IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мода и убавина
  Активни теми Активни теми RSS - Јавните личности и нивниот изглед...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Јавните личности и нивниот изглед...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 22>
Автор
Порака
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Јавните личности и нивниот изглед...
    Испратена: 11.Септември.2008 во 12:55
Ај малку да продискутираме за јавните личности (пеачи, актери, новинари, политичари... и се она што спаѓа во оваа категорија) и за нивниот изглед...
Каков имиџ “тераат“ јавните фаци (било нашите било овие странските)... Што ви се допаѓа кај нив, а што сметате дека е претерано, невкусно, нападно, демоде...
Кои јавни “ѕверки“ според вас добро се облекуваат, кои немаат основни познавања од убаво облекување...
 
 
Пишувајте коментари, може и оценки, може и со слики (придружени со коментар)... како милувате...среќа
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Септември.2008 во 13:54
прво ми иде rihanna ми беше преубава претходно ама сега е претерано со новиов стил..........како преправена ми е на настапите
Кон врв
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Септември.2008 во 18:53
прва ми текна на Опра,... голема%20насмевка секогаш е добро и ненападно средена и нашминкана.... некогаш во емисиите носи некои парчиња што мене лично не ми се допаѓаат,... ама воглавно е во ред трепкање

а рајана... ми се одмили заради тоа косичката и карминот... изненадување многу беше поубава со долга коса и само сјај на устата...
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Септември.2008 во 19:09
Ријана појке ми личи на кукла од излог отколку на живо суштество.
Иначе ми се свиѓаат девојки од калибарот на Бијонсе...високи и крупни ...
БИ се сложила со Бисерна за Опра за водителка.
За пејачка Бијонсе како што реков за физички изглед ама стилот (разголувањето) ич не ми се свиѓа, така да за пејачки би рекла Дајдо и Наташа Бедингфилд.
За пејачи Фронтменот на групата Марун 5 кој сега го заборавив по име и Ерос Рамазоти...
Новинар...хмм одвратни ми се сите новинари посебно Латас.
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
DarlinG Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
*Lara*Croft*

Регистриран: 09.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1621
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DarlinG Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Септември.2008 во 19:23
Од кај знаеш за Ријана утре може и ќелава слика ќе испадне од неа.Ич не и стои фризурата оти сеа претера!!
Кон врв
Месечина Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 0
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Месечина Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Септември.2008 во 19:57
па еве мене во моментов ми текна на Reese Witherspoon,mн убаво се облеква а и секогаш е убаво нашминкана, од другите нај лошо облечена Monica Bellucci!
Кон врв
DarlinG Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
*Lara*Croft*

Регистриран: 09.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1621
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DarlinG Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Септември.2008 во 21:29
Najdobra shminka-Mariah Carey
Кон врв
nikita Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1610
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nikita Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Септември.2008 во 12:21
mi se dopagja styling-ot na karolina,sekogas e sredena,ubavo oblecena,nasminkana...ne za dzabe ja stavija vo 100-te najubavi zeni...
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Септември.2008 во 14:26
Tema....Madonna....choveche ,ima 49 godini...izgleda kako da ima 39
Sekogash e "sredena"kako shto situacijata bara.Na scena e onakva kakva i treba da bide,so ogled na nejzinata muzika,...na javni nastani i deshavki nosi modeli koi sovrsheno odgovaraat,privatno e pak sekogash sredena duri i koga nosi jeans.....Shminka,nikogash napadna,...frizurata vo sklad so oblekata.....CHISTA PETKA..od mene...(ako nekoj mi ja uvazi kritikata)no,toa e sepak samo moe mislenje....


http://www.motleyhealth.com/images/Madonna_by_David_Shankbone.jpg http://www.mynewsbooth.com/wp-content/uploads/2007/10/blog4-madonna.jpg http://img.metro.co.uk/i/pix/2008/04/madonnaRUC_450x259.jpg

Изменето од mamma - 12.Септември.2008 во 14:41

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
^italina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 144
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ^italina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Септември.2008 во 14:31
Зошто бе Ријана не ви се допаѓа со новата фризура? Мене баш ми е убава (плус брат ми ја виде во живо одблиску во САД и вели дека е drop-dead gorgeous а јас му верувам )
A closed mouth catches no flies
Кон врв
nikita Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1610
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nikita Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Септември.2008 во 19:40
se soglasuvam so mamma,za izgledot na madona
a za rijana ne se somnevam deka e top vo telo,ama kosata nekako ne mi se dopagja...
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Септември.2008 во 00:02
За мене права лепотица е Скарлет Јохансон, средена, мила и немала до сега (барем јас не сум приметила) испади во облекување и имиџ... Инаку, од бунтовничките, ја обожавам Џоли, и личи секси и луд изглед, ми се допаѓа во држењето, дрскоста, често храброста...
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
DarlinG Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
*Lara*Croft*

Регистриран: 09.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1621
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DarlinG Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Септември.2008 во 21:16
еј баш ми се свиѓа Мараја Кери. за нејзините години изгледа супер. незнам колку пати имаше промени во тежината но нозете сепак и се секогаш убави. Исто и фризурата и е супер иако според мое мислење ќе и беше поубава ако користеше кафена.

Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Септември.2008 во 23:08
pochituvam originalnost i po malku zabeganost vo imidzot.krajno pochituvam mazi sho imaat eden kup pari a se nosat kako kloshari. Johnny Depp si e svoj, originalen i chesto se pojavuva so edni konduri od 99ta pa navamu sho se ziv partal ama ochigledno mnogu mu znachat pa si gi mkne chesto i na red carpet i koga odi vo prodavnica. toa kazuva deka ima stav "eve me, ako vi se dopagam super, ako ne, bash mi e gajle"


i kondurata

Изменето од IQ - 16.Септември.2008 во 23:11

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 22>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.