IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - Како ја оценувате работата на владата?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Како ја оценувате работата на владата?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 14>
Прашање: која влада? па зар имаме влада
Одговор Гласови Статистика
8 [12,70%]
3 [4,76%]
6 [9,52%]
0 [0,00%]
5 [7,94%]
14 [22,22%]
21 [33,33%]
6 [9,52%]
Не може да гласате на оваа анкета

Автор
Порака
zenmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Interceptor

Регистриран: 05.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4262
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zenmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Октомври.2008 во 19:54
Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:

Originally posted by zenmaster zenmaster напиша:

Груевски зема три  ти дава едно и пушта реклама за тоа едното дека остварува . Какков народ таква власт



Неее тоа Бранко го правеше...
Во секоја фамилија рече дека ќе има најмалку по еден вработен, тоа и го направи, ама само кај оние фамилии кои имаа по двајца вработени, направи и тие фамилии да имаат само по еден вработен.

 

Ako imas nesto da kazes u vrska so citatot OK ! Sea me teras da go branam Crvenkovski so toa so ke treba da dokazam deka on ne pravel taka .
Poentata na mojot komentar e deka so reklamiranje kolku mi e ubavo a pri toa ne sum svesen nekako me vregja celata taa rabota .

Seledniot pat koga ke kazam nesto protiv tvojot IDOL gleaj da bides u kontekst .



[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Октомври.2008 во 19:57
И малку беше се туку ни ги натоварија на врат и патриотските фискални,кои патем паднаа на уставен суд,ама не е важно,битно беше да се соберат парите
секој купувач купува онаму каде му дозволува џебот.на никого не му е битно колку македонски производи купил .само на Груевски му беше битно да направи уште една пљачка со покритие
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Октомври.2008 во 20:04
Цитирај Ako imas nesto da kazes u vrska so citatot OK ! Sea me teras da go branam Crvenkovski so toa so ke treba da dokazam deka on ne pravel taka . Poentata na mojot komentar e deka so reklamiranje kolku mi e ubavo a pri toa ne sum svesen nekako me vregja celata taa rabota .Seledniot pat koga ke kazam nesto protiv tvojot IDOL gleaj da bides u kontekst .




Не бе не те терам да го браниш Црвенковски, ние си разговараме тука, ова на крај крајава ова е форум тука или што е......
Со една реченица, не се пали до толку...( ова е само форум и дебати, ти ако се палиш на секоја реакција овака, каде ќе ти биде крајот.
А за тоа дека Груевски бил мој идол, нема врска, јас немам идоли... пред се сум реален и искрен и знам каде згрешил Бранко, а каде згрешил Грујо..
Јас немам идоли во земјава, јас гледам само од ден на ден како да се прехранам, ме боли уво за политичкава елита....
Само интересен ми е овој народ, 17 години и гледам уште бројот на овци не се намалил, сеуште сме си 2 милиона овци....
Корекција..
FYR-Овци што би рекол еден мој пријател.

Изменето од Vladimir88 - 12.Октомври.2008 во 20:06
Кон врв
zenmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Interceptor

Регистриран: 05.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4262
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zenmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Октомври.2008 во 20:07
Zosto go izbrisa ona da ne se palam " ko mlad majmun "?
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">
Кон врв
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Октомври.2008 во 20:09
Originally posted by zenmaster zenmaster напиша:

Zosto go izbrisa ona da ne se palam " ko mlad majmun "?


За да не се навредиш де, гледам дека си премногу осетлив, јас обично со сите така се зафркавам.... ама ајде го избришав да не го сметаш тоа за навредливо...

Изменето од Vladimir88 - 12.Октомври.2008 во 20:09
Кон врв
zenmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Interceptor

Регистриран: 05.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4262
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zenmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Октомври.2008 во 20:15
Epa dzabe go izbrisa . Ako si sobral hrabrost da go napises ostaj go .
So mene ne mozes taka da se zafrkavas . Ako nekogas sosema slucajno se zapoznaeme ke ti objasnam nekoi raboti.....ako ne togas  si k*rtulil
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">
Кон врв
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Октомври.2008 во 20:23
Originally posted by Andjelina Andjelina напиша:

И малку беше се туку ни ги натоварија на врат и патриотските фискални,кои патем паднаа на уставен суд,ама не е важно,битно беше да се соберат парите
секој купувач купува онаму каде му дозволува џебот.на никого не му е битно колку македонски производи купил .само на Груевски му беше битно да направи уште една пљачка со покритие


Па види, за фискалните и не е толку лошо тоа, и за Кирилицата законот пример, можеш да кажеш дека законот за алкохолот е катастрофа невидена...... со тоа ќе оди државата уште повеќе во минус...
И дека троши оваа влада премногу на реклами, троши, исто така си во право..
Само знаеш, кога ќе ми рече некој Груевски само пљачкал а другиве биле светци абе ми се превртуваат цревата во стомаков...
А што велиш за Бранко и СДСМ? Јас знам дека мајка ми на улица остана благодарение на СДСМ, а не благодарение на Груевски.....
Само ако, малку му е на овој народ.... FYR- овци..
А после тоа се лутиме кога некој од страна граба(а погодете кој од страна граба)...
А пусто Македонче секогаш гледа да се изеде со друго Македонче, што би рекле да се изедеме меѓусебно.
"Те ВМРО биле добри, те СДСМ биле добри.." а кога ќе видиш, ниту еден од нив не е добар...
Оваа влада пример , еве ќе ви кажам јас мислам дека повеќе направила од претходните влади, ама НЕ Е ДОВОЛНО....
И оваа влада е некако килава...премногу ветуваат, а премногу малку исполнуваат... но ајде барем нешто од нешто оди напред, не тапкаме во место..добро за тоа не викам не...
Но треба да се работи со побрзо темпо.... не овака испаѓа дека не си стојат на ветеното...премногу ветуваат..повеќе ветуваат, помалку работат.....
Само ај ќе видиме кога ќе истече мандатот на Груевски да видиме каде ќе биде државава....
Бараше 61 пратеник, го доби, доби се што бараше, другото останува на него и на неговиот тим.
Кон врв
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Октомври.2008 во 20:24
Originally posted by zenmaster zenmaster напиша:

Epa dzabe go izbrisa . Ako si sobral hrabrost da go napises ostaj go . So mene ne mozes taka da se zafrkavas . Ako nekogas sosema slucajno se zapoznaeme ke ti objasnam nekoi raboti.....ako ne togas  si k*rtulil



А што ќе ми објасниш на пример?


Изменето од Vladimir88 - 12.Октомври.2008 во 20:25
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Октомври.2008 во 20:55
"мед и млеко" ќе ни биде со било која влада........
нормално они ќе го илапаат медот,за нас млекцето колку да не заташкаат да не се буниме многу
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Октомври.2008 во 21:16
i toa mleko vo prav ... uvoz od kina ... na sto go povlekoa poradi stetnite sostojki голема%20насмевка
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Октомври.2008 во 21:18
a rabotata na vladata e za pozdravuvanje ... dosega storija za albancite povekje i od samata vlada vo albanija ..... samo uste da go izglasaat zakonot za " borcite " na ona , i mislam deka slednive 6 meseci nema da imame nikakvi problemi .... so niv голема%20насмевка ...... dodeka ne im padne nekoe novo baranje na pamet ............normalno ......
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Октомври.2008 во 21:52
eve gledam na "Alfa" nekoja debatna emisija... i sto ke kaze predstavnikot na VMRO , kako veronaukata vo ucilistata drzavnite praznici Bogorodica i Bajram gi spolotuvaat makedoncite i albancite....

kako moze da splotat koga makedoncite odat kaj pop, albancite kaj odza na veronauka i sekoj uci deka negovoto e vistinskoto...
kako moze da splotat koga Bajram e samo eden neraboten den za makedonskiot vernik, Bogorodica isto za albanskiot vernik , irealno e pravoslavniot da go slavi bajram i cuvstvuva kako praznik i obratno...

i uste ja posocuva Amerika kako zemja so visoko moralno naselenie...

kakva vlada.... da ni pozavidat site

Изменето од butel2 - 12.Октомври.2008 во 22:01
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Октомври.2008 во 22:39
Originally posted by Andjelina Andjelina напиша:

Но сведок сум на Отворање на нови погони за производство во Прилеп ЛЕОВ компани нов погон за производство, ВИТАМИНКА нов погон за производство за кекси, МИКРОСАМ светски познат и реномиран производител на РОБОТИКА, Во изградба е фабрика за обработка на лимени производи
Здравко бе,знаеш ли во  Леов од кога е новиот погон?
Знаеш ли дека новиот погон од Витаминка работи од минатата година?
А Микросам постои подолги години.
Здравко,па ти си прилепчанец.Зар не гледаш дека Прилеп умира?
Уште еднаш се потврдува праксата на оваа влада да фрлаат лопати и да сечат ленти на стари погони само пресно варосани
Па до кога ли ќе се правиме слепи при очи?
И на крај потполно се сложувам со ЗЕНМАСТЕР
Груевски зема три  ти дава едно и пушта реклама за тоа едното дека остварува . Какков народ таква власт .
пуста шминка,на сите ни ги замачка очите



ох...овој здравко ќе ме зафркнеше...за малку да се преселам у Прилеп...па дајте бре стабилни информации, не вака да ми праите тага
Кон врв
Ravnogorac..4 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ravnogorac..4 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Октомври.2008 во 08:36
Премногу пари се трошат за рекламни спотови, но парите не се најголем проблем, проблемот лежи во автоцензурата на мадиумите која следува потоа.
Министерот за надворешни работи тотален промашај.
Министерот за Земјоделие полн погодок.
Климата за нови врабутувања мизерна, знам дека ова ќе звучи како обично клише, но верувајте ми дека доколку немате партиска книшка не конк*рирајте на огласи во администрацијата.
Срамота е одредени членови на владата и парламентарци да поседуваат бугарски пасош.
И нормално она што најмногу ми пречи е квази патриотизмот кој се покажува за спорот со името. Доколку имаат цврст став тоа нека го покажат и во преговорите, а не тука пред нас глумат лудило а кога преговараат нема ништо од тоа.
И еве еден предлог до владата:
Сведоци сме на секојдневна кампања за високо опбразование при што владата ја стимулира омладината да запише факултет, примерите кој ги давате во спотот се мизерни, доколку сакате да се подигне процентот на високо образовани вработете ги сите кој имаат завршен факултет и со самото тоа ќе ги стимулирате младите да студираат, но моменталната ситуација е тотално спротивна и во администрација се вработуваат луѓе по партиски клуч, и со самото тоа трпи администрацијата, граѓаните и на крајот Македонија.
Сума сумарум, освен признавањето на Косово, популизмот и вработувањето по партиски клуч, немам друга поголема замерка, .... а да .... казните кој ги воведовте за фрлање разни отпадоци не ви е добро разработена бидејќи ги немате основните услови за нејзина реализација а тоа е КАНТИ ЗА ОТПАДОЦИ.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 14>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,539 секунди.