IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Медиуми
  Активни теми Активни теми RSS - Операција триумф - музичко реално шоу
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Операција триумф - музичко реално шоу

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 29303132>
Автор
Порака
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2009 во 01:23
Originally posted by mrzla mrzla напиша:

Можеби и затоа Александар беше толку ладен...се му било јасно


п.с и мојата порака стаса откако заврши се


ГО ПРОЧИТАВ ТОКМУ ТВОЈОТ КОМЕНТАР СО ЕДНА ФОРУМЏИКА ТУКА,
А ИМА И ДОСТА КОМЕНТАРИ НА `А1`...


А ДЕЧКОТО `ЛАДЕН`, ТАКОВ СИ Е МИСЛАМ СМИРЕН, ПРИБРАН...
ЗАРЕМ ТРЕБА ДА РИПА КАКО МАЈМУН, КАКО `НЕКОИ` ТАМУ,
САМО ДА Е У ЦЕНТАР НА ВНИМАНИЕТО...

СЕ ДОКАЖА ТОЈ КАКО ШТО ТРЕБА, ЗА РАЗЛИКА ОД `НЕКОИ`...
Кон врв
doriangray Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Опсесивен компулсивец

Регистриран: 03.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1460
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај doriangray Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2009 во 22:34

Катастрофа! Вистинско разочарување на крајот.
Don't tell me what to do 'cause I'll never be uptight like you.
Don't look at me that way 'cause I ain't never gonna change.
And if you're talking about my life you're only wasting your own time!
Кон врв
ANITA11 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 21488
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ANITA11 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јануари.2009 во 10:10
Според мое мислење полуфиналето и финалето на Операција Триумф беа тотален дебакл, катастрофа, школски пример за тоа како не треба да биде организирано едно шоу. Како и секогаш не можеа да си дозволат да победи Македонија.
Александар кој беше 13 пати фаворит, одеднаш се најде на третото место, наводно се просветлија гледачите и решија да му ја дадат својата подршка на Аднан.Но ништо не може да го промени фактот дека единствено Александар е морален победник.
Кон врв
DarlinG Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
*Lara*Croft*

Регистриран: 09.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1621
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DarlinG Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јануари.2009 во 10:37
ja rekov
probuvav da prakam poraki na brojot na aleksandar, ama mi pisuvase ''sent failed''.sto znaci deka nemozelo da se prakaat poraki za aleksandar. a koga se javiv odma me povrzaa.
Кон врв
Tanjuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 120
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tanjuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јануари.2009 во 11:39
Како што му рече Тончи на Александар
дека веќе го има тоа за што пејачите се борат со децении - своја публика која му дава неизмерна поддршка.
Кон врв
polzavce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Октомври.2008
Локација: Angola
Статус: Офлајн
Поени: 1325
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај polzavce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јануари.2009 во 13:33


Едно заклучив...............наредната ОТ нема да ја гледам...........
Кон врв
Biba_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Непоправлив оптимист

Регистриран: 18.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13718
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Biba_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јануари.2009 во 19:11
Јаден Аднан...кој ли ќе му преведува сега англиски??? Кој ли ќе му диктира буква по буква како правилно се изговараат зборовите???
Бре што беља му направија на човекот!
А имаат ли во договорот потпишано и брз к*рс по англиски???размислување
Кон врв
nnikol Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3198
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nnikol Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јануари.2009 во 19:57
Tesko deka ke go nauci angliskiot na k*rs.Mozebi i pesnata sto ja peese od Elvis Prisli ja zaboravil do sega
подобро е да ти завидуваат одколку да те сожалуваат
Кон врв
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јануари.2009 во 21:11
Originally posted by Tanjuska Tanjuska напиша:

Како што му рече Тончи на Александар
дека веќе го има тоа за што пејачите се борат со децении - своја публика која му дава неизмерна поддршка.


A toa e najubavoto nesto,da ja imas podrskata od publikata..na sekoj pejac najdraga nagrada
Човекот секогаш треба да остане човек,без разлика со што се бави и каков успех има..
Кон врв
polzavce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Октомври.2008
Локација: Angola
Статус: Офлајн
Поени: 1325
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај polzavce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2009 во 00:08

На Аднан не треба премногу да му замеруваме за англискиот зашто и наш Ацко не е поарен...........за жал......
Кон врв
galenaa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4107
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај galenaa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2009 во 11:50
Vo sekoj slucaj shouto bese ubavo organizirano i uspesno
treba da priznaeme
Кон врв
THEPRINCESS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 29.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4676
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај THEPRINCESS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2009 во 15:02
Spored moe mislenje ako nekoj trebase da pobedi na OT toa bese Igor. De4koto mozese da pee sekakov tip na muzika - od turbo folk do operski arii. Ednostavno site pesni mu lezea i mozese da gi pee. Sekogas dobivase pozitivni kritiki od zirito koe ne bese sostaveno po slucaen izbor tuku od luge koe imaat dobro razbiranje od muzika. Sekako deka nie kako Makedonci navivavme za nasiot pretstavnik Aleksandar no da bideme iskreni toj na mnogu pesni napravi greski koi mozat da gi zabelezi i muzicki nepismen luge, a kamo li obrazovani muzicari. Eve na primer vo finaleto koga ja peese Tamara uste na pocetokot napravi greska. Ali ete imase sreka bese favorit na publikata, stasa vo finaleto i mislam deka treba da bideme zadovolni so toa. Adnan mozebi nema da bide nekoja svetski poznata zvezda, no spored mene dobar e za eden turbo folk pea4,a i zirito taka go oceni - kako turbo folk pea4. Isto znaeme i deka re4isi nikogas pobednicite na nekoe vakvo 6ou kako sto bese OT ne se onie koi steknuvaat golema slava tuku onie koi bile daleku pozadi niv. Pa sega ostanuva da vidime koj kolku ke uspee vo svojata kariera
Кон врв
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јануари.2009 во 14:33
Jer to je kalenic
znash ime kalenic

cale za rime, kalinic je ime
slushaj sad ovamo dok kidam sa bine, sine
slushali ste tonchija kako me shatro vredja
skak'o bi i on al povredio je ledja
vidi ga kako gleda, shkochi tonchi, skochi
samo pazi da ne padnesh kao ismeta one noci
zhena se slomila i nastavio dalje
bravo, bravo, care, koji si ti kavaljer
koja si ti lola, frajerchina do bola
iste kritike bash kao sajmon iz idola
jes da nemash pojma al ne delujesh tako
imash zhensku frizuru i besprekoran sako
mekan si ko leba na koji idu namazi
hetero il ono drugo, ja u to ne zalazim
nemoj da se ljutish al stvaeno brate shala si
bez obzira na sve ja i dalje slusham magazin

...

едит : рапот на милан од финалната вечер...

Изменето од BisernA - 11.Јануари.2009 во 14:34
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јануари.2009 во 16:50
Lugje, ne e kriv ni Adnan ........ ni Vukasin...........ni Aleksandar ........krivi se tie so sedat gore .......da ne recam go organiziraat ova.......dozvolija FIASKO.....ama na glava ke im dojde ........trkaloto ide gore ......pa dole
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 29303132>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,438 секунди.