IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Образование
  Активни теми Активни теми RSS - Писмени состави,семинарски...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Писмени состави,семинарски...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 103104105106107 113>
Автор
Порака
 Оцена: Оцена на тема: 3 Гласови, Просечно 3,00  Тема Пребарувај Тема Пребарувај  Опции за темата Опции за темата
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Мај.2015 во 11:19
Ја ќе пишев...Ама празник со црвено е,не се работи.
Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Мај.2015 во 12:36
Originally posted by Орка Орка напиша:

Ја ќе пишев...Ама празник со црвено е,не се работи.


Не бе па ти...комшијата е поп а од сабајле бетонира во двор заедно со мајсторите....не му доаѓа памет, минатиот викенд скрши рака и не ми верува дека е божји знак....
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Мај.2015 во 13:33
Сигурно и Бог му се јавил...
Ама јадниот он што е крив кога јазикот ни е тросмислен.
Му има речено...
-Чедо Божје не се работи на празник,ќе си платиш...
А комшијава твој сигурно помислил...
-Е Оче Оче парите се од црква,ти ќе платиш.

Прости ми Боже,Орка.
Кон врв
Kastro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kastro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јуни.2015 во 22:16
Abe dosta im se podsmevate na decava ..
Ako ne mozete da im pomognete ili da gi posovetuvate , ne pravete majtap so niv...sepak toa se deca да
Vistinskiot maz ima edna Lavica …a ne, stado od ovci…(ovcite na ovcharite)
Кон врв
crazy23 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 23.Октомври.2015
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај crazy23 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Октомври.2015 во 00:33
zdravo ........jas studiram psihologija prva godina ..proferosorot po evoluciska psihologija ni dade da napravime prezentacija od 2-3 strani za interpolova kompeticija,selekcija,na primer na ednata strana da napiseme za interpolovata selekcija valjda nesto opsto a na vtorata da opiseme pojava od film ili predstava ,da zabelezime vo toj film karakter odnesuvanje megu lugje ili zivotni ovo ono i da go napiseme toa vo prezentacijata ....fakticki se okulu taa interpolova kompeticija selkecija kako da ja narecam neznam e i treba da se pisuva za toa i valjda i od nekoj film da napiseme nesto kako primer za taa selekcija na primer vo nekoj film zabelezav toai toa primer deka dvajca se tepale za edna devojka toj bil pojak ovoj poslab ...ne ja svakjam mn rabotava zatoa baram pomos ako ima nekoj nekoja sto stduira psihologija bi ve zamolila za pomos sovet,ili ako imate pisuvano na ovaa tema da mi pratite ako moze pozdrav:)
Кон врв
crazy23 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 23.Октомври.2015
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај crazy23 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Октомври.2015 во 00:43
na primer i za carls darvin moze ovo ono
Кон врв
ivanavasil Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 29.Октомври.2015
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ivanavasil Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Октомври.2015 во 00:25
ве молам за демијан состав ако може некој патот кон откриањето така нешто
Кон врв
_dare_ Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 31.Октомври.2015
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај _dare_ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Октомври.2015 во 18:56
Nekoj da ne ima pismeni na slednive temi:1.Jazikot-neraskinliv del od Makedonskiot identitet 2.Mitot i folklorot se nepresushen izvor za literaturnite dela 3.Preku narodnata pesna narodniot genij ni gi pretstavuva tradicijata i minanoto na Makedonskiot narod. Potrebni mi se za vo vtornik (02.11.2015)
Кон врв
an4ac Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 03.Ноември.2015
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај an4ac Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Ноември.2015 во 17:20

Nekoj da ne ima pismeni na slednive temi:1.Na pochetokot na nov zhivoten pat 2.Knigata shto mi go promeni mojot zhivot.Potrebni se mi za vo chetvrtok (05.11.2015)
Кон врв
jana.j13 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 08.Ноември.2015
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај jana.j13 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Ноември.2015 во 13:01
дечки ве молам ако може некој линк или нешто за состави за овие теми да ми даде ве молам ... барав но неможев да најдам се што најдов е поврзано со хуманизам и ренесанса а мене ми треба нешто поврзано со средновековието
1. Средновековниот поглед во Божествената Комедија
2. Средновековни и хуманистичко ренесансни белези во Пеколот и Декамерон (разлики и сличости)
3. Оголување на љубовта нааспроти средновековните црковни стеги во Декамерон
4. Расказите на Бокачо - раскази против лажниот морал
Кон врв
Лаурааааа Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 10.Ноември.2015
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Лаурааааа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Ноември.2015 во 19:21
Ми требат состави за следните теми

1.Да се биде или не Хамлет
2.Лубовта кон Лаура е бесконечна
3.Данте го поминува пеколот за да стигни до саканата
4. Донхикот последниот витез

барем една тема некој ако знај нека ми прати ве молам БЛАГОДАРАМ !!
Кон врв
Лаурааааа Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 10.Ноември.2015
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Лаурааааа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Ноември.2015 во 19:23
Originally posted by Лаурааааа Лаурааааа напиша:

Ми требат состави за следните теми

1.Да се биде или не Хамлет
2.Лубовта кон Лаура е бесконечна
3.Данте го поминува пеколот за да стигни до саканата
4. Донхикот последниот витез

барем една тема некој ако знај нека ми прати ве молам БЛАГОДАРАМ !!
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Ноември.2015 во 19:29
Детееееее утре сметки ќе треба да плаќаш...И шо мислиш
Ми требаат петсто евра тука ќе напишеш и проблемот е решен.
Ајде таму пред огледало застани да се биде или не кажи си,
и како Дон Кихот низ деветте круга пеколот на учењето мини го.
Па како јунакот Лаура во уметност и култура пиши ни те инспирирала
за никот.
Кон врв
Лаурааааа Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 10.Ноември.2015
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Лаурааааа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Ноември.2015 во 20:14
Ми требат состави за следните теми

1.Да се биде или не Хамлет
2.Лубовта кон Лаура е бесконечна
3.Данте го поминува пеколот за да стигни до саканата
4. Донхикот последниот витез

барем една тема некој ако знај нека ми прати ве молам БЛАГОДАРАМ !!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 103104105106107 113>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.