IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Што ве привлекува повеке изглед или карактер?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Што ве привлекува повеке изглед или карактер?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678 37>
Автор
Порака
Isis Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

CATALYST

Регистриран: 19.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5871
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Isis Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Август.2007 во 23:36
имав еден дугар у клас, не беше нешто посебно убав, онака симпатичен накај грд голема%20насмевка АМА имаше таква смисла за хумор, интелигенција, комуникативност и весел карактер што најдобрите и најзгодните девојки буквално сами му се местеа.Со таков човек никогаш не би ти здосадило...а убавината некогаш е само за у витрина..како викаат има слика нема тон среќа

Кон врв
ASTRIX Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
OBSESSIVE DREAMS

Регистриран: 18.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 763
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ASTRIX Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Август.2007 во 23:54
за машко, нормално е дека изглед comes first, па тоа изгледот е прв впечаток, а тек после иде запознавање на карактер
така да , ако нема хемија од ‘прва‘ тешко дека ќе останеш доволно долго за да ја запознаеш карактерно
голема%20насмевка
Кон врв
male4ka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Шмеќерка ;)

Регистриран: 11.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1939
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај male4ka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Август.2007 во 02:46
и карактерот и изгледот се битни за да има некаква хемија мегу две личности,за мене карактерот е на прво место затоа што треба да ја осознаеш таа личност..да видиш како ке се согласувате...како ке размислувате....и да ги запознаеш сите мани,однесувања и квалитети на таа личност....според мене убавата љубов е пролазна а добрата трае вечносреќа
Love Is Not Measured By How You Feel,But How The Other Person Feels...
Кон врв
Pimp Daddy Manev Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2057
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pimp Daddy Manev Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Август.2007 во 19:08
tokmu takaсреќаi jas imam isto mislenjeсреќа
Better watch how you talk, when you talk about me...Cause I'll come and take your life away!
Кон врв
лидијана Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај лидијана Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Август.2007 во 21:59
Карактерот нормално, добриот изглед може само да те зашемети, а со времето и да го снема, но, секако мора да биде шармантен и симпатичен за да ми го привлече вниманието.
Кон врв
emkas Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 398
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај emkas Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Август.2007 во 01:19

Prvo nesto sto ne privlekuva sekogas e sekako izgledot, megutoa taa privlecnost isceznuva dokolku licnosta nema dobar karakter i ne si odgovaras onaka  na dusa.

Izgledot ( ubavinata ) e minliva rabota moze da iscezne, karakterot e ona sto ne zadrzuva kaj nekoja licnost poveke vreme, barem  jas taka  mislam.трепкање
Кон врв
Mishell_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Јуни.2007
Локација: Sweden
Статус: Офлајн
Поени: 575
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mishell_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Август.2007 во 14:17
Karakter definitivno.. Izgledot ne da ne e biten, ama za dolga vrska presuden e karakterot. Sto ke mi e lepotan ne ke go uramuvam? A i fizickata privlecnost e minliva rabota. Sto ako e ubav a karakterna nula? Posle vtoriot kiks ke mi bide antipaticen i za gledanje. 
Кон врв
Joshua_Tree Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Joshua_Tree Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Август.2007 во 21:16
Ima edna stara indiska pogovorka koja veli..izgledot kaj covek e zelen list na drvo vo mladost,a zolt i isusen bez nikakva zivost vo starost!Se e minlivo samo karakterot ostanuva....zelbata da se bide do onaa so ke te prifati takov kakov si so site mani i doblesti!
Кон врв
Mr.Trump Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 106
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mr.Trump Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Август.2007 во 19:32
И изглед и карактер.
 
Гледајте ме мене (види слика), ваков шизик со карактер, се најбољи риби ми се лепат.
 
 
голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка
You are fired!
Кон врв
superbaby Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 05.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 184
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај superbaby Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Август.2007 во 19:47
karakterot e na prvo mesto se znae :)
Кон врв
Mr.Trump Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 106
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mr.Trump Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Август.2007 во 21:40
 
Кога е така, еве една многу карактерна госпоѓица, за оние што се по карактерот. Уживајте.  голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка
 
 
 
You are fired!
Кон врв
male4ka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Шмеќерка ;)

Регистриран: 11.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1939
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај male4ka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Август.2007 во 00:22
убавото е минливо а доброто е вечно!вие преведете синамигнувањеголема%20насмевка
Love Is Not Measured By How You Feel,But How The Other Person Feels...
Кон врв
sikter Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 650
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sikter Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Август.2007 во 00:55
parite se njavazni
Кон врв
miki-li Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1176
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај miki-li Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Август.2007 во 23:09
od se po malku
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678 37>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.