IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство
  Активни теми Активни теми RSS - Имиња на деца по вашите родители?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Имиња на деца по вашите родители?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 7>
Автор
Порака
ТХЦ Манге Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 10.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 99
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ТХЦ Манге Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Октомври.2008 во 01:17
Vasil i Afrodita....
Кон врв
defma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Март.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 716
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај defma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Октомври.2008 во 22:27
Ако имињата се прифатливи во ова модерно време, па зошто и да не, но ако се од типот Трајанка, Стојанка, Трпана и сл - НЕ.
Кон врв
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Октомври.2008 во 19:10
јас сум крстена по дедовците,... си го сакам името... но доколку би ми дале некое фацесто име,голема%20насмевка... сигурно немало да бидам толку среќна...

моите деца,... па што знам дали би ги крстила не%20знамима време за тоа да мислам среќа
Кон врв
Schatzii Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Мај.2010
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 10600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2010 во 12:13
јас сум крстена по баба ми...единствено ми е криво што не ја избрале пократката варијанталутина
повеќе ми се допаѓа а и скоро сите така ме викаат...а за децата,
би размислила добро и би се консултирала со партнеротсреќа
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.
Кон врв
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2010 во 13:36

Неее....
Крстена сум по некоја си српска водителка
А децата....сигурно нема да се викаат...како што се викаат...родителите
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2010 во 13:39
retko ima vekje ,...takvi neshta,..duri po selata.изненадување
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2010 во 15:12
Јас сум крстен по дедо , ни малце не ми смета името дури и среќен сум што ми го туриле тоа име....А моите деца ако ги имам не сакам да го носта името на едниот им дедо ...
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
Џо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Каубоец

Регистриран: 17.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2121
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Џо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2010 во 16:43
Ја сум крстен по вујко ми (лесна му земја)...
Ама не би ги крстил своите деца според некого освен ако не ми се свиѓа името.
Ovo nebo nad nama
sjena je od zastora
kula na nebesima
u našim je prsima



Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2010 во 16:57
Јас сум крстен по прадедо ми. И задоволен сум со името (и да не сум тоа ти е). Јас не би ги крстил децата по родителите и роднини.
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2010 во 17:16
имиња на деца по родителите?
не!
детето е нов човек а секој нов човек треба да си има ново именамигнување
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2010 во 18:10
Најселски ми се оние комбинации кои некои членови веќе ги наведоа странски имиња со домашни презимиња.
Ги мразам сите имиња кои ме асоцираат на домашни миленцици како Теа, Леа, Мона, Дона и сл.
Од машките имиња веќе ми прекипе од Тео, Лео (повторно кратенки некојси) Лука и Матеј (аман веќе) и Матеја.
Уште поглупави ми се странски имиња измислици, кованици од имиња, овошја, зеленчуци, предмети итн.
Beauty fades, dumb is forever
Кон врв
Omar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Too young to die...

Регистриран: 22.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 12633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Omar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2010 во 18:14
haha bas se imame smeeno, jas imam kazano na moite deka moite deca bez razlika kakvi se (maski - zenski) ke imaat dve iminja... Ednoto ke im bide arapsko a ednoto makedonsko ali pomoderno...
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2010 во 18:18
Според мене нема ништо лошо во тоа децата да наследат име по дедовци и баби.
Крстен сум на дедо ми и не гледам ништо лошо во тоа,доколку името е прифатливо.
Сега не сакам имиња ептен старовремски што би се рекло,како Стојан,Трајко,Трпе или Темеле.
 
Исто се сложувам со Глен дека премногу глупаво е да му дадеш име на своето дете од тие што ги наведе Глен,како на куче да ми се обраќаш.
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
Omar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Too young to die...

Регистриран: 22.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 12633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Omar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2010 во 18:31
Originally posted by Glenn Glenn напиша:

Најселски ми се оние комбинации кои некои членови веќе ги наведоа странски имиња со домашни презимиња.
Ги мразам сите имиња кои ме асоцираат на домашни миленцици како Теа, Леа, Мона, Дона и сл.

Од машките имиња веќе ми прекипе од Тео, Лео (повторно кратенки некојси) Лука и Матеј (аман веќе) и Матеја.

Уште поглупави ми се странски имиња измислици, кованици од имиња, овошја, зеленчуци, предмети итн.


Luka i Matej se bas simpaticni iminja spored mene...
A za drugovo delumno se soglasuvam...   
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 7>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,107 секунди.