IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - Уапсен Бајруш Сејдиу
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Уапсен Бајруш Сејдиу

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
Автор
Порака Обратен редослед
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Октомври.2008 во 19:06
a zoshto da se protestira be?

Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
Red`Black Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 25.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 845
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Red`Black Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Октомври.2008 во 19:03
vo Kumanovo ke se protestira za osloboduvanje na site obvineti :)
Кон врв
mileg Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mileg Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Октомври.2008 во 14:52
Браво за таа влада што уапси еден таков човек што ја искраде целата држава.Затоа народот одлучил да си оди таму каде што му е местото.
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Октомври.2008 во 11:42
go baraat i milo djukanovic pa nikomu nisto ..... tresla se gora , rodio se mis ..... go trgaat bajrus za da postavat svoj covek vo toj biznis ..... sjasi mujo da zajase haso голема%20насмевка
Кон врв
Karamazov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 144
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Karamazov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Октомври.2008 во 11:40
Se prasuvam, dali e Bajrus Sejdiu najkrupnata riba vo svercot i proizvodstvoto na cigari vo drzavata. kriminalot so cigarite e pocnat uste so osamostojuvanjeto na Makedonija. Ova ne e izmisleno od Bajrus. Preku nego treba da se stigne do licata B.C. i Lj.F. inaku dzabe e celata akcija.
tre, tri, tra
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Октомври.2008 во 11:38
Originally posted by Zajcef Zajcef напиша:

Уште малку ќе почнете кога ќе уапса некој џанкер со 2грама марихуана вие да отворате теми:Уште еден џанкер уапсен по заслуга на нашата влада која тргна во крстоносен поход против криминалот и покажа дека работите мора да се менуваат бла,бла,бла...
И уште ми изиграваш либерал и партиски не определена...
П.С.Прочитај го првиот пост на мирослав и потрудисе да го сватиш
 
 
“Изигравам либерал и партиски неопределена?“...газење%20од%20смеење
ОК... Нека ти биде... Толкувај ги моите постови како ти одговара... Мене ми е сеедно... Гледаш, и црвена капа дури имам...
Да го споредуваш Бајруш барабата со некој си ситен џанкер, нели е малку претерано?... Погледни колкаво богатство има ситното џанкерче, цела кумановска полиција е сменета, замешани се судии, обвинители, којзнае уште кој... За таквите сегде се крева прашина, цел Балкан го бара...
 
 
П.С. Јас не ја отворив темата, само дадов коментар...
 
Кон врв
Zajcef Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
TOTENKOPF

Регистриран: 16.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1252
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zajcef Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Октомври.2008 во 07:51
Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:

Само што Бајруш Сејдиу не е џанкер кој имал 2 грама марихуана, туку имал 15 тона цигари, имал под негова капа 50-тина полицајци, многу државни функционери, и.т.н. и неговото богатство се проценува на 50 милиони евра..
Ова е крупна, а не ситна риба.

И 1200вработени...
Во ред е уапсиле крупна риба-што сега треба да се фалиме?Во други држави ова е сосем нормално не знам зошто кај нас се крева толкава прашина?Изгледа оти криминалци еднаш на 2-3години апсат па нас ни се чини...
Кога неправдата станува закон,отпорот станува должност....
Кон врв
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Октомври.2008 во 06:36
Само што Бајруш Сејдиу не е џанкер кој имал 2 грама марихуана, туку имал 15 тона цигари, имал под негова капа 50-тина полицајци, многу државни функционери, и.т.н. и неговото богатство се проценува на 50 милиони евра..
Ова е крупна, а не ситна риба.
Кон врв
Zajcef Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
TOTENKOPF

Регистриран: 16.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1252
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zajcef Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Октомври.2008 во 22:49
Originally posted by anastea anastea напиша:

Originally posted by Zajcef Zajcef напиша:

Само така Анастеа-Остваруваме!

 

 

Што е бе Зајцеф сега проблемот?.. Што толку се изнасмеа?...

Прочитај го првиот пост на темава, ќе видиш зошто ја спомнав опозицијата...

Ако ти ги гледаш работите само црно и бело, јас не гледам така.

Ако мислам дека нешто е добро направено, тоа и ќе го кажам, без разлика дали е од влада или опозиција... и без разлика дали некој ќе ми залепи етикета.

Ич не ме тангираат такви коментари!... 

Добро ме фативте-морам да признаам дека навистина гледам црно бело-софтверот со портокалово се уште не ми е вграден...
Е сега цел на МВР е да прави вакви акции и да се бори против криминалот-тоа што МВР извршила успешна акција не е ништо чудно и не мора одма да се фалиме и да тапшаме по рамо...
Уште малку ќе почнете кога ќе уапса некој џанкер со 2грама марихуана вие да отворате теми:Уште еден џанкер уапсен по заслуга на нашата влада која тргна во крстоносен поход против криминалот и покажа дека работите мора да се менуваат бла,бла,бла...
И уште ми изиграваш либерал и партиски не определена...
П.С.Прочитај го првиот пост на мирослав и потрудисе да го сватиш

Изменето од Zajcef - 28.Октомври.2008 во 22:50
Кога неправдата станува закон,отпорот станува должност....
Кон врв
Pacifist Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јули.2008
Локација: Switzerland
Статус: Офлајн
Поени: 1618
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pacifist Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Октомври.2008 во 20:20
Originally posted by fiks fiks напиша:

e dobro be zajcev shto ne cini vo ovaa akcija na policijata?
 
pa nema nitu eden ubien...toa ne cini...trebase da se ubie nekoj za da bide uspesna akcija...neli e taka be zajce...
....INDEPENDENCE IS BETTER THAN SEX...
http://www.youtube.com/watch?v=7c7GdLlVrwo&feature=related
Кон врв
Red`Black Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 25.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 845
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Red`Black Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Октомври.2008 во 17:50
VMRO i vo youtube imat staveno
apsenje na bajrus so pesna VMRO
snimena od policija hehehhehe
 
sega ne znam cija ova policija na Makedonija
ili na VMRO :)
ke mi kaze nekoj ???
Кон врв
монте кристо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THERE CAN BE ONLY ONE

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6869
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај монте кристо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Октомври.2008 во 16:50
da vidime zatorski kazni , posle ke komentirame . 
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Октомври.2008 во 14:34
Originally posted by Zajcef Zajcef напиша:

Само така Анастеа-Остваруваме!
 
 
Што е бе Зајцеф сега проблемот?.. Што толку се изнасмеа?...
Прочитај го првиот пост на темава, ќе видиш зошто ја спомнав опозицијата...
Ако ти ги гледаш работите само црно и бело, јас не гледам така.
Ако мислам дека нешто е добро направено, тоа и ќе го кажам, без разлика дали е од влада или опозиција... и без разлика дали некој ќе ми залепи етикета.
Ич не ме тангираат такви коментари!... 
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Октомври.2008 во 12:44
e dobro be zajcev shto ne cini vo ovaa akcija na policijata?
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,235 секунди.