IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Медиуми
  Активни теми Активни теми RSS - Survivor Србија
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Survivor Србија

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 39404142>
Автор
Порака
Schatzii7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unglaublich

Регистриран: 19.Октомври.2011
Локација: Lost somewhere
Статус: Офлајн
Поени: 7055
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Мај.2012 во 01:11
Se poocigledno e deka 4 mazi ke se najdat vo finale...vo narednata epizoda ja prikazaa Aleks
kako place, verojatno bidejki ne uspeala da obezbedi plasman vo finaletoтага
»Wenn ein Deutscher einen Zug ausrauben möchte, kauft er sich als erstes eine Fahrkarte.« :) (Lenin 1917)
Кон врв
Schatzii7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unglaublich

Регистриран: 19.Октомври.2011
Локација: Lost somewhere
Статус: Офлајн
Поени: 7055
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Мај.2012 во 18:13

Нема да станам змија

Чиста влегов, чиста ќе излезам

И дојде ред и на нашата омилена натпреварувачка Ава Карабатиќ да ја изрецитира својата видео порака.

Навиена како првоодделенче, таа ќе ја каже својата беседа за нејзиниот престој на островот.

Ќе нагласи дека влегла со чисто срце и дека со чисто срце ќе излезе, нема да стане змија како некои други.

Таа ќе нагласи дека е по малку наивна и дека сака да испие по една чаша вино, а понекогаш знае да црцне и по 5 ракиички, ама никогаш нема да стане лоша личност.

Ава нема да ја пропушти шансата на сите слободни момчиња да им објави дека е мома и дека не е мажена, но и дека наскоро ќе се врати во Загреб.

Погледнете го ова ремек-дело.

»Wenn ein Deutscher einen Zug ausrauben möchte, kauft er sich als erstes eine Fahrkarte.« :) (Lenin 1917)
Кон врв
Schatzii7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unglaublich

Регистриран: 19.Октомври.2011
Локација: Lost somewhere
Статус: Офлајн
Поени: 7055
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Мај.2012 во 00:27
Jas na momenti se cuvstvuvam kako Pepelashka - Ava Karabatic

Epa momci povelete na licitacija, koj nudi poveke za AVA KARABATICгазење од смеење da ja omazime konecno.
Inaku tipkava 100% vleguva vo finaleкокошка mi ide da ja opkolam so kokoshki, petli i gulabi bidejki samo od toa se plashiѓавол A mozebi i nashata GULABICA  ke zavrshi rabota.смешен

P.S utre izleguvaat Aleks тага i Martina, garant.
»Wenn ein Deutscher einen Zug ausrauben möchte, kauft er sich als erstes eine Fahrkarte.« :) (Lenin 1917)
Кон врв
Schatzii7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unglaublich

Регистриран: 19.Октомври.2011
Локација: Lost somewhere
Статус: Офлајн
Поени: 7055
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Мај.2012 во 00:32
Konecno izlezeзабаваbash ubavo shto im tekna da glasaat za nea, mislam do kade i dozvolija da stigne.
Krivo mi e sto izleze Aleks, no i bez da go pobarashe toa od plemeto ke ja izbrkaa.
Neka pobedat Vlada ili Milan да


»Wenn ein Deutscher einen Zug ausrauben möchte, kauft er sich als erstes eine Fahrkarte.« :) (Lenin 1917)
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Мај.2012 во 09:17
Ава не е во финале??? изненадување Испадна????!!! тагаизненадување
сршено срце Вистинска штета!! плачењеплазење
Кон врв
Schatzii7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unglaublich

Регистриран: 19.Октомври.2011
Локација: Lost somewhere
Статус: Офлајн
Поени: 7055
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Мај.2012 во 17:29
Prvite trojca finalisti poznati Sebastijan, Vlada i Milan.
Cetvrtiot ke go doznaeme vecerva, verojatno ke bide Nikola...od ovie trojca shto ostanaa nikoj ne zasluzuva da odi vo finale pa ni Nikolaне
»Wenn ein Deutscher einen Zug ausrauben möchte, kauft er sich als erstes eine Fahrkarte.« :) (Lenin 1917)
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јуни.2012 во 12:24
Победник според гласовите од публиката АВА КАРАБАТИЌ .... голема насмевкасреќа
 
 
 
Инаку Владимир Вуксановиќ освои 50 000 евра (ама немаше да ги освои да не беше Ава, види фото) голема насмевкаплазење
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јуни.2012 во 21:04

Ава пресече: Влада победник на VIP Survivor


Владимир Вуксановиќ е новиот победник на реалното шоу VIP Survivor и тоа токму поради Ава Карабатиќ која како фаворит на публиката го даде пресудниот глас и на Влада му донесе награда од 50 илјади евра.

-Можеби изборите за убавина се наместени, ама овде има Господ, изјави Карабатиќ која уште од почетокот на шоуто отворено ги искажуваше своите симпатии кон Вуксановиќ.


Нејзиниот глас стана решавачки откако гласањето на Големиот совет заврши со нерешен резултат помеѓу Милан и Влада кои имаа по пет гласа. Никола освои два, додека Себастијан не доби ниту еден глас.

Големото финале остана запаметено по првиот настап на Северина четири месеци по породувањето, како и по настапите на Наташа Беквалац и Тони Цетински.

сподели на Facebook

Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јуни.2012 во 01:54
Ja ne sum plavusa ama aj da prasam....Survivor zavrsi
И бричот падна на колена пред зборот:

Те преколкувам кажи како да се наострам како тебе,сакам да колам без да пуштам крв
Кон врв
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јуни.2012 во 02:00
Originally posted by mrzla mrzla напиша:

Ja ne sum plavusa ama aj da prasam....Survivor zavrsi

Заврши..."плавушо"големо гушкање
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јуни.2012 во 02:16
Ја како да немам телевозор дома
куку мајке
И бричот падна на колена пред зборот:

Те преколкувам кажи како да се наострам како тебе,сакам да колам без да пуштам крв
Кон врв
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јуни.2012 во 02:18
Демек многу интересни беа, уште за гледањесмеење
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.
Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јуни.2012 во 11:16
Да не остане незабележано во историјата на Величенствената Ава:

"Lijepo je vidjeti ženu u 40-ima,koja je kroz sve te godine sačuvala dostojanstvo i unutrašnjost svake žene,to jest da je i dalje djevica..jer u ovo vrijeme kada je sve puno zla,loših ljudi i trudnih cura prije 18-e,ona je ostala dostojna sebi i ja joj se divim..i mogu kazat,DA SU JOJ DJECA SIGURNO PONOSNA I SRETNA ŠTO IMAJU TAKVU MAJKU"


газење од смеење
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
Schatzii7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unglaublich

Регистриран: 19.Октомври.2011
Локација: Lost somewhere
Статус: Офлајн
Поени: 7055
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јуни.2012 во 12:50
Survivor без Ава не би имал никаква смисла.смеење
Туку едно само не ми е јасно. Како испадна Ава да биде фаворит на публиката кога
секоја недела како фаворит со најмногу гласови беше Владо, па на второ место Станија... значи
буквално секоја недела Владо беше прв и за на крај да излезе Ава дека има најмногу гласовизамисленост
се ми мириса дека ова со гласовите беше наместено и добро изрежирано.намигнување
»Wenn ein Deutscher einen Zug ausrauben möchte, kauft er sich als erstes eine Fahrkarte.« :) (Lenin 1917)
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 39404142>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,578 секунди.