IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Забава, разно, игри, интима
  Активни теми Активни теми RSS - 2008... ќе ја памтам по...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

2008... ќе ја памтам по...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
Автор
Порака
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: 2008... ќе ја памтам по...
    Испратена: 21.Декември.2008 во 07:47
 Jas 2008 godina kje ja pamtam po razdelbata so edno oddelenie mnooogu pametni cetvrtacinja i sredbata so ushte popametni prvacinja, ama devetkoletkashi.
Ne e losho da go spomnam i shtrajkot, najgorkoto dozivuvanje i razocaruvanje od lugje koi po moja vina dojdoa na pozicii koi ne gi zasluzija i koi ja odbelezaa so svoite loshi postapki kako lugje i kako neprofesionalci 2008 godina. Bilo i ne ponovilo se...

Кон врв
KING35 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
shadow...

Регистриран: 25.Ноември.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 7624
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KING35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2008 во 07:55
Jas 2008 god ke ja pamtam po uspesnite rezultati na rabotnoto mesto,i fala bogu po zdravjeto i harmonijata vo semejstvoto.
Za losite raboti ne bi sakal ,zasto ovie dobrive gi potisnuvaat i ne se vredni da gi spomuvam.
zivotot pisuva romani...a lugeto citaat stripovi
Кон врв
Biba_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Непоправлив оптимист

Регистриран: 18.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13718
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Biba_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2008 во 10:00
Мислам дека најубавите спомени во животот ќе ги понесам токму од оваа 2008 година. Иако ќе се протне и некое полошо искуство од неа,сепак убавите спомени преовладуваат. Како може да се заборават сите оние:-
"Ммммааа-мммааа  иии-мммааа...";"Аааа-ннаа ннооо-ссиии аа-ннаа-ннаасс", и сите потрошени гуми,моливи и потполнети тетратки додека научивме како правилно се пишуваат буквите,кога се пишува голема буква,каде се остава растојание во речениците... Не се забораваат тие слатки маки,и тие тешки солзи затоа што З не се пишува Е, С е полукрукче вакво ,а не ) среќа... Деновите се бројат по викендите- уште 4 дена на школо па 2 дена дома или во петок-ајде,уште денес на школо па 2 дена дома и она неговото-ЈЕЕЕСССС!!!-уште денес и два дена домааааа!!!!голема%20насмевка
А, ако штрајкот за некого беше кошмар( кај да го носам сега,кој да го чува додека сме на работа) ,за некого беше уживанција(Јессс!!! и утре кај баба на спиење...)

Се’ на се’... убави споменисреќа


Кон врв
tamara1990 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 293
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tamara1990 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2008 во 11:59
Eh kolku sakam da ja pametam 2008 va po ubavi raboti...Ama preovladuvaat poveke losite,neubavite..Voopsto ne sum pesimist ama stvarno ne ubavi raboti i maler me sledea ovaa godina,a mislev deka ke bide edna od najubavite...Ama pak mi pomogna da osoznaam deka ne e zivotot i taka rozov kako sto nekogas si go zamisluvava,imalo i sivilo i ugornici.. Se nadevam deka slednava godina ke bide podobra i ke ja pametam po ubavo
Кон врв
becenevem Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2108
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај becenevem Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2008 во 12:49
Pa prv pat bev vo grcka na more,
pa i komsijata "konecno" se ozeni.
Кон врв
emilyXX Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јули.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 53
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај emilyXX Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2008 во 17:51
Ако се мисли само за образование ќе ја памтам по мојот екстра успех у школо, мојата конечна одлука за мојата иднина и штрајкот кој искрено се појави во вистинско време и ми напраи 2 прексрасни недели.

Изменето од emilyXX - 21.Декември.2008 во 17:52
Just Be Who You Wanna Be...Not What Others Wanna See!!!
Кон врв
ato Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Декември.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 76
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ato Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2008 во 22:02
Ќе ја памтам по ЕПП пораките и убедувањето дека убаво живеам а јас се полошо и полошо СЕ ОСЕЌАМ.
Треба да се дружам со некој од вЛАСТА ПА ДА ВИДАМ ДЕКА НАВИСТИНА УБАВО ЖИВЕАМ.
Нешто изгледа со мене не е во ред?
Кон врв
Zlatnik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Август.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zlatnik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2008 во 10:53
- После 32 години бев на одмор во Охрид. Ако не се промени нешто во охридскиот туризам, во следните 32 години нема ни да помислам да одам, а не да отидам таму повторно.

- После 19 години работа - технолошки вишок.

- После цели 80 години - повторно светска криза. И тоа токму во времето кога јас останав без работа и кога поднесов документи во една странска фирма за произвотство на авто делови.

Абе к’смет мој, што да ви кажувам!тага
Неоттуѓиво е правото на секој поединец да живее во својата заблуда!
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2008 во 11:44
по годишнината од смртта на Тоше,и концертот во негова чест,по членствово на форумов и неспиени ноќи,одморот во Турција....и тоа ништо позначајно што би се однесувало лично на мене
Кон врв
veronika_new Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 147
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај veronika_new Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2008 во 12:31
2008 беше супер година, сите желби што ги посакав ми се исполнија
Кон врв
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2008 во 13:54
сигурни сте дека темава е за тука ... ?? збунетост

иначе, ќе ја памтам по ептен многу работи.... има и убави и неубави... ама како и да е... важно помина... голема%20насмевка сега е најбитно, новата што иде... среќна да ни биде.... голема%20насмевка
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2008 во 14:05
Originally posted by BisernA BisernA напиша:

сигурни сте дека темава е за тука ... ?? збунетост

иначе, ќе ја памтам по ептен многу работи.... има и убави и неубави... ама како и да е... важно помина... голема%20насмевка сега е најбитно, новата што иде... среќна да ни биде.... голема%20насмевка

...pa ocekuvav deka VIE ucenicite kje se isfalite so 5...a i roditelite so svoite deca ucenici i kje posakte Dedo Mraz da vi donese neshto okolu shkolotoнамигнување. Ako nekoj kaze i nekoja zelba nadvor od obrazovanie, ne e grev.
Кон врв
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2008 во 14:31
ааааа голема%20насмевка

може да посакам да ми ја сменат професорката по физика ??? трепкањеголема%20насмевка се зезам... голема%20насмевка

значи, во 2008 почнав и да го разбирам германскиот.... да ја сфаќам математиката... и да учам физика.... и хемија...... зевање
беше штрајкот... си се одморив една недела дома, ама потоа си ја наплатија дупло таа ( проклета лутина) недела.... не преплашија со тестовите на крај година... ја фанав првата тројка по математика..... изнервираност сфатив дека ме бива за пишување и филозофирање.... сестра ми тргна во градинка ( фала Богу смеење )..... сума сумарум.... мислам дека отприлика тоа е тоа..... збунетост голема%20насмевка

Кон врв
Тречи Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Царевићот

Регистриран: 22.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 414
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Тречи Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2008 во 16:26
Ужасна година
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,328 секунди.