IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Дом и градина
  Активни теми Активни теми RSS - Цвеќе
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Цвеќе

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 32>
Автор
Порака
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2006 во 16:00
Originally posted by kokomoko81 kokomoko81 напиша:

ne .....Maja ,,,,,treba da bide pogodena situacijata ....zamisli ....na rabota .....so koleskite ,,,si pravite muabet ,,,,,lele mojov ....lele ama me nervira .....i naednass vleguva k*rur so edno cvekke ....pa sto znam.....ona obicno .......a zamisli ............vleguva buket niz vratata ......ne se gleda toj stogo nosi ,,,,,i vika gospogjica Maja ...i koleskite samo lelelelelelelelelel a ti crvena ....znacci kolku pogolemo tolku ubavo ......a za doma da posle rabota edno cvekke .........a znaess zosto cvekketo e ubavo za zenite i tolku go posakuvaat ???
Sum imalavakvi momenti, vleguvam vo kancelarija i stojam pred kup cvekinja, a jas zbuneta ne znaev koj seto toa go pratil...bese prekrasno navistina.Potoa da dechkoto sto gi rasnesuva buketite me ima stapisano taka pred vrata vo Italija.Sepak bev pogodena onaka prijatno od lichnost koja znaeshe seto ova da go napravi, moze ova mu bese nego najjako oruzje , no veruvaj uspeja i me osvoi.Sega e veke moj verenik :)
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
elena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 804
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај elena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Август.2006 во 17:01
Svetot e simbolot na ljubovta

...se ona sto ne e zapisano, kako nikogas da ne postoelo...
Кон врв
Julija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Julija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Август.2006 во 17:50
Originally posted by marco_antony marco_antony напиша:

moram da priznam deka nekako ne me biva so cveke da odam doma...
no za vnimanie me biva... :)

Eden vic:

Nekoj MAZ otisol doma....
I koga vlegol vo hodnikot videl deka ima prasina na ogledaloto... i se razmisluval sto da napravi:
1. moze... da se razvika (sto cesto biva)....
- sto e ova....
- za nisto ne te biva....
- ajde krpata i brisi....
I vo ovoj slucaj toj ke bide MAZ.

2. moze... da zemi krpa i sam da ja zabrise prasinata... efikasno... no ke se oseka kako PAPUCAR!

3. moze i treto ... da napise na ogledaloto so prst:
- TE SAKAM!
i da ceka da vidi sto ke stane...

Sekoj maz neka si izberi moznost na deluvanje...
a sekoja zena neka zamisli sto najmnogu i odgovara...
:)


Originalen pristap :))
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Август.2006 во 20:32
marco_antony ubavo napishano,ostanuva samo da odbereme na koj sto mu odgovara kakov pristap bi odbral :)
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
oblachinja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Март.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 4990
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oblachinja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Декември.2006 во 20:28
Ne e po cveketo..za tolku vreme nikogas ne mi kupil cvekeEmbarrassedmozda odamna saksiskoLOLno vcera dojde i mi donese zlaten prsten...prekrasen prsten,dve srca od belo i zolto zlatoEmbarrassedznaci ne e po zborovite i cveketo,no e po zlatoto izgleda Hug
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Декември.2006 во 20:32
Originally posted by beleg beleg напиша:


   <!-- Start Member Post -->
   <div ="msg" style="overflow: auto; : left;">
   Ne e po cveketo..za tolku vreme nikogas ne mi kupil cvekeEmbarrassedmozda odamna saksiskoLOLno vcera dojde i mi donese zlaten prsten...prekrasen prsten,dve srca od belo i zolto zlatoEmbarrassedznaci ne e po zborovite i cveketo,no e po zlatoto izgleda Hug

   
Beleg ti imash prekrasen partner, pol so ljubov i razbiranje

[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
napoleon Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Октомври.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 169
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај napoleon Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Декември.2006 во 21:25
NEMA POTPIS
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Октомври.2008 во 01:49
сакам цвеќиња.....и имам неколку само мои
сум добила ама не природно,изработено е како од дробени срчи и убаво е
сепак повеќе сакам на поклон цвеќе во мал цреп....
затоа што повеќе ке ми трае од букетот
Кон врв
olivertez1988 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 21.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај olivertez1988 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Октомври.2008 во 03:45
KAKVI CVEKINA SAKAS NAJPOKE SRCE
Кон врв
Irenica Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
SIC ITUR AD ASTRA!

Регистриран: 20.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Irenica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Октомври.2008 во 05:05

Јас ги сакам најмногу тогаш кога најмалку ги очекувам !

П.С.-Па на мсн колку мнооооооогу често добивам нова сликичка со гербери!
И тоа се важи ,нели?
Понекогаш токму она што го бараш е она што не можеш да го видиш!
Кон врв
LouWeed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
I AM THE KING OF ROCK&ROLL

Регистриран: 28.Мај.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13012
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LouWeed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Октомври.2008 во 08:41
abe ne e fintata da gi kupis......fali kikot koga te brkat niz nekoja gradinka...kako kriminalec
Кон врв
fragola Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3829
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fragola Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Октомври.2008 во 13:16
Sakam cvekjinja(samo ne saksiski i kaktusi) i da ne mi gi nosi otkako ke me umre.
I get enough exercise...just pushing my luck.
Кон врв
Evenstar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Вечен оптимист

Регистриран: 09.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3388
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Evenstar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Октомври.2008 во 13:39
Originally posted by LouWeed LouWeed напиша:

abe ne e fintata da gi kupis......fali kikot koga te brkat niz nekoja gradinka...kako kriminalec


It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.
Кон врв
Evenstar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Вечен оптимист

Регистриран: 09.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3388
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Evenstar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Октомври.2008 во 13:40
Сакам цвеќиња... која жена не сака?!
Само без претерување молам!
It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 32>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 1,281 секунди.