IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Забава, разно, игри, интима
  Активни теми Активни теми RSS - Кога вие би одобрувале бракови
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Кога вие би одобрувале бракови

 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
Автор
Порака
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Кога вие би одобрувале бракови
    Испратена: 12.Октомври.2008 во 23:55
По мене кога ја би одлучувал дали може некои двајца да стапат у брак ја вака би праел.
 - Ти бе море, шо имаш бе завршено !
 - Ја...осмо и немам уште работа, ама ќе се трудам.
 - Коа ќе најдеш, јави се и да видам шо плата земаш, а до тогаш, мрш у пичку матер !
 - Ама ние се сакаме !
 - Море сакати да проодите, иш од тука да не ве пратам на штроење !
На жените и на мажите задолжителен преглед на канал да им видат задњица и предњица, а не после да ми се влечат по лекари.
Комисија ќе доага да види домакинката шо знае да зготви, дали знае да пречека гости кога е мажот дома и кога не е, а младоженецот како барата со даљинско и колку може да се излежава и звучник ќе му се постави покрај уво со женски пискав глас да му се дере и уште многу други тестови како на пример кукла - бебе полна со мочка од непознат донатор да му моча у крило, за колку време може да смени пелени и колку е поспор се појако да му урла у фаца како сирена за авионски напад, трчање преку препреки со одврзани врвци и со торби во раце додека жена му кокетира со комшијата, дотеран да менува дихтун на глава, а да не се испрља оти го чекаат на свадба да биде кум...и такаа..


Изменето од zbunet - 13.Октомври.2008 во 12:26
Кон врв
fragola Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3829
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fragola Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Октомври.2008 во 00:15
dobro promisleno,ako ne mozes da go ukines brakot,nateraj gi sami da se otkazat od nego
I get enough exercise...just pushing my luck.
Кон врв
mmomirovski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 15.Септември.2008
Локација: Tuvalu
Статус: Офлајн
Поени: 1219
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mmomirovski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Октомври.2008 во 02:34
Originally posted by zbunet zbunet напиша:

По мене кога ја би одлучувал дали може некои двајца да стапат у брак ја вака би праел. - Ти бе море, шо имаш бе завршено ! - Ја...осмо и немам уште работа, ама ќе се трудам. - Коа ќе најдеш, јави се и да видам шо плата земаш, а до тогаш, мрш у пичку матер ! - Ама ние се сакаме ! - Море сакати да проодите, иш од тука да не ве пратам на штроење !На жените и на мажите задолжителен преглед на канал да им видат задњица и предњица, а не после да ми се влечат по лекари.Комисија ќе доага да види домакинката шо знае да зготви, дали знае да пречека гости кога е мажот дома и кога не е, а младоженецот како барата со даљинско и колку може да се излежава и звучник ќе му се постави покрај уво со женски пискав глас да му се дере и уште многу други тестови како на пример кукла - бебе полна со мочка од непознат донатор да му моча у крило, за колку време може да смени пелени и колку е поспор се појако да му урла у фаца како сирена за авионски напад, трчање преку препреки со одврзани врвци и со торби во раце додека жена му кокетира со комшијата, дотеран да менува дихтун на глава, а да не се испрља оти го чекаат на свадба да биде кум...и такаа..


Мада теоретски, и формално би можел да ти го опишам ова со изнадуени зборови, но постои таму во матично што мора да се помине пред да се стапи во брак...ама... ништо не прашуваат туку се онадуваат по тоа кафињата, каква ќе биде иднината е сега ова лепо твоето спакувано да им го испратиш таму, па ваљда некој сериозно ќе те свати.... иако супер си го напиша ова... само кој да го свати!
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Октомври.2008 во 11:31
Sekoj moze da naklepa deca i da im go zagorci zivotot, sekoj ne moze da bide onakov kakov e potreben za na zenata i decata
Кон врв
Evenstar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Вечен оптимист

Регистриран: 09.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3388
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Evenstar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Октомври.2008 во 12:18
Тебе ако те прашуваат сите, животов на земјава ќе “процвета“


Изменето од Evenstar - 13.Октомври.2008 во 12:19
It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Октомври.2008 во 12:25
Temava bese...cek da smenam...sto koga "vie bi odlucuvale ", vie ste na red da kazete
Кон врв
Evenstar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Вечен оптимист

Регистриран: 09.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3388
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Evenstar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Октомври.2008 во 12:41
Ако се прашувам јас... нема да дозволам деца од по 20 години и помали да се венчаваат... уште седат во скутот на мама, а ваму сакале да се земаат - голема љубов имало, или некоја друга причина, не е важно, само сум против затоа што не се подготвени за да имаат семејство...
без навреда на сите оние кои се земале на овие години, ама во денешно време навистина е прерано, за разлика од порано... порано било поинаку - зборувам за времето на нашите баби и дедовци, па и тоа пред нив...
It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Октомври.2008 во 12:44
E taka de аплауз
Кон врв
chuchuliga Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Мај.2006
Статус: Офлајн
Поени: 893
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај chuchuliga Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Октомври.2008 во 14:46
QUOTE=zbunet] По мене кога ја би одлучувал дали може некои двајца да стапат у брак ја вака би праел.
 - Ти бе море, шо имаш бе завршено !
 - Ја...осмо и немам уште работа, ама ќе се трудам.
 - Коа ќе најдеш, јави се и да видам шо плата земаш, а до тогаш, мрш у пичку матер !
 - Ама ние се сакаме !
 - Море сакати да проодите, иш од тука да не ве пратам на штроење !
На жените и на мажите задолжителен преглед на канал да им видат задњица и предњица, а не после да ми се влечат по лекари.
Комисија ќе доага да види домакинката шо знае да зготви, дали знае да пречека гости кога е мажот дома и кога не е, а младоженецот како барата со даљинско и колку може да се излежава и звучник ќе му се постави покрај уво со женски пискав глас да му се дере и уште многу други тестови како на пример кукла - бебе полна со мочка од непознат донатор да му моча у крило, за колку време може да смени пелени и колку е поспор се појако да му урла у фаца како сирена за авионски напад, трчање преку препреки со одврзани врвци и со торби во раце додека жена му кокетира со комшијата, дотеран да менува дихтун на глава, а да не се испрља оти го чекаат на свадба да биде кум...и такаа..
[/QUOTE]
 
газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење
Иако денеска не ми е денот баш, се изнасмеав на форумов во неколку наврати.....
Брак на млади години според мене е грешка. Денеска границите се поместени и сите побавно (подоцна) зреат. Она што порано било и се правело на 20 сега е на 30 год. возраст.
Баш летово имав можност да бидам на одмор со друштво во кое имаше еден млад брачен пар со бебе. Мајката 20 годишна. Девојчето беше - девојче, не мајка, иако се грижеше за бебето. Ама на некој дистанциран и чуден начин, зрачејки со незадоволство и фрустрација. .... таткото неколку години постар, ама сепак млад, се трудеше колку можеше во целата ситуација, ама, некако, баш испаѓаше дека младата убава самовила се претворила во исфрустрирана незадоволна жентурачица која само мрчи и дише.
Во брак се стапува кога ќе дојде време за тоа, а тоа секој си го чувствува во себе. (Има некои кои не го дочекуваат тоа чувство во животот голема%20насмевка). Се друго води кон фрустрации кои предизвикуваат луѓето да се чувствуваат несреќни.
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Октомври.2008 во 15:06
Originally posted by zbunet zbunet напиша:

По мене кога ја би одлучувал дали може некои двајца да стапат у брак ја вака би праел.
 - Ти бе море, шо имаш бе завршено !
 - Ја...осмо и немам уште работа, ама ќе се трудам.
 - Коа ќе најдеш, јави се и да видам шо плата земаш, а до тогаш, мрш у пичку матер !
 - Ама ние се сакаме !
 - Море сакати да проодите, иш од тука да не ве пратам на штроење !
На жените и на мажите задолжителен преглед на канал да им видат задњица и предњица, а не после да ми се влечат по лекари.
Комисија ќе доага да види домакинката шо знае да зготви, дали знае да пречека гости кога е мажот дома и кога не е, а младоженецот како барата со даљинско и колку може да се излежава и звучник ќе му се постави покрај уво со женски пискав глас да му се дере и уште многу други тестови како на пример кукла - бебе полна со мочка од непознат донатор да му моча у крило, за колку време може да смени пелени и колку е поспор се појако да му урла у фаца како сирена за авионски напад, трчање преку препреки со одврзани врвци и со торби во раце додека жена му кокетира со комшијата, дотеран да менува дихтун на глава, а да не се испрља оти го чекаат на свадба да биде кум...и такаа..


Доста работи држат вода...можеме да се смееме колку сакаме, ама...текстов е ГЕНИЈАЛЕН.

Поентата е идните сопружници да се запознаат добро, да се образуваат, да се вработат, да бидат спремни да превземат одговорности “ и уште многу други тестови како на пример кукла - бебе полна со мочка од непознат донатор да му моча у крилогазење%20од%20смеење, а и ова не е лошо со медицинските тестови “На жените и на мажите задолжителен преглед на канал да им видат задњица и предњица, а не после да ми се влечат по лекари.да не би отпослегазење%20од%20смеење

У ствари, кога ќе размислам, потполно се сложувам со се ова.големо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкање

големо%20гушкање



МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
fragola Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3829
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fragola Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Октомври.2008 во 16:57
Ova e kako nekoj vid vakcinacija protiv razvodi vo toj slucaj ne bi mozele da se vencaat koga ke im tekne samo zaradi zabava ili od ludost,tuku ke treba da steknat mnogu vestini i da stanat podobri na mnogu polinja za da dobijat dozvola da stapat vo brak,a so samoto toa sto vlozile trud za da ja dobijat taa dozvola brakot ke go cenat mnogu povekje.Taka ke rastat i pozdravi i posrekjni generacii...
I da dodadam deka najdobrite i najfunkcionalni idei se najcesto ovie ludite
I get enough exercise...just pushing my luck.
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Октомври.2008 во 17:06
e bas ako sakas da znaes, nie vo Las Vegas kje si se vencameсвиркање
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Октомври.2008 во 18:49
Ти виза не добиваш ! Лично ќе се погрижам за тоа ! лутина    смеење
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Октомври.2008 во 19:42
lele looooosh......ti da ne sakas jas nemazena po svetov da setam????збунетост
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,453 секунди.