IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Дом и градина
  Активни теми Активни теми RSS - Цвеќе
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Цвеќе

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 32>
Автор
Порака
maja 30 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 13.Август.2006
Локација: Slovenia
Статус: Офлајн
Поени: 271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja 30 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Август.2006 во 23:39
moram da se pofalam ponekogaš duri i jas ostanuvam zaprepastena Skoro dobiv cveće pred 4 do 5 dena ama nemaše nikakva pričina i toa ogromen buket.Edno golemo blagodaram i ušte mnogu pofalbi za takvite maži 
Кон врв
Dana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 3018
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Август.2006 во 23:42
Originally posted by boli glava boli glava напиша:

Originally posted by Dana Dana напиша:

Koga vo najobicen den nekoj ke ti dade nesto, bilo cveke ili kocka cokoldao, znaci te misli, a ona, poklonuvanje radi reda ic ne go postuem..

De be Dano stvarno me iznenaduvas,cudno e sto nekoj ne te omazi do sega,kaj im bile ocite
 
Ti izgleda si naviknat na devojcinja koi baraat oficijalna paznja na odreden datum, koi moraat da bidat zapazeni zasto ne sme sami vo opstestvoto, bla.. bla..  Bespredmetno i nepotebno..
Love like an angel, make love like a devil. [IMG]http://i73.photobucket.com/albums/i215/enatara/eyer.gif" />
Кон врв
boli glava Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај boli glava Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Август.2006 во 23:45
Originally posted by Dana Dana напиша:

Originally posted by boli glava boli glava напиша:

Originally posted by Dana Dana напиша:

Koga vo najobicen den nekoj ke ti dade nesto, bilo cveke ili kocka cokoldao, znaci te misli, a ona, poklonuvanje radi reda ic ne go postuem..

De be Dano stvarno me iznenaduvas,cudno e sto nekoj ne te omazi do sega,kaj im bile ocite
 
Ti izgleda si naviknat na devojcinja koi baraat oficijalna paznja na odreden datum, koi moraat da bidat zapazeni zasto ne sme sami vo opstestvoto, bla.. bla..  Bespredmetno i nepotebno..

E pa znaes zosto ne igraat zmurki devojkite posle 22-ta godina??
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2006 во 08:44
Постојано добивам такво внимание, дали од пријатели, колеги, сакана личност родител итн..
Лугето кои ме познаваат доволно добро знаат дека јас скинато цвеке не поднесувам..Така да буквално се мрштам кога ке добијам цвет од некој што ме познава и тоа скинат..Тоа за мене е веќе мртво нешто.. Тие што ме познаваат знаат дека повеке ке се израдувам на мала саксија или било што да ен е скинато, а го има истиот момент на радост..
Така да тоа воопшто не ми значи нити ме радува..
Вниманието или подарокот може да биде и сасвим нешто друго.
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2006 во 08:56
moram da priznam deka nekako ne me biva so cveke da odam doma...
no za vnimanie me biva... :)

Eden vic:

Nekoj MAZ otisol doma....
I koga vlegol vo hodnikot videl deka ima prasina na ogledaloto... i se razmisluval sto da napravi:
1. moze... da se razvika (sto cesto biva)....
- sto e ova....
- za nisto ne te biva....
- ajde krpata i brisi....
I vo ovoj slucaj toj ke bide MAZ.

2. moze... da zemi krpa i sam da ja zabrise prasinata... efikasno... no ke se oseka kako PAPUCAR!

3. moze i treto ... da napise na ogledaloto so prst:
- TE SAKAM!
i da ceka da vidi sto ke stane...

Sekoj maz neka si izberi moznost na deluvanje...
a sekoja zena neka zamisli sto najpoveke i odgovara...
:)
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2006 во 11:40
Cveketo i knigata za mene se najubavi pokloni... Julija ubavo kaza , vazno e vnimanieto , licno mene poubavo mi e koga ke dobijam eden cvet otkolku ogromen buket
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2006 во 11:42
Нејкам букети ни цветче ни ништо кога е скинато.. НО ме потсети на тоа дека ми поклонуваат книги наместо цветчиња
Кон врв
Antiqua Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1790
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Antiqua Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2006 во 11:54
Jas sum klasicen tip i pagam u nesvest koga ke dobijam buket! Posebno ako go dobijam neocekuvano i bez povod!
Veni Vidi Vici
Кон врв
kokomoko81 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1363
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kokomoko81 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2006 во 12:05
e da  i jas kako masko bi pagjal vo nesvest ako dobijam buket .........no nekako za da dobiete buket mnoguuuuuuuuu raboti treba da bidat podredeni........se da bide ok.................a inacce lele kolku sakam buket .........ali za da i go pratiss na sakanata dodeka e na rabota .......pred site kolegi ..........aufffff.........
......
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2006 во 15:19
Za mene nema podobar podarok od eden cvet,znam deka pri izbrorot na cvetot mislel na mene so golema ljubov za toj da mi se dopadne da bide cvet so koj ke mi kaze se bez da govori, isto i so cvetot od nekoja gradina..
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
kokomoko81 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1363
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kokomoko81 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2006 во 15:21
ne be Maja ......ogoromen buket ,,,,,,,nemoj da bidess skromna .,.....ogromen na primer so 100 ruzzi ....lele
......
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2006 во 15:48
Da sum dobila i rozi koi bile 101 no sepak so dobieniot eden cvet mi se slucilo da ostanam bez zbor, da mi zatreperi srceto da go slusam samo ritamot na srceto a da nemam sto da kazam:)
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
kokomoko81 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1363
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kokomoko81 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2006 во 15:52
ne .....Maja ,,,,,treba da bide pogodena situacijata ....zamisli ....na rabota .....so koleskite ,,,si pravite muabet ,,,,,lele mojov ....lele ama me nervira .....i naednass vleguva k*rur so edno cvekke ....pa sto znam.....ona obicno .......a zamisli ............vleguva buket niz vratata ......ne se gleda toj stogo nosi ,,,,,i vika gospogjica Maja ...i koleskite samo lelelelelelelelelel a ti crvena ....znacci kolku pogolemo tolku ubavo ......a za doma da posle rabota edno cvekke .........a znaess zosto cvekketo e ubavo za zenite i tolku go posakuvaat ???
......
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2006 во 15:55
Зависи, мене секој ден скоро ми испорачуваат букет цвеќе.. скинато
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 32>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.