IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство
  Активни теми Активни теми RSS - Имиња на деца по вашите родители?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Имиња на деца по вашите родители?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 7>
Автор
Порака
neo_wmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Angel of Death.

Регистриран: 29.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 660
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај neo_wmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Имиња на деца по вашите родители?
    Испратена: 20.Септември.2008 во 17:02
Дали на вашите деца би им ставиле имиња од вашите родители? Јас не, ке им ставам име што мене ми се допага, а не името на родителите.
I love Daphne Millbrook.
Кон врв
seka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Guardian Angel

Регистриран: 04.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4418
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај seka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Септември.2008 во 17:08
голема%20насмевкаголема%20насмевка... ubavo e toa sto nekoj saka roditelite da gi izraduva i sto gi ceni pa mu go dava imeto od roditelot....no jas licno ne go napraviv toa! Mojata kerka si dobi ime koe nas ni se dopagase, i nikoj ne se bunese, dobro skoro nikojцрвенеењецрвенеење
Razumot e skapocen kamen koj najubavo sjae vo ramkite na
skromnosta.
Кон врв
alan ford Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Techno thief

Регистриран: 02.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 10782
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alan ford Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Септември.2008 во 17:32
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Септември.2008 во 18:10
не би го сакала тоа.........така само би се повторувале истите имиња во една фамилија

Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Септември.2008 во 21:12
e da be, da se vika deteto stefka, kocka, trajanka, trpana, stojan, lazo, sreten... da ne nabrojuvam kolku glupi iminja moze da ima od ova postarive generacii i da si go krstam deteto taka, nema shansi ja si go rodiv, ke se vika kako ja sho sakam, a ako mi se dopagja imeto na nekoj od rodninite, moze i ke go krstam taka, ama ako na mene mi se dopagja a ne oti svekrvata sakala deteto po nea da se vika.moj zivot-moi pravila

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Септември.2008 во 21:21
... jas golemiot sin go krstiv po svekor mi so ubavo pravoslavno ime...po svetecot Sv. Dimitrija... i ne zalam... vazno e deteto a ne imeto... a i ne smetam deka onie stranskine iminja se poubavi od nashive... za vtoriot sin den deneska zalam shto ne go krstiv po tatko mi... ama ostaviv red brat mi da krsti... eeee ama toj ima kerki... i taka negovoto ime ne go nosi nieden od vnucite... samo ednata vnuka ja nosi pocetnata bukva... 
Кон врв
neo_wmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Angel of Death.

Регистриран: 29.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 660
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај neo_wmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Септември.2008 во 22:21
Originally posted by mamamd mamamd напиша:

... jas golemiot sin go krstiv po svekor mi so ubavo pravoslavno ime...po svetecot Sv. Dimitrija... i ne zalam... vazno e deteto a ne imeto... a i ne smetam deka onie stranskine iminja se poubavi od nashive... za vtoriot sin den deneska zalam shto ne go krstiv po tatko mi... ama ostaviv red brat mi da krsti... eeee ama toj ima kerki... i taka negovoto ime ne go nosi nieden od vnucite... samo ednata vnuka ja nosi pocetnata bukva... 

Направете со маж ти уште едно синче и ке го крстите по татко ти.
I love Daphne Millbrook.
Кон врв
zenmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Interceptor

Регистриран: 05.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4262
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zenmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Септември.2008 во 22:22
Jas se vikam Angel , po dedo mi sum krsten i ne mi smeta .
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Септември.2008 во 22:23
Можеби ќе ти сметало ако дето ти се викал Аспарух?
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
neo_wmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Angel of Death.

Регистриран: 29.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 660
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај neo_wmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Септември.2008 во 22:23
Originally posted by zenmaster zenmaster напиша:

Jas se vikam Angel , po dedo mi sum krsten i ne mi smeta .

И јас сум по дедо ми Иван и мене не ми смета, ама ова се традиционални работи и мислам дека треба да ги заборавиме веке.
I love Daphne Millbrook.
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Септември.2008 во 22:24
Или Туше? (како еден бивш пратеник ли беше Туше Гошев)?
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
zenmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Interceptor

Регистриран: 05.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4262
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zenmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Септември.2008 во 22:27
Da da vo toj slucaj bi mi smetalo
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Септември.2008 во 22:30
Имам една другарка, Персида, крстена по баба и...
Преубава е...Толку е несреќна поради името, вели каде Перса, па уште и СИДА...
 
Треба малку родителиве да му ја мислат, сеа убаво е по родител да се даде име ама не по секоја цена, треба малку да се живее во духот на времето, јас на моите деца им дадов имиња кои ги нема никој во семејството. Секој е уникат за себе.
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
neo_wmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Angel of Death.

Регистриран: 29.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 660
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај neo_wmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Септември.2008 во 22:35
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

Имам една другарка, Персида, крстена по баба и...
Преубава е...Толку е несреќна поради името, вели каде Перса, па уште и СИДА...

 

Треба малку родителиве да му ја мислат, сеа убаво е по родител да се даде име ама не по секоја цена, треба малку да се живее во духот на времето, јас на моите деца им дадов имиња кои ги нема никој во семејството. Секој е уникат за себе.

Me nasmea so toa Persa i Sida. Hehehehe.
I love Daphne Millbrook.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 7>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,375 секунди.