IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - За мажите хистијани
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

За мажите хистијани

 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
Автор
Порака
Marina_21 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2007
Статус: Офлајн
Поени: 34
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Marina_21 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: За мажите хистијани
    Испратена: 13.Октомври.2008 во 12:05
"Vie, mazite, sakajte gi zenite svoi, kako sto Hristos ja zasaka Crkvata i se predade Seba za nea,
za da ja osveti, ocistuvajki ja so vodna banja preku slovoto;
ta da ja pertstavi pred Sebe kako slavna crkva, koja nema oskvernuvanje,
ili porok, ili nesto slicno, tuku da bide sveta i neporocna.
I taka, mazite se DOLZNI da gi sakaat zenite svoi kako sto gi sakaat svoite tela;zasto koj ja saka zenata svoja, toj se saka i samiot sebesi.
Zasto nikoj nikogas ne go namrazil teloto svoe, tuku go hrani i go stopluva, kako i Gospod Crkvata......" (Efesjani 5:25-29)

DALI VAKA SE ODNESUVATE SO VASITE ZENI\DEVOJKI ILI KOGA DOAGATE DO OVOJ STIH VI SE STEMNUVA?
ZASTO AKO NE SE ODNESUVATE KAKO STO BOG BARA KE SI SNOSITE ODGOVORNOST.
Се што се случува, Бог ќе го насочи така што да испадне на добро за оние што го сакаат Бог.
Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Октомври.2008 во 12:11
Ама види Марина_21,  ти многу буквално го сфаќаш горниот стих.. тој зборува таму за жените од 1 век, а не за 21 голема%20насмевка
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
Sunny Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Fantasy girl

Регистриран: 01.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 19874
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sunny Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Октомври.2008 во 12:23
Milo moe, izgleda ovoj del ti ne si go razbral, sto ima veze ta 1vi ta 21vi, slicno ,da ne kazam isto
Пријателите се како ѕвездите. Не ги гледаш секогаш, но знаеш дека се тука некаде!    
Кон врв
LouWeed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
I AM THE KING OF ROCK&ROLL

Регистриран: 28.Мај.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13012
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LouWeed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Октомври.2008 во 12:42
Originally posted by Sunny Sunny напиша:

Milo moe, izgleda ovoj del ti ne si go razbral, sto ima veze ta 1vi ta 21vi, slicno ,da ne kazam isto


togas nemase emancipacija
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Октомври.2008 во 12:54


Изменето од maria_magdalena - 09.Февруари.2010 во 15:27
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Октомври.2008 во 12:59
Се шалев де, сакав да ја буцнам Марина за повеќе да ни пишува на форумов намигнување
Инаку да, јас баш така си ја сакам мојата жена, само она уште не знае голема%20насмевка

Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Октомври.2008 во 13:01


Изменето од maria_magdalena - 09.Февруари.2010 во 15:27
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
neo_wmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Angel of Death.

Регистриран: 29.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 660
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај neo_wmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Октомври.2008 во 13:34
Originally posted by Marina_21 Marina_21 напиша:

"Vie, mazite, sakajte gi zenite svoi, kako sto Hristos ja zasaka Crkvata i se predade Seba za nea,
za da ja osveti, ocistuvajki ja so vodna banja preku slovoto;
ta da ja pertstavi pred Sebe kako slavna crkva, koja nema oskvernuvanje,
ili porok, ili nesto slicno, tuku da bide sveta i neporocna.
I taka, mazite se DOLZNI da gi sakaat zenite svoi kako sto gi sakaat
svoite tela;zasto koj ja saka zenata svoja, toj se saka i samiot sebesi.
Zasto nikoj nikogas ne go namrazil teloto svoe, tuku go hrani i go stopluva, kako i Gospod Crkvata......" (Efesjani 5:25-29)

DALI VAKA SE ODNESUVATE SO VASITE ZENI\DEVOJKI ILI KOGA DOAGATE DO OVOJ STIH VI SE STEMNUVA?
ZASTO AKO NE SE ODNESUVATE KAKO STO BOG BARA KE SI SNOSITE ODGOVORNOST.

Јас така ја сакам мојата, за другите не знам. Можеби повеке и од себеси ја сакам.
I love Daphne Millbrook.
Кон врв
Tetratka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Септември.2008
Локација: дрвара
Статус: Офлајн
Поени: 5153
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tetratka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Октомври.2008 во 19:31
збунетоста ние шо немаме ЖЕНИ...збунетост
за секој случај - користете ГРОМОБРАН!!!

Кон врв
nemo84 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Young Modern

Регистриран: 24.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 500
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nemo84 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Октомври.2008 во 19:38
Ах...уште да беше се како во бајките.црвенеење
Кон врв
Marina_21 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2007
Статус: Офлајн
Поени: 34
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Marina_21 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Октомври.2008 во 16:17
Originally posted by EvAngelos EvAngelos напиша:

Ама види Марина_21,  ти многу буквално го сфаќаш горниот стих.. тој зборува таму за жените од 1 век, а не за 21 голема%20насмевка


A  така ли? Епа ај НЕ!
Се што се случува, Бог ќе го насочи така што да испадне на добро за оние што го сакаат Бог.
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Октомври.2008 во 16:24
Originally posted by EvAngelos EvAngelos напиша:

Ама види Марина_21,  ти многу буквално го сфаќаш горниот стих.. тој зборува таму за жените од 1 век, а не за 21 голема%20насмевка
типичен машки одговор газење%20од%20смеење
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
deshad Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1350
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај deshad Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Октомври.2008 во 16:41
Originally posted by EvAngelos EvAngelos напиша:

Ама види Марина_21,  ти многу буквално го сфаќаш горниот стих.. тој зборува таму за жените од 1 век, а не за 21 голема%20насмевка


Ахам. Сега е 21 век, векот на жените. Доминацијата е апсолутно нивна. Олеееееееееееее...
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Октомври.2008 во 16:47
Да бе ете на вести кажаа појке од мажите дури сме пиеле голема%20насмевка
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.