IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Хардвер и софтвер
  Активни теми Активни теми RSS - C++ / C Програмирање
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

C++ / C Програмирање

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 56789 12>
Автор
Порака
 Оцена: Оцена на тема: 1 Гласови, Просечно 5,00  Тема Пребарувај Тема Пребарувај  Опции за темата Опции за темата
Flix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Клабинг

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Flix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Септември.2009 во 12:23
Originally posted by agent_007 agent_007 напиша:

Ako moze nekoj od vas da mi kaze kako da gi zemam knigite na pdf od internet za C++ programiranje.
Eve go i mojot e-mail macedonia-eu@hotmail.com


Оди на www.mininova.net и напиши c++ books и ќе ти излезат преземиги.намигнување
Кон врв
agent_007 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 31
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај agent_007 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Октомври.2009 во 17:12
Blagodaram sto mi kaza, no jas baram kniga za da mi pomogne za programiranje bidejki sum pocetnik.
Ve molam ako sakate da mi pomognete da mi ja kazete web stranicata za simnuvanje na kniga za C++.
Odnapred blagodaram Krste

Изменето од agent_007 - 08.Октомври.2009 во 17:12
Кон врв
naemnik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Ноември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 658
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај naemnik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Ноември.2009 во 11:12
Originally posted by agent_007 agent_007 напиша:

Blagodaram sto mi kaza, no jas baram kniga za da mi pomogne za programiranje bidejki sum pocetnik.
Ve molam ako sakate da mi pomognete da mi ja kazete web stranicata za simnuvanje na kniga za C++.
Odnapred blagodaram Krste


Eve Krste, tuka mozhesh da gledash i simnuvash knigi:

C++ Knigi, klikni tuka!
Кон врв
agent_007 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 31
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај agent_007 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Ноември.2009 во 23:44
Ima li kniga za C++ na makedonski jazik - za pocetnici?Ako ima mozete li da mi dadete strana od kade da ja simnam.
Odnapred blagodaram Krste
Кон врв
Jovan.74 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Декември.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 557
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Jovan.74 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Декември.2009 во 10:27
Еј сакам да ја симнам С++ ако може некој да ми дае линк плс


Фала однапред

Изменето од Jovan.74 - 03.Декември.2009 во 10:27
Кон врв
Flix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Клабинг

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Flix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Декември.2009 во 10:32
Originally posted by Jovan.74 Jovan.74 напиша:

Еј сакам да ја симнам С++ ако може некој да ми дае линк плс


Фала однапред


Мислиш на компајчер за c++?

Најверојатно се гледа дека си нооб :)

http://www.bloodshed.net/devcpp.html

повели.
Кон врв
Jovan.74 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Декември.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 557
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Jovan.74 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Декември.2009 во 10:56
фала
Кон врв
Jovan.74 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Декември.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 557
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Jovan.74 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Декември.2009 во 11:04
ej ja simnav... najdov tutorial i sea kako mozeam da ja zapamtam kako aplikacija a ne kako proekt???
Кон врв
Flix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Клабинг

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Flix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Декември.2009 во 11:16
Originally posted by Jovan.74 Jovan.74 напиша:

ej ja simnav... najdov tutorial i sea kako mozeam da ja zapamtam kako aplikacija a ne kako proekt???


Прво значи правиш проект , компајлираш, и потоа зачувуваш како exe фајл.
Кон врв
Jovan.74 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Декември.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 557
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Jovan.74 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Декември.2009 во 18:48
ok.. fala mnongu...
Кон врв
luckyboy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 285
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај luckyboy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Декември.2009 во 18:53
Шах- пресметка на зрна пченица
Како откупна цена, пронаоѓачот на шахот на Царот му побарал пченица според следната шема.
-За првото поле од побарал едно зрно пченица.
-За секое наредно поле побарал дупло од вкупниот број на веќе поставените зрна за сите
полиња ( 2-ро дупло од прво; за 3-то поле дупло повеќе од вкупниот збир на 1-вото и 2-рото
поле , итн.
Да се направи програма која ќе го пресмета и испише вкупниот број на зрна со кој треба да се
откупат сите полиња.


Дај помогнете нешо насочетеме нз како да ја почнам задачава во C++ да се испрограмира за семирнарска ми е ми треба мн ??? Фала
Кон врв
Ивона02 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Септември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1149
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ивона02 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Декември.2009 во 02:08
Originally posted by Jovan.74 Jovan.74 напиша:

ej ja simnav... najdov tutorial i sea kako mozeam da ja zapamtam kako aplikacija a ne kako proekt???




Значи симни го, инсталирај го, потоа стартувај го компајлерот и оди File > New > Project. Во прозорот кој ќе ти се отвори внеси му има на проектот (Пр: Hello World) селектирај Console Application (исто така гелдај да ти е штиклирано C++ Project) и притисни Ok. Потоа одбери локација каде што ќе ти биде зачиван проектот (најпрегледно би ти било во My Documents да си направиш еден фолдер "C++ Vezhbi" и таму да ги зачувуваш проектите). Одкако ќе одбереш локација на зачувување на проектот стисни Save и потоа треба да ти се отвори прозорот каде што се пишува кодот...



Изменето од Ивона02 - 07.Декември.2009 во 02:11
Кон врв
Daniel22 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 25.Декември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Daniel22 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Декември.2009 во 01:01
Дали некој би сакал да ми помогне во полагање на испит за програмирање во "C" т.е. да го полага наместо мене. Ако некој сака да направи вакво добро дело :) нека пише ке се договориме. Поздрав :)
Кон врв
Flix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Клабинг

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Flix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Декември.2009 во 17:55
Originally posted by Daniel22 Daniel22 напиша:

Дали некој би сакал да ми помогне во полагање на испит за програмирање во "C" т.е. да го полага наместо мене. Ако некој сака да направи вакво добро дело :) нека пише ке се договориме. Поздрав :)


Земи научи ќе ти треба :)
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 56789 12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.