IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - Како ја оценувате работата на владата?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Како ја оценувате работата на владата?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678 14>
Прашање: која влада? па зар имаме влада
Одговор Гласови Статистика
8 [12,70%]
3 [4,76%]
6 [9,52%]
0 [0,00%]
5 [7,94%]
14 [22,22%]
21 [33,33%]
6 [9,52%]
Не може да гласате на оваа анкета

Автор
Порака
Pacifist Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јули.2008
Локација: Switzerland
Статус: Офлајн
Поени: 1618
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pacifist Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Октомври.2008 во 21:41
Originally posted by miroslav_g8 miroslav_g8 напиша:

za da razgovarame za kriteriumite i kapkite voda , treba najprvin da si lojalen gradjanin na ovaa drzava .....
a zosto mislis deka ne sum...vprocem,koja bese formulata koja ja koristis ti za merenje na lojalnosta na eden drzavjanin kon svojata drzava...izlegla nekoja nova formula...i ke te zamolam da ne ja vodis temata na propast...a ovie se prvite znaci za propast na ovaa tema...
....INDEPENDENCE IS BETTER THAN SEX...
http://www.youtube.com/watch?v=7c7GdLlVrwo&feature=related
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Октомври.2008 во 21:42
a sto se odnesuva do toa dali moite kriteriumi za ocenuvanje na rabotata se potpiraat isklucivo i samo na priznavanjeto na nesto neprirodno i protivpravno , GRESIS ..... ti ne sakas da citas moi komentari dokolku ne se pisuvani i vo koi ne e spomenuvano cudovisteto koe amerika go sozdade poradi svoi interesi ......
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Октомври.2008 во 21:43
Originally posted by nema sto nema sto напиша:

Originally posted by miroslav_g8 miroslav_g8 напиша:

za da razgovarame za kriteriumite i kapkite voda , treba najprvin da si lojalen gradjanin na ovaa drzava .....
a zosto mislis deka ne sum...vprocem,koja bese formulata koja ja koristis ti za merenje na lojalnosta na eden drzavjanin kon svojata drzava...izlegla nekoja nova formula...i ke te zamolam da ne ja vodis temata na propast...a ovie se prvite znaci za propast na ovaa tema...
 
 
DA NE PREVZEMA TERORISTICKI DEJSTVIJA PROTIV DRZAVATA VO KOJA ZIVEE голема%20насмевка
Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Октомври.2008 во 21:44
Не ја нaсочувајте дискусијата во друга насока!!!
За таа проблематика имате и други теми или пак отворете нова!





Изменето од moira - 13.Октомври.2008 во 22:09
Кон врв
AlbanianGirl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Февруари.2008
Локација: Cuba
Статус: Офлајн
Поени: 495
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај AlbanianGirl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Октомври.2008 во 22:06
Intervju so eden Makedonski gragjanin za toa kolku e zadovolen od rabotata na Vladata

Interw.:"Dali ste Makedonec, Gospodine?
Gragjaninot: "Da"-odgovara.
Intervi.:"I dali ste sreken??
Gr:"Daaaaa
Int:"Zhiveete vo Mkd?
Gr:"Da, sekako, vo Skopje...
Int:"I Dali ste sreken?"
Gr:"Daaaaa
iNT:"Imate rabota??
Gr:Neeee
int:I dali ste sreken?
Gr: Daaaaa
int:Dali ste slobodni????
Gr:NEEEEE
int:I dali ste srekni????
Gr:DAAAA
int:I dali imate kukja, kola, pari, shtedenja??
Gr: NEEEEE
int:No, ste srekni???
Gr: DAAAAA
int:a Televizija imate li???
Gr:NORMALNOOOOOO.Inaku, kao bi znaela deka sum srekna?????
You think I am a devil. But only because I have lived in hell. I want to get out.
Кон врв
Pacifist Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јули.2008
Локација: Switzerland
Статус: Офлајн
Поени: 1618
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pacifist Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Октомври.2008 во 22:12

tuka si vo pravo...reklamite si go pravat svoeto...more grujo e  umen...dokazuva deka e ekonomski expert...

....INDEPENDENCE IS BETTER THAN SEX...
http://www.youtube.com/watch?v=7c7GdLlVrwo&feature=related
Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Октомври.2008 во 22:15
Marketing expert!!!
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Октомври.2008 во 22:51
masala ... sega namesto za 100 tenderot se menuva za 300 dvospratni avtobusi...

a da namesto dvospratni avtobusi obezbedese parkinzi , i da gi iscistese lentite od parkirani vozila ... nekoj ke rece, toa e rabota na gradot... moze e , ama vladata gi fatila site konci i vlece...
Кон врв
Zdravko81 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1689
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zdravko81 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Октомври.2008 во 23:12
Originally posted by Andjelina Andjelina напиша:

Но сведок сум на Отворање на нови погони за производство во Прилеп ЛЕОВ компани нов погон за производство, ВИТАМИНКА нов погон за производство за кекси, МИКРОСАМ светски познат и реномиран производител на РОБОТИКА, Во изградба е фабрика за обработка на лимени производи
Здравко бе,знаеш ли во  Леов од кога е новиот погон?
Знаеш ли дека новиот погон од Витаминка работи од минатата година?

А Микросам постои подолги години.

Здравко,па ти си прилепчанец.Зар не гледаш дека Прилеп умира?

Уште еднаш се потврдува праксата на оваа влада да фрлаат лопати и да сечат ленти на стари погони само пресно варосани

Па до кога ли ќе се правиме слепи при очи?

И на крај потполно се сложувам со ЗЕНМАСТЕР

Груевски зема три  ти дава едно и пушта реклама за тоа едното дека остварува . Какков народ таква власт .

пуста шминка,на сите ни ги замачка очите


ПОгонот на леов е од лани, да ама и лани беше на власт ВМРО ДПМНЕ, А и погонот на Витаминка е од лани, каква коинциденција, А бизнис елитата што склучуваше договори за зголемен извоз за Австралија, за Америка ... неможеш да негираш дека работите се сепак подобри во однос кога беше Пирганот градоначалник. Тргни само од изгледот на градот. Неможе само да се обвини власта чоече. Шо да ти прај власта ако не ти се работи. Имам еден пријател кој е сопственик на една перална, и ми се пожали дека неможе да најде луѓе да му работат за 10.000 ден. месечна плата, не бара ни образование ни лепота, бара само да работи тој човек 6-7 саати дневно, и знаеш што? Не му се нафаќале да работат, тешко им било. Па срце, ако работиш ќе имаш а ако не работиш нема да имаш.
Земи кредит од 3000 Евра, направи си свој бизнис план, ќе добиеш и субвенции и стручна помош, и наместо да се жалиш дека ништо не ти се сменило во Прилеп, ТИ СМЕНИ НЕШТО срце мое      И уште нешто, не сум Прилепчанец, и Прилеп не умира, градот живее и ќе живее. Само ете мора да има и понекој скептик. Ако така само тие што работат за градот ќе имаат причина повеќе да работат со поголем КЕФ
Луѓето имаат избор, но важно е да се држат до тој избор
Кон врв
Zdravko81 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1689
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zdravko81 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Октомври.2008 во 23:16
zbunet:...овој здравко ќе ме зафркнеше...за малку да се преселам у Прилеп...па дајте бре стабилни информации, не вака да ми праите тага


--------------------------------------------------------------------------
ти бе, збунет, шо се исплаши бе наеднаш

Изменето од moira - 13.Октомври.2008 во 23:30
Луѓето имаат избор, но важно е да се држат до тој избор
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Октомври.2008 во 00:18
Здравко,едноставно морам да те прашам нешто(извинете,вон тема можеби сум)
погоните во витаминка и леов велиш дека се од лани,па што ..... тогаш пак да сечеме ленти,кога лани сме ги пресекле веќе еднаш
некој погоре рече,ако не е телевизијата немаше да знаеме дека сме олку среќни
Јас сум Прилепчанка,си го сакам градот...и срце,работам,не сум од џабелебојадците.Ама Здраве бе,не е толку розово како што ти си раскажал...еве и Збунет ќе го збунеше за малку...
Муабетот ми беше,оваа влада мнооооогу се рекламира.А ако владата работи толку добро што ќе и се реклами.Дајте да го почувствуваме нејзиното добро работење
За да спроведуваш некој закон треба да створиш услови за тоа.Не може да ме казнат за фрлена хартија кога низ Прилеп нема корпи за отпадоци(освен оние минијатурните кои немаат дно).Стално ли ѓубрето ќе го носам во џеб...или подобро да си купи секој своја корпа и да си ја носи на грб,да не ја ставаме владата на арч.Не,немој да ми речеш дека хулиганите ги кршат,нека ги казнуваат нив,а не мене што отпадоците ги носам по џебови и тоа одамна
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Октомври.2008 во 03:18
Ај малку со бројки, не само на памет да зборуваме. Ова е извештај од Народна Банка на РМ од март 2008 за основните економски индикатори:
                                                           
                                                                ’93             ’97               ’07
 
БДП                                                       -7,5%          1,4%             5,1%
Инфлација (декември/декември)         229,6%          4,5%             6,1%
Инфлација (просек)                             349,8%         4,4%             2,3%
Индекс на цени на мало (просек)        349,8%          4,4%            2,6%
Стапка на невработеност                     27,7%           36%            34,2%
Извоз на стоки (милиони $)                1.055,3         1.236,8         3.349,5
Увоз на стоки (милиони $)                  1.012,5         1.623,1         4.976,5
Трговски биланс (милиони $)                   42,8         -386,3         -1.627,0
Салдо на тековна сметка на биланс
на плаќања (% од БДП)                            -3,3            -7,7             -3,0
Девизни резерви (милиони $)                123,2          258,7          2.239,6 
Покриеност на увоз со дев. резерви          1,2             1,6              4,7
 
Само 3 години, колку за репер. Според показателите за најлош период е прогласен периодот 1992-1998 година. Да не се потсеќаме на криминалната приватизација, нема пандан за неа.
Владата на Груевски е најуспешна влада што до сега сме ја имале, без разлика дали сакаме или не да го признаеме тоа. Бројките кажуваат нешто друго, ако баба лаже - трап не лаже... Да кажеш дека оваа влада е најлоша до сега треба или да си слеп или голем инаетчија... Е сега што овие претходните биле катастрофа, па и просечниот Груевски спрема нив изгледа добар, не е он крив за тоа...
Политички одлуки има доста за критикување: коалиција со ДУИ, предвремените парламентарни избори, (можеби) избрзаната одлука за признавање на Косово... Начинот на работа, саморекламирањето, недоследност во спроведувањето на некои закони... да не должам... има уште многу негативности...
Се на се, од мене имаат една тројка... или 3+...
Кон врв
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Октомври.2008 во 14:17
Originally posted by butel2 butel2 напиша:

masala ... sega namesto za 100 tenderot se menuva za 300 dvospratni avtobusi...

a da namesto dvospratni avtobusi obezbedese parkinzi , i da gi iscistese lentite od parkirani vozila ... nekoj ke rece, toa e rabota na gradot... moze e , ama vladata gi fatila site konci i vlece...


Еј дајте сега не зборете така, па на крај крајава Владата неможе да ја работи работата на градот..за тоа си има градоначалник,а гледам нашиов градоначалник што направи додека беше на власт...само крадеше, ништо друго.
И паркинзи и да сакаш неможе да се обезбедат, зошто во Градов не се гради плански, туку на прдеж места, наместо да излегуваат паркинзи(мали големи не е битно) излегуваат облакодери....згради.....ама паркинзи наоколу нема..
Зошто градот тој простор не го предвиде за паркинг, зошто дава дозволи на таквите простори да се градат хациенди и згради и, друго знаете ли колку простор од градот е зафатен од дивоградби, каде е градот тука да си ја врши работата...
Нешто Трифун спие.

Изменето од Vladimir88 - 14.Октомври.2008 во 14:21
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Октомври.2008 во 18:25
Да кажеш дека оваа влада е најлоша до сега треба или да си слеп или голем инаетчија

ne treba da si slep ni inaetcija.... ubavi se brojkite sto si gi iskopirala , ama litar maslo lanskoto leto bese 50 den, ova leto 100 , i toa e inflacija 2,3% ? prasaj se dali sega mozes da go kupis so 1000 denari ona sto mozese lani i kolku od toa sto se kupuvalo lani moze da se kupi sega... a dali platite se zgolemeni? za namaluvanje na nevrabotenosta kako brojka vo zavodot , postojat iljada pricini zosto lugje se brisat od evidencija, od koi 90 % ne e poradi vrabotuvanje ..

a mozebi i navistina treba da si slep, kako vo vicot na Albanian girl i da vikas deka si sreken iako nemas ni osnovni raboti za normalen zivot.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678 14>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.