември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 19
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Perfekt BoI Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2010 во 15:22
Па вистините е оваа изрека, само поентаа е во тоа сто никој не ја цени добродетелда на цовецчката добрина...сите само гледаат да те ограбат да ти земат се, пријатевстло не постои а не верувам дкеа и постоело некогас
Кон врв
Delicia Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
*dream catcher*

Регистриран: 20.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 10984
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delicia Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2010 во 23:17
Неколку ваши коментари навистина ме разочараатага
 
Дали секогоаш кога даваме нешто ,треба да добиеме нешто во возврат збунетостМожеби и од таму е тоа разочарувањезбунетост
 
И дали мислите дека се е во матријалното "подавање".......верувајте дека во дадени моменти и вистинскиот збор и гест има своја  голема вредностсреќа
...It just takes a second to realize how wrong you are, about... everything...
Кон врв
sneska_v Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3455
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sneska_v Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јануари.2010 во 19:11
....malku mi e neprijatno da komentiram na ovaa tema,da ne se pravam nekoja i nesto, sekogas koga mozam daruvam, se raduvam na nekogo da pomognam, koga daruvam ne se falam pr. da kometiram, eve jas go pokloniv toa na taa ili na toj, glupo mi e, si molcam, pred tri godini gledav emsija na tv, za eden covek koj ima cerebralna paraliza, zivotna zelba na covekot mu bese da dobie kolica, covekot se vlecese na noze, tolku se razocarav, si velam kako moze taka, kako mozat lugeto okolu nego da go gledaat covekot kako se maci i nikoj da ne e moken da mu pomogne, dlaboko vo sebe se razocarav, posle izvesno vreme gledav go davaa covekot pak na tv, nekoj koj ja gledal emsijata mu poklonil invalidska kolicka, covekot bese presreken, nikogas nema da ja zaboravam taa sreka na negovoto lice,zivotot go pravat mali nesta, ubavo e koga covek ke pomogne na nekoj, site sme gosti na ovoj svet, eden den koga ke zamineme nema nisto da ponesime so nas, zatoa luge od srce ve molam daruvajte kolku sto mozite, kolku ste vo moznost, ponekogas nekoe malo delo od nasa strana za nekoj  e nesto golemo.....da ne dolzam mnogu............tolku od mene..............
Кон врв
na oko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

koj sum jas koj sum jas

Регистриран: 25.Декември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4866
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај na oko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јануари.2010 во 00:48
koga imav so lopata da rinish imav i tolku "prijateli" ama se zasushi rakata shto davashe isparia "prijatelite.
na kamen shto se trkala mov ne se nafaka
Кон врв
Joshua_Tree Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Joshua_Tree Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2010 во 14:09
Raka sto saka da dava,nikogas ne treba da si pomisli deka ke isusi!
Kakvo e toa razmisluvanje?

Nasite gorki iskustva se nasa pridobivka...naseto cuvstvo na MAL BOG treba da go zamenime so cuvstvo na blagodarnost sto sme napravile dobro delo!
“Talk, talk, talk: the utter and heartbreaking stupidity of words.”
― William Faulkner, Mosquitoes
Кон врв
marsovec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marsovec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Април.2010 во 22:07
Да се дава е нешто најубаво во животот.Но кога се дава не да се мисли за возватното - туку и да не се спомнува.Тоа е мелем за душата.Сакам да давам, нарочно на добродушни луѓе.
Ми се грозат добродетелите со камерите зад донаторствата и сл. тоа на запад би била најголема перверзија ( за скандинавија назамисливо да се оди со тоа во јавност).
Кон врв
connected Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2787
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај connected Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Април.2010 во 23:32
кога даваш, давај од срце и гледај никој да не те дознае, во спротивно, не се ни троши, никој не сака лицемерие
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3456>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,391 секунди.