IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Медиуми
  Активни теми Активни теми RSS - НОВА ТВ
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

НОВА ТВ

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
non4ence Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 34
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај non4ence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: НОВА ТВ
    Испратена: 26.Ноември.2008 во 13:54
ДАЛИ ВИ СЕ ДОПАЃААТ ФИЛМОВИТЕ НА НОВА ТВ?

 
 
 СЕКОЈ ВТОРНИК,СРЕДА (ЧАТ ПАТ среќа),ПЕТОК,САБОТА И НЕДЕЛА....

 
 

           ПОВЕЌЕТО СЕ КОМЕДИИ голема%20насмевка
NonEnCe :)
Кон врв
dark Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 247
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dark Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Ноември.2008 во 17:10
zakon filmcinja davaat na nova i cesto gi pratam se razbira koga imam vreme vcera pustija nesto kako romanticna komedija epten dobra
faster then light :D
Кон врв
WhizKid Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 13.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 82
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај WhizKid Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Ноември.2008 во 19:17
Најдобрата телевизија на Балканот според мене.
Штета што нашите телевизии премногу се обидуваат да ја имитираат наместо само да ја имаат за пример, а да создаваат свое, оригинално.
Кон врв
defma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Март.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 716
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај defma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Ноември.2008 во 12:22
Ми се допаѓа програмата на Нова ТВ, секој ден има по нешто што со задоволство гледам.
Кон врв
lord ivan Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 19.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 17
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lord ivan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Декември.2008 во 11:33
lugje slusnavte deka bilo mozno novaTV da bide zgasnata posle nova godina?? pu pu daleku da e
Кон врв
maestro13 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 428
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maestro13 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Декември.2008 во 12:51
Originally posted by lord ivan lord ivan напиша:

lugje slusnavte deka bilo mozno novaTV da bide zgasnata posle nova godina?? pu pu daleku da e


па нова оваа година има инвестирано 20 милиони евра во програмата, а максимум добивка може да има 10 милиони.
можеби на тоа се темели информацијата.
Линк некој за веста?

Изменето од maestro13 - 04.Декември.2008 во 12:52
Кон врв
maestro13 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 428
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maestro13 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Декември.2008 во 12:52
Колку за информација РТЛ во Хрватска исто работи(еше) со загуби и имаше шпекулации дека ќе се префрлеле во Македонија.
Колку што гледам ништо од тоа нема?
Кон врв
Evenstar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Вечен оптимист

Регистриран: 09.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3388
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Evenstar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Декември.2008 во 10:41
Згасната во смисол да престане да постои, или ќе престанат да ја даваат кај нас?
Јас слушнав дека на кабелските оператори нема да им биде дозволено да ја емитуваат повеќе, ако не плаќаат, зашто да бидеме реални, ретко некој плаќа, ја емитуваат на диво... а тоа не се однесува само на Нова, туку и на HRT2, па и HBO и слични...
It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.
Кон врв
karamandi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1496
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај karamandi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Декември.2008 во 15:22
vo noknite casovi koga ne sum pred pc gledam nekoe filmce na nova
Кон врв
Schatzii Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Мај.2010
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 10600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јули.2010 во 12:30

дефинитивно една од подобрите ако не и најдобра твда штета што веќе ја нема на кабловскатага

Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јули.2010 во 14:55
shteta navistina!да....samo, nikoj ne im e kriv,...koga ne davaat drug da im ja gleda,..pa, makar i da im platat!
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Schatzii7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unglaublich

Регистриран: 19.Октомври.2011
Локација: Lost somewhere
Статус: Офлајн
Поени: 7055
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2014 во 14:33
Си ја гледам на нет
Кон врв
starkzp Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 11.Јануари.2014
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај starkzp Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јануари.2014 во 09:15
биде дозволено да ultimate FIFA Coins ја емитуваат повеќе, ако не плаќаат, зашто да бидеме реални, ретко некој плаќа, ја Diablo 3 Gold
емитуваат на диво... а тоа не се однесува само на Нова.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,953 секунди.