IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Образование
  Активни теми Активни теми RSS - Писмени состави,семинарски...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Писмени состави,семинарски...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 9192939495 113>
Автор
Порака
 Оцена: Оцена на тема: 3 Гласови, Просечно 3,00  Тема Пребарувај Тема Пребарувај  Опции за темата Опции за темата
pavlence Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 23.Март.2014
Статус: Офлајн
Поени: 7
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај pavlence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2014 во 00:15
Originally posted by pavlence pavlence напиша:

Ми требат итно состави на тема
1.Проклетството на печалбарот(требе да се опфате од драмите Печалбари и Парите се Отепувачка
2.Во што ја гледаме смислата на животот.
3.Судирот мегу генераците(генерациски јаз)
Кон врв
hulk252 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 23.Март.2014
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај hulk252 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2014 во 09:49
Ве молам напишете ми некој состав на тема: Братската љубов и желбата да се помогне,доживеана преку ликот на Марко.(од лектирата, Девојките на Марко)
Кон врв
davidkrasher Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 20.Март.2014
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај davidkrasher Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Март.2014 во 10:41
Итно ми треба состав за ликот на Јон-Пиреј!!!
Кон врв
Марко Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 24.Март.2014
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Марко Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Март.2014 во 23:09
Здраво..Итно ми треба помош т.е есеј на тема Моќта на парите и Љубовта победува без оглед на се.Ова се теми од Парите се отепувачка и од Печалбари.Значи може да биде и нешто општо да не биде осврт на драмите а може и нешто поврзано со драмите но не многу превземено од нив.



Есејот ми е за утре... Фала ви однапред.
Кон врв
Nate1234 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 26.Јануари.2014
Статус: Офлајн
Поени: 8
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај Nate1234 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Март.2014 во 17:13
Ми треба кратка содржина на лектирата „Девојките на Марко“. Ако може помош
Кон врв
NakovskaP Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 26.Март.2014
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NakovskaP Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2014 во 17:51
Здраво!! Ми треба состав за писмена работ по македонски Сјај на двете ѕвезди ве молам што побрзо некој ако може да ми прати бидејки утре правам писмена подрав и фала од напред
Кон врв
NikolaXp Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 07.Декември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NikolaXp Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2014 во 09:00
Некој да ми даде состави со тема „Женските ликови во македонските битови драми“ и „Македонското патријархално семејство претставено во битовите драми“? Итно ми треба,
Фала однапред :)
Кон врв
KuchetoLeo Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 06.Април.2014
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KuchetoLeo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Април.2014 во 11:47
Mi treba sostav: Edipoviot sudir so sudbinata i bogovite .

Blagodaram
Кон врв
Kise Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 06.Април.2014
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kise Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Април.2014 во 17:39
Mi treba sostav/pismena itno
so naslovot :Parite kako sila mokj ili slabost vo delata Begalka,Pecalbari,Parite se otepuvacka,Cicko gorio i zlostorstvo i kazna
fala odnapred

Изменето од Kise - 06.Април.2014 во 17:41
Кон врв
BIBI_G_3 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
СТАРОСЕДЕЛЕЦ

Регистриран: 21.Август.2013
Статус: Офлајн
Поени: 2372
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BIBI_G_3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Април.2014 во 19:22
Kise, си можел/а   бар да се потрудиш и да ги провртиш страниците во темава... имаш речиси се' што ти треба,само треба да си најдеш...
НЕПОПРАВЛИВ ОПТИМИСТ
Кон врв
123456789Bube Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 13.Април.2014
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај 123456789Bube Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2014 во 17:34
Може некој да ми даде некои податоци за делото 'Словото за походот Игорев'?? Благодарам однапред :D
Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2014 во 18:19
Originally posted by 123456789Bube 123456789Bube напиша:

Може некој да ми даде некои податоци за делото 'Словото за походот Игорев'?? Благодарам однапред :D

Најмногу податоци можеш да најдеш овде но на англиски јазик ... од тука натаму сам/а .. среќанамигнување

http://en.wikipedia.org/wiki/The_Tale_of_Igor%27s_Campaign
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
AGirl Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 15.Април.2014
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај AGirl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Април.2014 во 15:43
Ај некој ако мозе до 5 саатот да напише за Аферата Мис Стоун Фала однапрет
Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Април.2014 во 19:02
Никој не стигнал до 5 да напише состав?!?!? изненадување
Е срамота, навистина ... нека ти е срам
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 9192939495 113>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,469 секунди.