IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Штосеви, вицеви...
  Активни теми Активни теми RSS - Трпе
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Трпе

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 48>
Автор
Порака
Emus Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Октомври.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1997
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Emus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2006 во 17:02
Учителката о прашува Трпе:
- Кој го напиша "Војна и Мир"?
- Не знам учителке, не сум јас.
- Оваа лута му пишува единица, оди кај директорот да му се пожали.
- Замислете оној Трпе го прашувам кој го напишал "Војна и мир", а тој ми вели дека не е тој.
- Е добро де, можеби стварно не е тој!
It's funny how someone can break your heart in a tousands of litle pieces, and you'll still be able to love him with those broken pieces.
Кон врв
Emus Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Октомври.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1997
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Emus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2006 во 17:03
Трпе почнал да оди во средно школо.
После неколку дена татко му го прашува:
- Сине, кажи бе нешто, како ти е во школо?
- А бе тато се е супер, само малку ми пречи што јас доаѓам со мерцедес, а сите други со автобус.
- Не се секирај сине, тато и автобус ќе ти купи!
It's funny how someone can break your heart in a tousands of litle pieces, and you'll still be able to love him with those broken pieces.
Кон врв
Emus Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Октомври.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1997
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Emus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Декември.2006 во 11:03
Трпе полага испит на факултет.
Професорот го прашува колегата пред Трпе.
- Се возиш во воз со 3 црнци, и многу е жешко, што ќе направиш.
- Ќе отворам прозор.
- Добро, и тогаш колку воздух ќе излезе?
- Не знам, професоре.
- Колега паднавте, дојдете пак после 3 месеци.
Сега Трпе дошол на ред.
- А ти Трпе во истата ситуација што ќе направиш?
- Јас ќе ја соблечам кошулата.
- Добро, пак е вруќина.
- Ќе ги соблечам и пантоланите.
- Добро, сеуште е вруќина.
- Професоре, ако треба и нека ме поебат црнците, ама јас прозорец не отварам
It's funny how someone can break your heart in a tousands of litle pieces, and you'll still be able to love him with those broken pieces.
Кон врв
Emus Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Октомври.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1997
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Emus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Декември.2006 во 11:04
Трпе сакал да си ја убие жената и отишол кај некој пријател доктор.
- Докторе помагај, дај некој отров да ја отрујам онаа мојана.
- Не бре Трпе така веднаш ќе те фатат. Вака ќе направиш. Секој ден на жена ти ќе и маваш трипл-дабл од позади, и ќе видиш како ќе рокне за месец дена.
После месец дена, ете го Трпе оди кај докторот, целиот блед, изнемоштен, со клапнати уши.
- Што направи бре Трпе?
- Се правев како ти кажа докторе, а она, пере, пегла, се со песна, еве вчера и сама ги тресеше климите, јадна она, незнае дека утре ќе рокне.
It's funny how someone can break your heart in a tousands of litle pieces, and you'll still be able to love him with those broken pieces.
Кон врв
Emus Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Октомври.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1997
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Emus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Декември.2006 во 11:05
Трпе оди кај својот пријател доктор.
- Докторе, абе жената многу си ја сакам, ама некако не можам со неа да имам орелен секс, што да правам, што не е во ред со мене?
- Се е во ред со тебе Трпе, туку земи ти шеќер во прав, посопи ја, и ќе видиш колку ќе ти биде убаво, слаткоини, прсти ќе излижеш.
После некој ден ете го Трпе пак кај докторот, целиот потечен во очите.
- Што ти е бре црни Трпе?
- А бе се беше како кажа, слаткоини, ама кога ќе прднеше, тоа прав шеќерот се во очи ми одеше.
It's funny how someone can break your heart in a tousands of litle pieces, and you'll still be able to love him with those broken pieces.
Кон врв
The*BeST* Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Декември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 63
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај The*BeST* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2007 во 13:34
Трпе страсно води љубов со жена му. После некое време и вели:
- Срце, ај ако сакаш подрашири ги уште малку нозете.
После некое време пак.- Срце, ај ако сакаш подрашири ги уште малку нозете.
Добро бе ти, што сакаш, и јајцата да ми ги ставиш?
- Не бре, сакам да ги извадам!
The*BeST*
Кон врв
Emus Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Октомври.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1997
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Emus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2007 во 20:22
Трпе новинарот на улица прави анкета за сексуалниот живот на пензионерите и прашува еден дедо каков е неговиот сексуален живот, а тој одговара:
- Епа јас кога ќе станам од сабајле одам по леб и млеко, па го носам внучето во градинкка, па одам на пазар, па потоа го земам внучето од градинка, па одам да докупам уште нешто, па....
Новинарот го прекинува:
- Ама извинете јас ве прашав за сексуалниот живот, а не за...
- Е синко, денеска мене така ме ебаваат...
It's funny how someone can break your heart in a tousands of litle pieces, and you'll still be able to love him with those broken pieces.
Кон врв
Emus Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Октомври.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1997
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Emus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јануари.2007 во 13:54
Трпе пред да оди на пат и
вели на Трпеица која била
мераклика,секогашкога ќе го
изневери,да стави по едно
зрно ориз во чинивче.
По две недели ете го Трпе и
гледа три зрна ориз.
-Жено ма,алал да ти е,
ептен си се воздржувала.
Во тој момент се јавува
синот.
-Фала богу,тато,што се
врати ми се смачи од јадење
сутлијаш!
It's funny how someone can break your heart in a tousands of litle pieces, and you'll still be able to love him with those broken pieces.
Кон врв
Emus Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Октомври.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1997
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Emus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јануари.2007 во 14:11
Трпе требало да оди на пат, па му кажал на Гоце (неговиот најдобар пријател) да се грижи за неговата жена и ако било што невообичаено се случи, веднаш да го извести по телефон. Поминува првата вечер и ете го Гоце на телефон:
- Трпе, само да ти кажам, типот што секоја вечер доаѓа кај жена ти, вчера не дојде.

It's funny how someone can break your heart in a tousands of litle pieces, and you'll still be able to love him with those broken pieces.
Кон врв
BiG_kIsS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Крајно сериозна во с'e

Регистриран: 01.Ноември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 8373
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BiG_kIsS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Февруари.2007 во 21:24
Трпе пред да оди на пат и вели на Трпеица која била мераклика,секогашкога ќе го изневери, да стави по едно зрно ориз во чинивче. По две недели ете го Трпе и гледа три зрна ориз. -Жено ма,алал да ти е, ептен си се воздржувала. Во тој момент се јавува синот. -Фала богу,тато,што се врати ми се смачи од јадење сутлијаш!
Never be afraid to Dream... Live... Love and Laugh. Be afraid not to!!!
Кон врв
Emus Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Октомври.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1997
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Emus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Февруари.2007 во 15:10

Се спрема Трпе за маскембал во
Вевчани.Влегува во продавница за
маски.
-Дајте ми еден смоквин лист,сакам
да бидам Адам.
Продавачот му донел.
-Ако сакате поголем лист.
Продавачот изнервиран му носи
поголем лист.
-А ако сакате уште поголем.
-А ти дечко да си го префрлишпреку
рамо па да изигравашбензинска!

It's funny how someone can break your heart in a tousands of litle pieces, and you'll still be able to love him with those broken pieces.
Кон врв
Emus Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Октомври.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1997
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Emus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Февруари.2007 во 10:06
Трпе бил на службен пат, и "случајно" начекал некоја ороспија.
- Колку ма?
- 100 дм!
- Важи, ама да водиме љубов на "македонски начин".
- Еее, нема проблем, што се сум доживеала, сигурно и тоа ќе го преживеам.
После бурната ноќ.
- Добро бе Трпе, навистина те бидувало за секс, ама што ти беше тоа "на македонски начин"?
- Ништо особено, ќе ти платам утре!
It's funny how someone can break your heart in a tousands of litle pieces, and you'll still be able to love him with those broken pieces.
Кон врв
Emus Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Октомври.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1997
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Emus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Февруари.2007 во 10:10
Оди Трпе во Жито Лукс.
-Еден леб.
-60 денари.
-Многу бе!
-Е па,20 за Владата,20 за мер-
цедесот на Брат Љубе,и 20 за
лебот!
Идниот ден.
-Еден леб.
-40 денари.
-Шо бе,овие купија мерцедес?
-Не бе,нема леб!
*****
Пред умирање мажот очајно ја
моли жена си.
-Кажи ми колку пати си ме изн-
еверила со друг.
-Ниеднашмажу!
-Биди искрена,ќе се превртувам
во гроб,ако ме лажеш.
-Ама стварно ти викам!
Умрел мажот,а по некое време
умрела и жената!
Некаде во рајот:
-А бе да не сте го виделе некаде
мажот ми Перо,црн,висок,убав..
-Ааааа,па вие го барате Перо
пропелерот!!!
It's funny how someone can break your heart in a tousands of litle pieces, and you'll still be able to love him with those broken pieces.
Кон врв
Emus Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Октомври.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1997
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Emus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2007 во 10:39
Трпе бил на службен пат, и "случајно" начекал некоја ороспија.
- Колку ма?
- 100 дм!
- Важи, ама да водиме љубов на "македонски начин".
- Еее, нема проблем, што се сум доживеала, сигурно и тоа ќе го преживеам.
После бурната ноќ.
- Добро бе Трпе, навистина те бидувало за секс, ама што ти беше тоа "на македонски начин"?
- Ништо особено, ќе ти платам утре!
It's funny how someone can break your heart in a tousands of litle pieces, and you'll still be able to love him with those broken pieces.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 48>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.