IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Медиуми
  Активни теми Активни теми RSS - Survivor Србија
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Survivor Србија

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 42>
Автор
Порака
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Ноември.2008 во 08:19
Ова навистина не беше фер! Значи само поради тие кланови почнаа да исфрлаат потребни луѓе. Да мислеа малце на племето немаше да го исфрлат Огнен зашто баш тој беше најјак и највеке го биваше во игрите.....милион паит се докажа, а Вања дефинитивно ме разочара лутина Тек сеа ке почнат да губат..
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
dark Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 247
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dark Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Ноември.2008 во 12:17
kako sto pocnale plameto ke im se raspadne za brzo vreme cim isfrlaat potrebni luge jas mislam deka vanja najveke zasluzuva da si odi od niv mnogu nekako mi e licemerna i ne gleda za dobroto na plemeto tuka za svoe dobro a kako poedinec taa nema sansi da opstane na pust ostrov
faster then light :D
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Декември.2008 во 14:17
за оние кои пропуштиле некоја епизода
www.survivor.rs
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Декември.2008 во 20:40
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

Ова навистина не беше фер! Значи само поради тие кланови почнаа да исфрлаат потребни луѓе. Да мислеа малце на племето немаше да го исфрлат Огнен зашто баш тој беше најјак и највеке го биваше во игрите.....милион паит се докажа, а Вања дефинитивно ме разочара лутина Тек сеа ке почнат да губат..
<div style=": ; width: 28px; height: 28px; : 1000; display: none;">


Dosta negativni izlegoa pola od ucesnicite..da se razocara covek kakvi se luge ima na svetov..a za Ogi,i samite ne se svesni kakva greska napravija..ama znaes kako vikaat..konk*rencijata e najlesno da se istera..frikovi odnosno luzeri..
Човекот секогаш треба да остане човек,без разлика со што се бави и каков успех има..
Кон врв
peeer Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Декември.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај peeer Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Декември.2008 во 16:20
s'k na poslednutu ispadna Marija. dopadna mi se toj sto Nemanja gu dade amajliju na mariju, inace ke ispadnese ona..
sto znam ova marija, malce anipaticna mi bese...
ja ti garantuju deka sve ke si dojde na mesto, kolko i da izgleda zivot s'k sranje...peeer se ke bide ok
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Декември.2008 во 16:21
mislis na maja i ja dade намигнување
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Декември.2008 во 17:50
Da na Maja i toa mu bese pameten poteg..
Човекот секогаш треба да остане човек,без разлика со што се бави и каков успех има..
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Декември.2008 во 17:54
дефинитивно намигнување
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Декември.2008 во 19:13

крајно ме разочара Вања М...кога уште го имаше Немања имунитетот со Дарио зборуваа дека нема смисла да си оди машко....во моментот кога Немања и го даде имунитетот на Маја, одма го номинираа, па дури и со гордост покажа што напишала....Стварно ме разочара, зошто ја понавам и лично и воопшто не беше таква личност..



Изменето од blackeye - 06.Декември.2008 во 19:13
Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....
Кон врв
Kali Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Storyteller

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4947
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kali Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Декември.2008 во 14:02
Krivo mi bese za Marija, povekje sakav Vanja Jelaca da izleze.

Marija e mnogu pospretna devojka od Vanja.

Ali se podzagubija Roka, ne mislite taka? Armada se karaat, ama pak deluvaat posploteni od Roka.
Кон врв
karamandi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1496
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај karamandi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Декември.2008 во 15:18
gledam od pocetok i bi sakala kerkami da ide na 5 min tamu
da vidam dali ke izdrzi 1 min a ne 5
Кон врв
doriangray Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Опсесивен компулсивец

Регистриран: 03.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1460
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај doriangray Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Декември.2008 во 16:09

Не ги следам од почеток, но барем од она што можев да го видам досега според мене подобри се Рока. Нивниот недостаток е тоа што има(ше) неколку добри натпреварувачи кои ги добиваа натпреварите, меѓутоа сега се правата некои тактики и пресметки, што може да резултира на повеќе начини... Сепак шоуте се вика Survivor и целта е да се преживее, по било која цена.

Инаку личен фаворит ми е Дарио љубов.



Don't tell me what to do 'cause I'll never be uptight like you.
Don't look at me that way 'cause I ain't never gonna change.
And if you're talking about my life you're only wasting your own time!
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2008 во 17:03
Дарио испадна послаб и од девојките...
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
doriangray Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Опсесивен компулсивец

Регистриран: 03.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1460
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај doriangray Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2008 во 21:21

Хаха, од каде пак сега ова? збунетост
Дарио е еден од најприземјените и најрационалните натпреварувачи во шоуто. Добро промислува и може да ги разграничи работите, според тоа и добро да расуди.
Успеа овојпат да го земе освои ѓерданот за личен имунитет, што посебно ме израдува голема%20насмевка.
Го обожавам!
Don't tell me what to do 'cause I'll never be uptight like you.
Don't look at me that way 'cause I ain't never gonna change.
And if you're talking about my life you're only wasting your own time!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 42>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,375 секунди.