IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Секс
  Активни теми Активни теми RSS - Доминантност.....
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Доминантност.....

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456>
Автор
Порака Обратен редослед
 Оцена: Оцена на тема: 1 Гласови, Просечно 5,00  Тема Пребарувај Тема Пребарувај  Опции за темата Опции за темата
lea_l Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 107
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lea_l Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Ноември.2008 во 22:38
pa najubavo bi bilo da ja nema...
da ima ramnopravnost,
ali ako veke biram, vodeckata uloga,
bi ja prifatila so zadovolstvo
Кон врв
smizlicka Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 07.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај smizlicka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Ноември.2008 во 15:37
normalno partnerot, se prepustam na negova milost i nemilost xexexe ali nekad menjame ulogu
Кон врв
mmomirovski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 15.Септември.2008
Локација: Tuvalu
Статус: Офлајн
Поени: 1219
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mmomirovski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Ноември.2008 во 05:52
Ссекогаш некој го води, или мисли дека го води, танцот ...
Кон врв
Lady Blue Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8431
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lady Blue Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Ноември.2008 во 01:28
Tocno e deka za tango se potrebni dvajca...ama sekogas edniot go vodi drugiot...barem jas taka mislam
Кон врв
Enigma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9984
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Enigma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Ноември.2008 во 23:53
Andjelina se slozuvam nekako slicno i napishav,deka i samiot zbor zvuci grubo koga stanuva zbor za sex,znaci sexot e uzivanje,i ne treba da se isli na dominantnosta,prepushti se na cuvstvata i uzivaj.......
Mojata dusha ne e pateka,da minesh i da zaminesh,mojata dusha ne e kamin da se zgreesh i da zaminesh,mojata dusha e bozji hram-vleguvash i ostanuvash tamu
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Ноември.2008 во 23:06
ќе го цитирам Анакин,по мене тоа е правилна дефиниција
,,vo vistinskiot sex, nema dominacija,,

Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
којсумјас Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4543
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај којсумјас Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Ноември.2008 во 16:52
a ne...
jebes sex bez filozofija..збунетостзбунетост
збунетостзбунетост


Изменето од којсумјас - 05.Ноември.2008 во 16:52
Кон врв
Lady Blue Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8431
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lady Blue Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Ноември.2008 во 16:45
Leleeeeee filozofiranje..... ne mu ja misli tolku...deluvaj ako si podominanten ako ne lezi si i misli mu ja  плазењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење
Кон врв
којсумјас Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4543
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај којсумјас Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Ноември.2008 во 15:53
dominantnosta vo sexot e vo apsoluten disk*rs so sexualnata aktivnost na sprotivstavenite ucesnici... 
ili potocno toa e deterministicki pristap na edna slobodoumna averzija kon sexualnata ednakvosta na polovite...
ili toa e zatvorena igra na ucesnici cija fantazija ima granici vo apsolviranata sloboda na partnerot...
ili toa e filozofija na opstojuvanje vo nametnata situacija koja podrazbira apsolutna sloboda na sexualnosta...
збунетост
a apsolutistickiot determinizam ne trpi demokratski frustracii koi samo po sebe i samo za sebe se ogranicuvacki faktor na demokratijata vo krevet...
ustvari...
jebes dominacija vo sex...
na kraj jas sum pak odozgora...
a ona odozdola...


збунетост

Изменето од којсумјас - 05.Ноември.2008 во 15:53
Кон врв
Enigma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9984
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Enigma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Ноември.2008 во 11:28
dominantnost,nekako zborot losho mi zvuci,sepak sexot e uzivanje a koj dominira i ne e vazno,vazno e uzivanjeto da e obostrano.......
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Ноември.2008 во 21:43
Никако да бидам одоздола и да одморам
Кон врв
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Ноември.2008 во 19:40
...е feelings in motion
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Ноември.2008 во 17:44
Originally posted by anakin anakin напиша:

pa vidi sexot se custvata vo dvizenjevazno da se dvizat custvata ne telatataka da ne e toa tolku vazno, ono so telatamoze da ima i prekrasen sek so mnogu malku dvizenje na telataa ogromno dvizenje na custvatai se e naj naj naj

да да спонтани а вистински чуства
Кон врв
Neptun74 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Orbiter

Регистриран: 23.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2643
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Neptun74 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Ноември.2008 во 14:27
Originally posted by Lady Blue Lady Blue напиша:

Znam jas deka sekoj se trudi da najde sovrsen partner vo seksot .....so koj ritamot i sinhronizacijata bi bile besprekorni, pa taka ne bi se primetila ni najmala razlika - bi funkcionirale kako edno, kako odlicen mehanizam..... megjutoa fakt e deka vo realnosta e vistinska retkost da se naide na nesto takvo....vo princip edniot e psiven a drugiot po aktvien ucesnik....vo ulogata na pasivni vo pogolem del se naogjaat zenite koi umeat da si lezat mirno i da cekaat partnerot da ja zavrsi rabotata.... na toa mislev go ga ja otvarav temava голема%20насмевкаголемо%20гушкање


Potpolno se soglasuvam. I so fiktivniot del, ama posebno so faktickiot... ehhhh
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.