IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Образование
  Активни теми Активни теми RSS - Писмени состави,семинарски...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Писмени состави,семинарски...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2425262728 112>
Автор
Порака
 Оцена: Оцена на тема: 3 Гласови, Просечно 3,00  Тема Пребарувај Тема Пребарувај  Опции за темата Опции за темата
малата Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 08.Октомври.2011
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај малата Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Декември.2011 во 23:38
ми треба есеј за тема ЖИВОТОТ Е ЕДИНСТВЕНИОТ ДАР КОЈ НЕ ЈА ЗНАЕ ЦЕНАТА ве молам најмногу на свет.
Кон врв
minnie_05 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 02.Декември.2011
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај minnie_05 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Декември.2011 во 23:46
ПОМОШ, ПОМОШ, ПОМОШ!

Ми треба состав на тема: Симфонија на едно срце што страда од внатрешна неслога.

-Поточно за Франческо Петрарка -Канцониерот.
-Љубовта кон Лаура .. и сл.

ВЕ МОЛАМ ЗА ПОМООШ!!
Кон врв
kmacedonia Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 15.Ноември.2011
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kmacedonia Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Декември.2011 во 15:20
Ve molam ako mozi nekoj za vo ponedelnik mi treba daa mi kazi nekoj sostav za pismena ovie dve temi mi se:
1.Opis na prirodna pojava
2.Esenta vo mojot roden kraj
Koja bilo edna a ako mozite i dvete ..Fala odnapred :D
Кон врв
ane17 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 03.Декември.2011
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ane17 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Декември.2011 во 15:35
ми треба состави за опис на природна појава и за есен !! ве молам пишете нешто!!
Кон врв
phoenix123 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 03.Декември.2011
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај phoenix123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Декември.2011 во 19:34
ми треба состав на тема "Комичниот лик на Чорбаџи Теодос" и "Чорбаџискиот живот на Теодос и сплетките и смешките во неговото семејство"
Кон врв
IDIVIDImember Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 04.Декември.2011
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IDIVIDImember Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Декември.2011 во 13:15
Ми треба раскажана Сто години самотија-Габриел Гарсија Маркес,ако ја има некој ми треба за утре.Фала однапред...
Кон врв
Butterfly123 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 06.Декември.2011
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Butterfly123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Декември.2011 во 10:43
Mи треба расказот "Проешдба" од Рајко Жинзифов. Барав на интернет го нема, ако го има некој да го прати.
Кон врв
Stefan.karo Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 06.Декември.2011
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Stefan.karo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Декември.2011 во 10:52
Ve molam mi treba paralela na likovite od Crno seme... ve molam ako mozi nekoj da mi dade fala mn odnapred
Кон врв
linasss Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 06.Декември.2011
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај linasss Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Декември.2011 во 16:39
itno mi se potrebni sostavi za odliki na evropskata prosveta i odliki na makedonskata prosveta odnapred vi blagodaram
Кон врв
Smileboy Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 06.Декември.2011
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Smileboy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Декември.2011 во 19:30
Ми треба нешто за лектирата Кралот на Бетајнова-Иван Цанкар...ако може нешш..
Кон врв
anadonisi Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 06.Декември.2011
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anadonisi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Декември.2011 во 23:30
има ли некој нешто материал од ММФ или светската банка...фала од напред
Кон врв
zoka1969 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 07.Декември.2011
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zoka1969 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Декември.2011 во 15:36
Mi treba pismen sostav na tema "Sudbinata na jazikot e i sudbina na narodot".Ve molam mi treba za petok.
Кон врв
Lori Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Октомври.2011
Статус: Офлајн
Поени: 54
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lori Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Декември.2011 во 18:12
Ми треба состав на теми
Лицимерието- вечна составка на човештвото.
Во секое семејство постои генерациски јаз.

Би ви била многу благодарна ако ми помогнете, најсикрено за вакви слободни теми ама ни малку не ме бидува за пишување.
среќа

Околу нас се само луѓе и камења... Во камењата нема ништо човечно..А во луѓето се е камено.
Кон врв
zoka1969 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 07.Декември.2011
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zoka1969 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Декември.2011 во 18:16
Mi treba hitno pismena so naslov"Sudbinata na jazikot e i sudbina na narodot"

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2425262728 112>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,109 секунди.