IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - Дали верувате?? Дали сте виделе демон или
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали верувате?? Дали сте виделе демон или

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 10>
Автор
Порака
Shaxito Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јуни.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 260
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Shaxito Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Дали верувате?? Дали сте виделе демон или
    Испратена: 05.Септември.2008 во 02:28
DAli veruvate deka DEMONITE ili NEKOI Ubavi duxovi stvarno vo JAvnosta postojat? DALI NEKOMU MU SE SLUCILO TAKVO NESTO? TAKVO ZIVOTNO ISKUSTVO?

Ovaa tema ja otvaram i postavuvam prasanje do sekoj sto moze da kaze nesto POUCNo radi toa sto MNOGU ME INTERESIRA?
JAs kako licnost NE VERUVAV vo nisto! Gi pocituvav site verski Prpovedi ali DLaboko vo sebe negirav deka toa e vistina (ne iskazuvav javno) ALi vo sebe CUVSTVUVAV. No eden den se sluci nesto sto me natera da pocnam da veruvam deka stvarno nesto postoi ... deka stvarno IMA nesto podilno od lUGEto.

1.NAjprvo vo son
2.KAj i da odev slusav GLASOVI sto me teraa da pravam nesto sto ne sakam.

DAli veruvate vo ova nesto??? ili slicno? VASE iskustvo???

DO moderatorite ako temava ne e OK slobodno Ponistetea... samo sakam da znam ME INTERESIRA.
''Ceni se samiot ako sakas da te cenat i drugite''
Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2008 во 03:13

Јас верувам во демони. Не сум видел лично демон, но сум видел како тие делуваат преку некои луѓе. Информациите за нив ги црпам од мојата света книга - Библијата.

Последното и најсвежо искуство ми е со еден дечко кој беше опседнат од демон. Тој јавно се декларираше како анархист, користеше и продаваше дрога, често се опиваше, имаше оружје, хулеше на Бог и сл. При обидите на еден мој брат да му сведочи за Божјата љубов и сл, овој му велеше цитирам: "Не ми зборувај за Бог, во мене е ѓаволот!". Ова го велеше сериозно, а не на шала. При обидите да чита Библија, чувстуваше огромен немир и веднаш прекинуваше. Исто така има и епилепсија - нешто што според Библијата е еден од знаците за опседнатост од демон (иако не секој што има епилепсија е опседнат со демон!).
 
Shaxito, твојот пример ми е познат. Познавам една личност која ги имаше истите симптоми како и ти. Сериозен сум. На оваа личност "гласовите" ја тераа на многу лоши работи, но заради дискреција не би сакал да ги дискутирам тука на форум.
Кога една ноќ силно се молев за ослободување на оваа личност, слушнав ржење (како од големо куче). Верувам дека тоа беше демонот кој негодуваше заради моето молитвено застапништво кон оваа личност. Сепак тој не ме уплаши и продолжив да се молам за неа. Потоа таа личност престана да ги слуша тие "гласови".
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
Shaxito Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јуни.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 260
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Shaxito Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2008 во 03:21
Originally posted by EvAngelos EvAngelos напиша:

Јас верувам во демони. Не сум видел лично демон, но сум видел како тие делуваат преку некои луѓе. Информациите за нив ги црпам од мојата света книга - Библијата.


Последното и најсвежо искуство ми е со еден дечко кој беше опседнат од демон. Тој јавно се декларираше како анархист, користеше и продаваше дрога, често се опиваше, имаше оружје, хулеше на Бог и сл. При обидите на еден мој брат да му сведочи за Божјата љубов и сл, овој му велеше цитирам: "Не ми зборувај за Бог, во мене е ѓаволот!". Ова го велеше сериозно, а не на шала. При обидите да чита Библија, чувстуваше огромен немир и веднаш прекинуваше. Исто така има и епилепсија - нешто што според Библијата е еден од знаците за опседнатост од демон (иако не секој што има епилепсија е опседнат со демон!).


Shaxito, твојот пример ми е познат. Познавам една личност која ги имаше истите симптоми како и ти. Сериозен сум. На оваа личност "гласовите" ја тераа на многу лоши работи, но заради дискреција не би сакал да ги дискутирам тука на форум.

Кога една ноќ силно се молев за ослободување на оваа личност, слушнав ржење (како од големо куче). Верувам дека тоа беше демонот кој негодуваше заради моето молитвено застапништво кон оваа личност. Сепак тој не ме уплаши и продолжив да се молам за неа. Потоа таа личност престана да ги слуша тие "гласови".

FALA mnogu za OVA sto OD iskustvo go kaza. KE se prepoznaam sebesi NA nekoj nacin. I jas imam MNOGU DA KAZAM ZA OVAA TEMA OD LICNO ISKUSTVO i radi toa ja postaviv ... Ali ne sakam BAs CELOSNO DA ISPISAM NAEDNAS ..... koga ke procitam poveke mislenja mozda ke ispisam sto se mi se slucilo. ALi mozam da kazam deka e strasno.
''Ceni se samiot ako sakas da te cenat i drugite''
Кон врв
zidarski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 17.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4385
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zidarski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2008 во 07:18
Shaxito - темата е одлична и ти благодарам и на тебе и на Ев за личните приказни кои ги споделувате тука.
Do what is right, come what may...
Кон врв
Pentakostalec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 11.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 583
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pentakostalec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2008 во 08:33
Naj Svezo e vo Period Koga Mislam deka naj mn mn mu sluzev na BOG ednostavno 24 casa ziveev za nego i drugo ne me intersirase dodeka spiev se razbudiv kaj 5 saat sabajle si lezev i razmisluvav neso edno 5 Min i naednas pred mene ispadna Gjavol Covek oblecen vo crn mantil pokriena glava so kaplujaca crna i mi citna na krevetot edno kako belo kako nekoa pelena i togas se zdrvev kako cid ne mozev da mrdam i samo viknav ISUS!!!
i naednas nego go snema i posle edna nedela bev do depresia nokje ne mozev da zaspivam

Sum slusal glasovi 2 3 pati...ama glasovi koga e nevozmozno da gi slusas togas gi slusav i stolcijata se mrdele pred mene.

Imam Brat vo Hrista se vika Viktor on mn cesto gleda demoni a pred nekoe vreme istera 5 demoni od edno dete vo Imeto na ISUS

Mojot Brat viktor dodeka spiese se razbuduva i samo doe red negovata masa gleda ku4e hehe

on dodeka lezi pred nego demon visok 2 metra moze ogromen

dodeka spie se razbuduva i samo se razbuduva i se vrti na drugata strana devojce hehe

Mojot Brat Viktor vo Hrista ima gledano i slusano raboti sto nekoj ne moze da si gi zamisli voa bese samo del od nego ama vitkor e momce 19 godini sto ne mozam da vi dokazam kolku veruva vo BOG.

Изменето од Pentakostalec - 05.Септември.2008 во 08:35
Одете мегу сите народи и создавајте од нив мој ученици крштевајки ги во името на Таткото, Синот и Светиот Дух
Кон врв
Shaxito Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јуни.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 260
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Shaxito Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2008 во 12:27
Originally posted by Pentakostalec Pentakostalec напиша:

Naj Svezo e vo Period Koga Mislam deka naj mn mn mu sluzev na BOG ednostavno 24 casa ziveev za nego i drugo ne me intersirase dodeka spiev se razbudiv kaj 5 saat sabajle si lezev i razmisluvav neso edno 5 Min i naednas pred mene ispadna Gjavol Covek oblecen vo crn mantil pokriena glava so kaplujaca crna i mi citna na krevetot edno kako belo kako nekoa pelena i togas se zdrvev kako cid ne mozev da mrdam i samo viknav ISUS!!!
i naednas nego go snema i posle edna nedela bev do depresia nokje ne mozev da zaspivam

Sum slusal glasovi 2 3 pati...ama glasovi koga e nevozmozno da gi slusas togas gi slusav i stolcijata se mrdele pred mene.

Imam Brat vo Hrista se vika Viktor on mn cesto gleda demoni a pred nekoe vreme istera 5 demoni od edno dete vo Imeto na ISUS

Mojot Brat viktor dodeka spiese se razbuduva i samo doe red negovata masa gleda ku4e hehe

on dodeka lezi pred nego demon visok 2 metra moze ogromen

dodeka spie se razbuduva i samo se razbuduva i se vrti na drugata strana devojce hehe

Mojot Brat Viktor vo Hrista ima gledano i slusano raboti sto nekoj ne moze da si gi zamisli voa bese samo del od nego ama vitkor e momce 19 godini sto ne mozam da vi dokazam kolku veruva vo BOG.


Naj Svezo e vo Period Koga Mislam deka naj mn mn mu sluzev na BOG ednostavno 24 casa ziveev za nego i drugo ne me intersirase dodeka spiev se razbudiv kaj 5 saat sabajle si lezev i razmisluvav neso edno 5 Min i naednas pred mene ispadna Gjavol Covek oblecen vo crn mantil pokriena glava so kaplujaca crna i mi citna na krevetot edno kako belo kako nekoa pelena i togas se zdrvev kako cid ne mozev da mrdam i samo viknav ISUS!!!

OVa mi se slucilo dva pati. Ali mi objasnile nekoi postari sto znaat sto e vsusnot toa sto ti pogore go imas ispisano TOJ COVEK go vikaat (AGARBAS) Demon ... koj sto najcesto se kacuva t.e: vleguva vo teloto na onoj covek koj sto mnogu veruva a i ne mora da znaci. ISto taka moze da se dojde dokolku vo sobata kade sto spijes NEMA DOVOLNO SVETLINA (primer jas spijam so celosna zatemnetost)...Teloto ti se drvi nisto ne mozes da cuvstuvas....a isto VIKAS ali drugite okolu tebe ne te slusaat, vikas na cel glas ali nikoj ne moze da te slusne OVOJ vid na demon moze da se istera so MOLITVA i isto ako uspees da go mrdnes golemiot prst od levata noga.

Blagodaram sto ucestvuvase vo temava.
''Ceni se samiot ako sakas da te cenat i drugite''
Кон врв
Majkl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3019
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Majkl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2008 во 14:44
Преку Божјата пророчица Габриеле од Вирцбург, Христос повеќе пати ни објасни по смисла дека:

Демоните се темни души кои не сакаат самите да ја црпат енергијата од Божествениот извор преку Богоугодно мислење и постапување туку ги користат луѓето кои постојано негативно мислат, зборуваат и постапуваат како генератори на енергија.

Демоните сами од себе, ништо не би можеле да прават кога луѓето не би се ставале на нивно располагање.

Енергијата што ја одземаат на тој начин ја користат за да се држат себе си подалеку последиците кои би паднале врз нив поради нивното делување спротивно на Божјите закони, како и за да наново и наново ги заведуваат луѓето преку разни манипулации и интриги. Но таа состојба е невозможно трајно да се одржува. Имено, порано или подоцна секој ќе мора да ги искуси реакциите на сопствените акции, односно да го пожнее тоа што го посеал, па така и демоните.

Демоните одбираат меѓу луѓето свои сојузници на кои многу нешто им овозможуваат во материјалниот свет(слава, успех, моќ, богатство итн.) преку демонскиот принцип: „Подели, врзи и владеј!„ но за возврат бараат тие да се покоруваат на демонските правила на игра, меѓу кои спаѓа и лакташењето.

Меѓу таквите луѓе неретко се голем број на политичари, верски водачи, научници, лица од шоу бизнисот. Честопати сојузниците на демоните воопшто не се свесни дека се инструменти на темнината. Но секој демонски сојузник, порано или подоцна, без исклучок, станува жртва. Тогаш жртвата минува горчлив пат на болести, судбински удари, несреќи, и многу повеќе. При тоа демоните воопшто не ги интересира декаа таа била нивен поранешен сојузник, тие не и помагаат, едноставно не ги интересира оној кого повеќе не можат да го искористат.

Кога луѓето би се раководеле според високите етичко-морални принципи, содржани и во Десетте Божји Заповеди и Беседата на Гората на Исус од Назарет, тогаш Бог во потполност би можел да ги заштити луѓето од демонските влијанија, бидејќи темните битија не ја поднесуваат духовната Божја светлина.

Изменето од Majkl - 05.Септември.2008 во 15:03
Кон врв
Shaxito Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јуни.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 260
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Shaxito Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2008 во 14:53
TEnx Majkl
''Ceni se samiot ako sakas da te cenat i drugite''
Кон врв
Majkl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3019
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Majkl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2008 во 14:59
Во темава беше спомнато и тнр. „слушање гласови„. Слушањето гласови е опасна работа, бидејќи тоа представува телепатски упад на душите кои живеат во тнр. астрални подрачја. Тие не ја почитуваат слободната волја на човекот и се обидуваат да му ги наметнат своите претстави, идеји, планови, желби и тн. кои меѓутоа не се животниот пат на човекот и немаат никаква врска со Божјата волја и Божјиот глас кој во внатрешното на човекот може да му се објави само и САМО ако тој живее во потполност во склад со Божјите закони содржани во веќе спомнатите Десет Божји заповеди и Беседата на Гората.

Постојат некои работи, материи, облици, тонови кои поради својата вибрација можат да бидат од помош при заштита од влијанија но сами по себе не се доволни. Одлучувачки е ставот и постапувањето на самиот човек без разлика од која вера е или е атеист.

Од туѓинските влијаниа човек не може да се ослободи со ритуали и следење на адети. Напротив, така постои можност да повика влијаниа од други души кои само ќе ги заменат претходните. (ова често се случува при тнр. истерување на ѓаволот, и не е решение).

Ослободувањето и заштитата се можни само преку работење на себеси со живеење на Божјите закони(каде спаѓа и законот за простување и молење за прошка) и искрена молитва кон Бога да не заштити и го превземе водството онака како е негова света волја, бидејќи Бог е Се`мудар, Се`милозлив, Се`добар и тој знае што е навистина најдобро за нашата душа и тело.

Изменето од Majkl - 05.Септември.2008 во 14:59
Кон врв
Shaxito Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јуни.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 260
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Shaxito Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2008 во 15:27
Eve ova sto sega ke go procitate od moja strana e moe licno iskustvo:

Najrpvin i prethodno napomenav deka porano ne veruvav vo nisto.Gi pocituvav tradicionalno verskite zakoni,se odnesuvav kako vernicka na Islamot ali dlaboko vo sebe cuvstvuvav deka GOSPOD NE POSTOI,deka toa sto go pravat drugite okolu mene (koga gledav deka postat,se molat ili slicno) jas sekogas si se prasuvav zasto toa go pravat? dali im se izlitil mozokot? KOJ GI LAZE za da veruvaat deka Gospod postoi? Toa javno nikogas ne go iskazuvav....ziveev isto kako drugite, za nikogo nisto ne me interesiralo...gledav samo za mene.I cesto si razmisluvav za toa deka drugite luge se budali koi se nakloneti da veruvaat vo nesto sto e cista laga.TOA BESE DLABOKO VO MENE .NEKOE POSEBNO CUVSTVO STO NE MOZAM DA GO OPISAM.
Edena vecer kako i site drugi,legnav da spijam sonuvav:
Son: Bev sama i odev nekade ... po nekoja pateka ... slicno kako livada ...mestoto bese celo so drvja i treva se bese zeleno... vo rakata drzev nekoja teska kniga (ni samata ne znaev kaj odam) odednas PAtekata prestana da bide taa po koja odev. NE bese veke zeleno,nemase drva,nemase livada. Imase samo nekolku skali NADOLE a levo i desno CRVEN PLAmen ...vo samiot son se zaprasav... sto e ova??? ZAsto prv pat gledam vakvo mesto??? Pocnav da gi sturuvam skalite i oDEdnas nekoj pocna silno da me VIKA....ali Odozgora : VRATI SE NAZAD!!! jas prodolziv da odam i pocnnav da cuvstvuvam strav....glasot se povtori VRATI SE NAZAD!!! se svrtev i poglednav BELO NEBO....isto kako vo oblaci (trebase da se vratam edna skala nazad za da dojdam do oblacite) a skalata nadole POCNA da se vzestuva od OGANot.... se vrativ i kako sto stapnav na BEloto .... se probudiv .... i MNogu bev isplasena .... KOga stanav sabajleto prodolziv da ziveam obicno... ZAToa sto ne obrnav vnimanije na sonot. MISLEV deka e toa samo son ... i bev ubedena vo toa.

POSle 1 mesec povtorno sonuvav nesto STRASNO slicno kako na prvoto. Bev vo neobicna DISKOTEKA .... bev razgolena,pijev alkoxol...i red drugi raboti.... naednas trebase da si odam pocnav da izleguvam i se setiv deka sum ja zaboravila jaknata ... se vrativ nazad,na stolicata kaj sto ja imav ostaveno jaknata bese sednal eden STAR COVEK,so bela DOLGA KOSA i brada....nebesno sini oci ... nadole imase nekoja siva tkaenina dosta neobicna....Jas go poglednav i vulgarno se obrativ STANI da si ja zemam jaknata.... Starecot me pogledna i so nezen glas i tivko mi rece... SEDNI DETE ! jAs pocnav da se nerviram i da pcujam ... ali morase da sednam za da ja zemam jaknata ... Starecot me pogledna i me prasa? DALI UBAVO SE CUVSTVUVAS TAKVA NECISTA? Nesvesna sto me prasuva i koj e toj... (glasot bese nekako cuden kako nekoe exo) mu rekov: ne mi se mesavaj dali sum cita ili sum necista DAJ MI JA JAKNATA I NE MI POPUVAJ... toj mi ja podade jaknata i me POdmavna so rakata na moeto ramo... I DRSKO RECE: DETE OVA sto go pravis nekogas skapo ke te cini !!! POcni da zivees PRAVILNO I ODI PO PRATOT NA VISTINATA .... i si zamina ... NE ZNAM NI KADE ni kako ... ali go snema.

Posle edna nedela .... sedejki doma nakaj 02-00 Pocnav da slusam glasovii... ali NEKOJ POSEBEN ZVUK sto ne mozam da go opisam...pRAVEV RABOTI KOJ NE SAKAV A MORAV DA GI PRAVAM.NEKOGAS SE SLUCUVASE GLASOVITE DA SE MESAAT I DA PRAVAM NESTO PO VOLJA ALI TOA BESE MNOGU RETKO ... POSLE NEKOE VREME POCNAV TOA VEKE MACNO DA GO PODNESUVAM I SVESNA BEV DEKA NESTO CUDNO SE SLUCUVA,SITE TOA GO ZABELEZAA ...SITE OKOLU MENE ... POCNAV SAMA DA SE BORAM PROTIV TOA... POCNAV DA SE MOLAM. DA CITAM . DA UCAM .... DA GO NAJDAM TOA STO STVARNO MI TREBA ZA DA ZIVEAM VO MIR ..POSLE DOLGO VREME TOA MI POMINA ... GLASOVITE POVEKE NE GI SLUSAM... I VERUVAM... CESTO SE MOLAM I TOA MI POMAGA.
''Ceni se samiot ako sakas da te cenat i drugite''
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2008 во 15:30
Ne bi se meshal vo muabetov, no samo gi rekol deka vo Kreacijata raboti zakonot na atrakcija.

Dokolku imate negativni misli, zhelbi ili bilo kakvi intencii, ke atraktirate takvi sili okolu vas. Ako ste pozitivni, so zhelbi koi vam bi vi bile ugodni bez da nanesat bilo kakva steta na drugite, dokolku vash*te intencii se doblesni, pozitivnata energija ke bide privlechena od taa vasha sostojba. Ova e temelot na crnata i belata magija, na molenjeto i t.n.

Onoa sto zhivee vo vashata dusha naogja svoj sopatnik i sorabotnik od nadvoreshniot svet. I toa e tajnata kaj site uspeshni i neuspeshni lugje. Zatoa imate chesto pati prilika da slushate komentari "kako toa samo mene mi se sluchuvaat takvi raboti?".

Smenete se sebe si i ke go smenite svetot.
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Shaxito Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јуни.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 260
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Shaxito Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2008 во 15:36
IMA USTE MNOGU SLUCKI VO VRSKA SO GLASOVITE KOI STO NESVESNO SUM GI PRAVELA.... SEKOGAS KOGA BEV JAS ... KOGA VO MENE NISTO NEMASE ... SE ODNESUVAV UBAVO I SE SMEEV I RED DRUGI RABOTI ... KOGA KE POCNEV DA CITAM ILI DA SE MOLAM VO ODREDENI DENOVI BAS VO TOJ MOMENT KOGA KE TREBASE NESTO PRED ALLAH DA IZGOVORAM TOGAS POCNUVAV DA ZBUDALUVAM ... SE NESTO ME DOPIRASE KAKO DA MI VELESE NE NE NE ... TOA BEA SILNI ZVUCI KAKO R'ZENJE ... NEKOGAS SLUSAV I NEOBICEN GLAS SO POUBAVI ZBOROVI ALI TOA BESE MNOGU RETKO. .. SEGA VEKE OVA SE OTSTRANI OD MENE ... ALI SEUSTE SE PLASAM.I IMAM TRAUMI.
''Ceni se samiot ako sakas da te cenat i drugite''
Кон врв
Shaxito Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јуни.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 260
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Shaxito Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2008 во 15:39
Originally posted by Messenger Messenger напиша:

Ne bi se meshal vo muabetov, no samo gi rekol deka vo Kreacijata raboti zakonot na atrakcija.

Dokolku imate negativni misli, zhelbi ili bilo kakvi intencii, ke atraktirate takvi sili okolu vas. Ako ste pozitivni, so zhelbi koi vam bi vi bile ugodni bez da nanesat bilo kakva steta na drugite, dokolku vash*te intencii se doblesni, pozitivnata energija ke bide privlechena od taa vasha sostojba. Ova e temelot na crnata i belata magija, na molenjeto i t.n.

Onoa sto zhivee vo vashata dusha naogja svoj sopatnik i sorabotnik od nadvoreshniot svet. I toa e tajnata kaj site uspeshni i neuspeshni lugje. Zatoa imate chesto pati prilika da slushate komentari "kako toa samo mene mi se sluchuvaat takvi raboti?".

Smenete se sebe si i ke go smenite svetot.


Messenger toa ne se raboti sto covekot saka da gi pravi. Jas ne samo sto gi slusav tije glasovi tuku togas cuvstuvav golema volka vo stomakot i gradite ... toa ne bev jas .... zatoa sto od koga ke prestanese toa .... jas   pocnuvav da razmisluvam sto se slucilo prethodno... radi toa sto ke mi zboruvaa tije okolu mene ili nkogas ako bev vo drustvo.
Pomina edna godina i poveke... i Smeneta sum od NAcinot na ziveenje i se drgo. I mislam deka vaka mi e poubavo.

fala sto prokomentira neso Sekoja diskusija e vazna!
''Ceni se samiot ako sakas da te cenat i drugite''
Кон врв
melhisedek Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 225
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај melhisedek Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2008 во 16:00
posle nekoje vreme otkako poveruvav vo isus hristos i otkako go izmeniv mojot zivot- na podobro kako da sonuvav son no toa nebese son zatoa sto jas se gledav sebesi i bev izlezen od moeto telo,pred mene se pojavi golem   covek na koj liceto mu bese crno i na nego se poznavase samo negovite oci i nesto kako rogovi , celiot bese oblecen vo crno samo negovite oci svetea , i pocnavme da se borime za yreduvajneto na prostorijata vo koja se naojgavmejas ja bojev prostorijata so belo a toj so crno i jas klavav beli perdina a toj gi turkase i klavase crnii taka dolgo se borevme duri razmenuvavme po nekoji udari megusebno dodeka konecno ne se najdovme na terasa (balkon)tolku mnogu se borev sto nemav sili povejke i edinstveno nesto sto mi ostana bese da go zemam topot so stof materijal koj bese bel da go zagrlam cvrsto i da se frlam od terasata zatoa sto toj bese pojak i otkako se vrliv od tarasata od golema visocina jas pak vlegov vo moeto telo i skoknav tolku jako sto mislam deka go dofativ tavanot . toa bese prviot pat a drugiot pat isto taka bev izlezen od teloto i pokraj mene od drugata strana na prostorijata idese golema svetlina pojaka od sonceto koja sakase da vlezi vo mene, jas lebdev na sredina od sobata i kako da bev raspnat edinstveno sto uspeav da recam bese vo imeto na isus hristosi eden del od svetlinata vleze vo mene a drugata polovina zamina na druga strana, pa jas poleka se vrativ vo svoeto telo .interesno e toa sto vo dvata slucaja jas go gledav svoeto telo kako mirno spija a jas kolku i da se trudev da mrdnam makar so maloto prste od rakata ne uspevav.i isto taka gi gledav moite roditeli kako pominuvaaat kako razgovaraaat kako pijat kafe i kako me razbuduvaaat no jas ne bev vo svoeto telo i niv mu bese cudno kako na tolku mnogu vikajne jas ne se razbuduvam, pa duri tatkomi dojde i    me protrese a jas pak ne se razbuduvam otkako ne se zbidna seto toa sto pogore ko kazav.otkako se razbudiv sakav da mu kazam sto se sluci no si rekov deka nema da mi veruvaaat no se sluci nesto nesekojdnevno , imeno ,tatkomi bese mnogu iznenadenn i ne mozese da prestani da me gleda kako da videl nesto cudno a jas si rekov nema vrska slucajno e .
posle edna minuta toj neprestano mi se pulese pravo vo oci i mi vika -----------------------
sine kako ti svetat ocite so nekoj svetlina sto prv pat ja gledam.
posle toa . mu kazav sto mi se slucuva?
i posle mnogu vakvi slucuvajna i den deneska koga si odam doma obicno i ko0ga e mirno vremeto koga nema ljujge mnogu naokolu jas custvu vam kako nekoj me nabljuduva i kako me sledi a znam koj e ama sega nema da mozi da me lazi zatoa sto isus hristos sega e vo moeto srce!!!
pozdravi do site
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 10>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.