IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Медиуми
  Активни теми Активни теми RSS - Survivor Србија
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Survivor Србија

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 42>
Автор
Порака
Zajcef Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
TOTENKOPF

Регистриран: 16.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1252
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zajcef Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Survivor Србија
    Испратена: 04.Ноември.2008 во 22:12
Од денес на А1 се емитува Српската верзија на едно од најпознатите светски шоуа-survivor.Учествуваат 22натпреварувачи од кои 11мажи и 11жени.Натпреварувачите беа населени на Pearl Islands,Панама 80км од градот Панама Сити.Денес испадна еден од 22та играчи(на многу нефер начин според мене)Што мислите за ова шоу и кој се вашите фаворити?






П.С.Ме мрзеше да барам-доколку има ваква тема избришете ја...
Кога неправдата станува закон,отпорот станува должност....
Кон врв
Zajcef Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
TOTENKOPF

Регистриран: 16.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1252
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zajcef Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Ноември.2008 во 22:26




Кога неправдата станува закон,отпорот станува должност....
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Ноември.2008 во 22:44
ЗА ЖАЛ ФАТИВ МАЛКУ НА КРАЈОТ ОД "SURVIVOR". ИНТЕРЕСНО БЕШЕ ТОА ШТО ВИДОВ, НО НЕ ЗНАМ ЗОШТО ИСПАДНА "СТАРИОТ". КОЈА БЕШЕ ИГРАТА???
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Ноември.2008 во 22:58
Леле закон нешто е ова. Прекрасна авантура и интересно за гледање......Морам да признаам и машките и женските се бомбони трепкање ке ги видиме по неколку дена без пудра голема%20насмевка
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Evenstar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Вечен оптимист

Регистриран: 09.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3388
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Evenstar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Ноември.2008 во 17:16
Не ни гледам вакви нешта... ама ќе пробам... и тогаш ќе дадам коментар, ако не заборавам
It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Ноември.2008 во 18:44
па ова е единствено нешто што ме заинтересира од се што даваат по телевизииве........
го гледав и супер беше...........
посебно водителот ми е бонбона
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Ноември.2008 во 18:48
Originally posted by smizla smizla напиша:

ЗА ЖАЛ ФАТИВ МАЛКУ НА КРАЈОТ ОД "SURVIVOR". ИНТЕРЕСНО БЕШЕ ТОА ШТО ВИДОВ, НО НЕ ЗНАМ ЗОШТО ИСПАДНА "СТАРИОТ". КОЈА БЕШЕ ИГРАТА???

затоа што последен исплива од јахтата до брегот и немаше за него амајлија(заедно со девојката)
имаа втора шанса пак да пливаат но да си одберат кој ќе ги застапува..........
стариот сакаше сам да се избори, а девојката одбра друг во нејзино име......
стариот беше по бавен и не искористи да ја земе другата амајлија ...........и излезе од шоуто иште истиот момент
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Ноември.2008 во 19:13
Aбе ок секоја игра има правила. Така и стариот одпадна...Патем ако нема доволно сила како би издржал толку време!? Јас искрено не би се пријавила да имам 50 и кусур години. Сепак шоуво е нешто стварно одлично. А фаворит ми е Огнен јасно трепкање
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
maestro13 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 428
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maestro13 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Ноември.2008 во 20:35
Денес беше глупо. Еден одлучуваше која од девојќите ќе испадне.
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Ноември.2008 во 21:03
Сеа заврши. Леле ама ми иде на живец тој Милош аууу....само филозофира старчево лутина
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
maestro13 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 428
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maestro13 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Ноември.2008 во 21:16
Како заврши бе уште има?
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Ноември.2008 во 21:26
pa ti si se trgnal na reklamite голема%20насмевка pocnaa da gradat i se ispokaraa ko nenormalni ...toj Milosh samo jade burek изнервираност
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Ноември.2008 во 22:42
ЧОВЕКОР Е РЕАЛЕН (МИЛОШ), НЕ СЕ ФОЛИРА КАКО ОНАА НЕ И ГО ЗАПОМНИВ ИМЕТО ШТО БАРАШЕ СЕ НЕШТО ОН ДА И ОРГАНИЗИРА, А И САМАТА НЕ ЗНАЕШЕ ШТО САКА...

ПАТЕМ ШОУТО МИ СЕ СВИЃА ЕПТЕН.
КАКВИ ЛИ ЌЕ БИДАТ ЖЕНСКИТЕ ПОСЛЕ 2 НЕДЕЛИ, ИСЦРПЕНИ, ПРЕГЛАДНЕТИ, СО МЕНЗИС КАКО ДЕВОЈКАТА ДЕНЕС, СО ПОДРАСНАТИ ВЛАКНА НА НОЗЕТЕ И ПАЗУВИТЕ...


НО СЕПАК ЦЕЛТА НА ШОУТО Е НАЈБИТНА И Е СУПЕР!!
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Ноември.2008 во 22:44
да бе стварно газење%20од%20смеење за тоа со влакната голема%20насмевка бљак



иначе не само што јадеше бурек тоа Милош туку коа почна да филозофира тој во неговиот 46 годишен живот бла бла бла...
мислам алоооо....ке виш ке почне и тебе на живец да ти иде голема%20насмевка
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 42>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,406 секунди.