IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - Зошто ЉуБчо се враќа во политиката???
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Зошто ЉуБчо се враќа во политиката???

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 25>
Автор
Порака Обратен редослед
Gorazd777 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Октомври.2008
Локација: Евразија
Статус: Офлајн
Поени: 1584
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gorazd777 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Април.2011 во 11:48
Originally posted by DameMak DameMak напиша:

Originally posted by Gorazd777 Gorazd777 напиша:

...
Интересно е што сега сите оние б,лгарски членови на дпмне најмногу плукаат на него ,а од него најголема корист извлекоа.


Со тоа што ти е „интересно“ покажуваш колку малку го познаваш народниот вмровски БИТ и народната вмровска суштина.

љуБчо помисли дека е поголем од ВМРО. Помисли: „ВМРО - тоа сум јас“. Помисли: „Оваа проста маса што гласа за ВМРО ќе ја користиме јас и Снежка за своја корист.“ Помисли: „Овие будаличишта Војо, Љамбе, Валентин и жена му и еден куп други, ќе ги натерам да крадат за мене, јас никаде нема да се потпишувам, па ако некој некогаш треба да оди во затвор - тоа ќе бидат тие, а не јас.“

И БЕШЕ ОТФРЛЕН!
И ЌЕ БИДЕ ПРЕЗИРАН И ПЛУКАН ВО ВМРО КАКО БЕДНИК, ЛОПОВ И ПРЕДАВНИК НЕ САМО ДУРИ Е ЖИВ, ТУКУ И СТОЛЕТИЈА ПОСЛЕ НАС.


На празни муабети не коментирам, погледни се во душата и кажи од кога си дпмне-овец,па после да дискутираме,за тоа од каде си еднаш во еден пост имаш кажано.Да ја видиме твојата ВМР-овштина.
ВОЈНАТА Е МИР
СЛОБОДАТА Е РОПСТВО
НЕЗНАЕЊЕТО Е СИЛА
ОД ЗЕЛКА ТОРТА И ОД СЕЉАК ГРАЃАНИН НЕ БИДУВА
Кон врв
DameMak Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 617
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DameMak Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Април.2011 во 09:15
Originally posted by Gorazd777 Gorazd777 напиша:

...
Интересно е што сега сите оние б,лгарски членови на дпмне најмногу плукаат на него ,а од него најголема корист извлекоа.


Со тоа што ти е „интересно“ покажуваш колку малку го познаваш народниот вмровски БИТ и народната вмровска суштина.

љуБчо помисли дека е поголем од ВМРО. Помисли: „ВМРО - тоа сум јас“. Помисли: „Оваа проста маса што гласа за ВМРО ќе ја користиме јас и Снежка за своја корист.“ Помисли: „Овие будаличишта Војо, Љамбе, Валентин и жена му и еден куп други, ќе ги натерам да крадат за мене, јас никаде нема да се потпишувам, па ако некој некогаш треба да оди во затвор - тоа ќе бидат тие, а не јас.“

И БЕШЕ ОТФРЛЕН!
И ЌЕ БИДЕ ПРЕЗИРАН И ПЛУКАН ВО ВМРО КАКО БЕДНИК, ЛОПОВ И ПРЕДАВНИК НЕ САМО ДУРИ Е ЖИВ, ТУКУ И СТОЛЕТИЈА ПОСЛЕ НАС.
Кон врв
Gorazd777 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Октомври.2008
Локација: Евразија
Статус: Офлајн
Поени: 1584
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gorazd777 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Април.2011 во 14:17
За жал на оние од д.п.м.н.е.,ама за волја на вистината за цела држава,тој псеудоб,лгарин ја кажуваше само вистината и се она што ќе се случеше во земјата.
Интересно е што сега сите оние б,лгарски членови на дпмне најмногу плукаат на него ,а од него најголема корист извлекоа.Но треба да се каже тие постапуваат само по бугарската шема,таму историскиот дел каде соработувале со наци германија им е избришан како да не постоел,па така и овие од дпмне сакаат да го сторат истото,но пак ви велам потсетете се како се изналапавте со него.
И на крај само да видите сега овој паторот што е и кој е ќе си грицнете од.. ,но за тоа покасно.
ВОЈНАТА Е МИР
СЛОБОДАТА Е РОПСТВО
НЕЗНАЕЊЕТО Е СИЛА
ОД ЗЕЛКА ТОРТА И ОД СЕЉАК ГРАЃАНИН НЕ БИДУВА
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Април.2011 во 14:15
зошто?
што би работел друго а е толку доходовно,ем да правиш што сакаш а да не одговараш пред никого?
можеби ќе живее од неговата поезија?
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
DameMak Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 617
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DameMak Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Април.2011 во 12:07
Еве што ќе каже пропаднат политичар кој си го смени државјанството во Бугарско:

„Георгиевски: Северна Македонија е најпатриотско решение“
http://www.utrinski.com.mk/?ItemID=4CF7592CB9F67F49AEE308E1CE60387A

Си останува доследен на епитетот што го стекна откако го видовме како премиер: Лаком лопов и продадена душа (ДО ДАСКА). Би си ја продал и сопствената мајка ако му се плати добро.
ВМРОвската чиста душа го откачи ова суштество од партијата - па сега се обидува да ни продава предавнички патриотизам преку партија која нема ни 1% поддржка меѓу народот: да сме си го сменеле името во Северна Македонија.

П.С. Баш ме интересира како ќе реагираат на ова ВМРО-ДПМНЕ.
За продуваните од СДСх ич не ми е гајле, ама за ВМРО-ДПМНЕ - и тоа како ме интересира како ќе реагираат на најновата глупост од еден „мртов“ политичар.
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Февруари.2011 во 02:53
Блазе си ти да
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
DragancoLeskoec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 984
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DragancoLeskoec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Февруари.2011 во 02:52
Христо Ботев, бугарите ги имат едни од најдобрите револуционерни поети и тро бугарофил сум.

Изменето од DragancoLeskoec - 14.Февруари.2011 во 02:52
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Февруари.2011 во 02:44
А зошто ти имаш бугарски потпис ? 
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
DragancoLeskoec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 984
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DragancoLeskoec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Февруари.2011 во 02:39
Originally posted by емил емил напиша:

Originally posted by DragancoLeskoec DragancoLeskoec напиша:

Каков бугарски пасош.Љубчо Георгиевски нема бугарски пасош.
 
 

газење%20од%20смеење 
 
исто како мене газење%20од%20смеење


Емил, сериозен сум.Љубчо не е државјанин на Бугарија.

Изменето од Анастеа - 14.Февруари.2011 во 03:12
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Февруари.2011 во 02:23
Ако гледаме на тоа 30тина % од Македонците имаат бугарски пасош ... Во тие 30-тина % сигурен сум има и тука некои кои што пишат против него на оваа тема.
Е само тој ли е таков па негира народ и нација ? ? ?

Анастеа :
името и да не редам... не го сметам за политичар достоен ни за муабет, не пак за висока јавна функција.


A кој политичар според тебе е достоен за муабет , уште повеќе за јавна функција ...
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Февруари.2011 во 02:19
Originally posted by DragancoLeskoec DragancoLeskoec напиша:

Каков бугарски пасош.Љубчо Георгиевски нема бугарски пасош.
 
 
газење%20од%20смеење 
 
исто како мене газење%20од%20смеење
Кон врв
DragancoLeskoec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 984
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DragancoLeskoec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Февруари.2011 во 02:15
Каков бугарски пасош.Љубчо Георгиевски нема бугарски пасош.
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Февруари.2011 во 01:51
Ајде де и ти со тие муабети ... па овие слепците што се сега на политичката сцена барем 20% да беа како Љубчо ... ке видевме некој аир ... 
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Февруари.2011 во 01:37


Бегај бе таму! истепан
Прво, некој што ме негира како народ, ми накалемува туѓи корени, ме прави крадач на историја, сака да ми го смени името и да не редам... не го сметам за политичар достоен ни за муабет, не пак за висока јавна функција.
Второ, ми се обраќаат цревата кога (залудно) го спомнувам неговото име.
Трето, кај мене е помножен со нула (види прво и второ) и не дискутирам повеќе за него!

не%20кажувај%20никому


Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 25>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.