IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - Дали верувате?? Дали сте виделе демон или
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали верувате?? Дали сте виделе демон или

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 8910
Автор
Порака
Templarius Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Февруари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2754
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Templarius Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Февруари.2009 во 18:36
Demonite so koi trba da se borime i koi postojat se demonite vo nasite dusi...
Give me your secrets
Bring me a sign
Give me a reason
To walk the fire
See another dawn
Through our son's eyes
You give me a reason
To walk the fire.
Кон врв
Zlatnik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Август.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zlatnik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2009 во 15:20

Originally posted by Lithium Lithium напиша:

Кога му зборуваш на БОГ му се молиш, кога БОГ ти зборува тебе ти си шизофреничар!

смеење  Еј, добро е ова! аплауз

Но ова што сега следи - нечини!
Originally posted by Shaxito Shaxito напиша:

Eve ova sto sega ke go procitate od moja strana e moe licno iskustvo:  ... sedejki doma nakaj 02-00 Pocnav da slusam glasovii... ali NEKOJ POSEBEN ZVUK sto ne mozam da go opisam...pRAVEV RABOTI KOJ NE SAKAV A MORAV DA GI PRAVAM....

Originally posted by Pentakostalec Pentakostalec напиша:

... i naednas pred mene ispadna Gjavol Covek oblecen vo crn mantil pokriena glava so kaplujaca ... i naednas nego go snema... 
... Sum slusal glasovi 2 3 pati...ama glasovi koga e nevozmozno da gi slusas togas gi slusav i stolcijata se mrdele pred mene.
Imam Brat vo Hrista se vika Viktor on mn cesto gleda demoni a pred nekoe vreme istera 5 demoni od edno dete vo Imeto na ISUS ...
Mojot Brat Viktor vo Hrista ima gledano i slusano raboti sto nekoj ne moze da si gi zamisli ...

Originally posted by EvAngelos EvAngelos напиша:

... Познавам една личност која ги имаше истите симптоми како и ти. Сериозен сум. На оваа личност "гласовите" ја тераа на многу лоши работи,...

Originally posted by Shaxito Shaxito напиша:

... JAs kako licnost NE VERUVAV vo nisto! Gi pocituvav site verski Prpovedi ali DLaboko vo sebe negirav deka toa e vistina (ne iskazuvav javno) ALi vo sebe CUVSTVUVAV. No eden den se sluci nesto sto me natera da pocnam da veruvam deka stvarno nesto postoi ... deka stvarno IMA nesto podilno od lUGEto.
1.NAjprvo vo son
2.KAj i da odev slusav GLASOVI sto me teraa da pravam nesto sto ne sakam.

Originally posted by Lithium Lithium напиша:

А како изгледа демон За демон се смета и оние гласови ако ги слушам во главата што ми велат направи она направи ова...

Originally posted by Asya Asya напиша:

... Gospod ni otkril za nechistata sila kolku shto treba da znaeme za da ja razlichime i da se borime protiv nea, a hristijaninot ne smee da se vovlekuva vo demonologija.

И да не должам понатаму со разни цитати од кои се гледаат вашите „блиски средби“ со „нечистите сили“.
     Добро луѓе! Дали некогаш некој од вас се запрашал што ако тој „глас“ ве натера и ви рече да убиете некого, а во моментот ете, „се здрвите“ и немате сила да го повикате бог или Исус или да не можете да се помолите ... или на било кој друг начин да се одбраните? Ќе го извршите делото?
     Или пак гледано од другата страна (цитатот на Асиа), што ако во таа ваша опседнатост, го слушнете божјиот глас кој ви вели „да се борите против демоните“, дека „во тоа и тоа тело има демон“ и нормално, вие (под влијание на тој божји глас) навистина го „видите“ тој демон, и тој божји глас ви вели дека треба да се „отстрани“ демонот од човечкото тело! Ќе го „отстраните“?

На крај, ќе го искористам цитатов на Полжавчето:
Originally posted by polzavce polzavce напиша:


Па како живееш со тоа? Како се справуваш? А гледаш ли фигура некаква, сенка ли, незнам....... чудовиште некое...или како???
Уффффффф.......ц,ц,ц,ц
Како живееш човече со тоа??????????


Ц, ц, ц! Навистина луѓе! Како живеете со ова?

Неоттуѓиво е правото на секој поединец да живее во својата заблуда!
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2009 во 15:54
"Кога му зборуваш на БОГ му се молиш, кога БОГ ти зборува тебе ти си шизофреничар!"
 
 
 
od koj i da beshe,..sjajna misla e!,..газење%20од%20смеење
 
retko,.mnogu retko!.. neshto porazumno da se chue na ovie,.."strani,..
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
DDarko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Миротворец

Регистриран: 14.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4356
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DDarko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Мај.2009 во 22:12
Демонот е во секое тело кое не е верник во Исус Христос бидејќи тој нема моќ да го изгонува доколку не го прифатил Исус за Господ, демон нај веројатно живеел и во мене кога сум зборувал лошо за Бог, но фала и слава му Нему Тој ме избавил од тоа.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 8910
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.